Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem irritál az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem irritál az a kifejezés, hogy "kuka"?

Figyelt kérdés

Sokan tanácsolják azt, a másik embernek, hogyha valami baj van a párkapcsolatban, vagy valami nem úgy működik, hogy "kuka".

Tehát, dobja ki a szemétbe, mint egy használati tárgyat, és keressen magának egy jobbat.

Sokan már nem úgy néznek a társukra, párjukra, mint érző emberre, hanem mint valami eszközre, ami ha nem úgy működik ahogy ők azt szeretnék, akkor azt le kell cserélni egy jobbra.

Mi a véleményetek?


2022. szept. 2. 06:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
23%

Fogyasztó társadalom van,igaz ez a párkapcsolatokra is,mindig jön egy jobb.


Miért egyem mindig ugyanazt a pizzát,mikor van másmilyen is...

2022. szept. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
Engem is irritál. Írtam már korábban egy hasonló jellegű kérdést...Sokak számára ez természetes. Szerintem, mindannyian emberek vagyunk...Nos, ahogy Cseh Tamás Születtem Magyarországon című dalának prológusában az élemedett korú, háborús veterán mondja: "látja ez azért van,mert ki lát bele az emberekbe?" És tényleg...
2022. szept. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Ezt általában olyan esetben írják, amikor az illető valami egyértelműen megbocsáthatatlan dolgot követ el, pl. megüti a párját, megcsalja, stb.

Talán nem a legszebb kifejezés, de néhány esetben megértem az indulatot.

2022. szept. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#1A gyerekeddel is ezt csinálnád? Ha nem olyan, mint amilyet szeretnél, akkor kidobod, és csinálsz másikat?


Én nem azt mondom, hogyha egy házasság vagy párkapcsolat nem működik, és már nem is lehet helyrehozni, hogy akkor ne váljanak el, vagy szakítsanak.

De ez a kifejezés, hogy "kuka", megalázó és rosszindulatú és nem veszi emberszámba a másikat.

2022. szept. 2. 06:58
 5/31 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem kell komolyan venni ezt a szót, nyilván nem arra gondol senki hogy akkor most megragadja a párját, kirángatja a szemeteshez és beteszi a kukába jól rácsapva a fedelet.

Szimplán egyszerű négybetű szó, mindenki tudja hogy menthetetlen a kapcsolat, mert ugye ami kuka az menthetetlen onnan nem veszünk már vissza többnyire semmit.

Semmi jelentősége egyszerűbb érthetőbb leírni kuka, mint szakítottunk...

2022. szept. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#3 Pont, hogy nem csak olyan esetben, amit írsz, hanem már minden apróságért, amit amúgy odafigyeléssel, kommunikációval meg lehetne oldani.

A durvább dolgoknál, én is megérteném, ha ezt használnák, de pont ma olvastam:

Kevés a szex- válasz: kuka

2022. szept. 2. 07:07
 7/31 A kérdező kommentje:

#5 Válj el, szakíts, lépj tovább...

Szerintem nem olyan hosszú szavak ezek, hogy rövidíteni kéne őket.

2022. szept. 2. 07:14
 8/31 Mathus ***** válasza:
65%

a kérdésre: az emberek 80%-a proli, a szó pejoratív értelmében. indulat- és stresszkezelési problémákkal, kommunikációs defekttel, a társas- és szociális kapcsolataik fogalom- és gesztuskészlete minimum hiányos. a kuka-jelenség csak egy tünete ennek a problémahalmaznak.

engem is zavar, de ez nem az én problémám, ilyen emberekkel ha pisztolyt fognának a fejemhez, akkor sem élnék együtt.

2022. szept. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
Alapból a zemberek ma már semmibe sem veszik egymást, félreértelmeznek dolgokat. Nem akarnak igazán a zemberek egymással foglalkozni, csak a társadalmi konvencionális eseményeket követik a "párkapcsolatokkal is (min. 1 hónapig, max. 3 évig). Nincs értéke a zemberi jellemnek Mo.-n, így szerintem tök nem sértő ez a "kuka" szó.
2022. szept. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
A mai fiatalok már évek óta mindent rövidítgetnek, ezért terjedhetett el ez a szó is. Ez olyan flegma, lekezelő szó. Vagyis "menő"
2022. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!