Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom családja tehetősebb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom családja tehetősebb, én meg nem tudom fizetni a számukra alapvető programokat, azt meg nem akarom, hogy ők fizessenek? Akkor nem vagyunk egymásnak valóak?

Figyelt kérdés

A párom családjának egy vállalkozása van, és jobban élnek, mint én, vagy mi a szüleimmel.

A párom is olyat tanult, amivel jól tud élni. Én sem vagyok megszorítva anyagilag, de ha tartani akarom velük a lépést, akkor nem tudok takarékoskodni. Nyáron, a nyaralás nagy részét egyedül fizette a párom és hiába mondtam neki, hogy menjünk kevesebb időre, ellenkezett. Télen pedig náluk bevált szokás családostul síelni 2x egy hetet. Nekem erre most nem lenne pénzem és nem érti meg, hogy így nem akarok menni, ráadásul nem is tudok síelni és állítólag a tanulás még nem is élvezetes. Arra meg, bármennyire is szeretem a páromat, nem szívesen költök százezreket, hogy ne gyűjtsek élményeket. Felajánlottam neki, hogy inkább menjünk pár éjszakára egy wellnessre, az olcsóbb és számomra sem idegen, és erre mondta, hogy akkor fizeti az én költségeimet is. De nem érti meg, hogy ez nekem így nem jó. Nem érzem magam egyenrangú társnak. És most lehet azzal jönni, hogy a nőknek nem kell mindent fizetni, de én meg úgy voltam nevelve, hogy legyek önálló és amúgy is nem szeretem ha mások tutujgatnak.

Emiatt ne illenénk össze? Minden másban összeillünk, de ezen mindig felhúzom magam. 7 hónapja vagyunk együtt 22 és 24 évesek vagyunk.


2022. szept. 8. 17:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Ps: ha házasok lennénk, közös kasszán, az nyilván más helyzet lenne, de még eléggé az elején tartunk.
2022. szept. 8. 17:36
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem az anyagi helyzet a probléma, hanem hogy nem érti meg amit mondasz neki. Nemhogy nem érti meg, egyenesen lefossa.


Még csak nem is a pénz a leglényegesebb, egyszerűen nem akarsz menni síelni, mert tudod hogy nem fog tetszeni, vagy csak nincs kedved hozzá. És akkor mi van? Miért kell erőltetni, fojtogatni vele? Ráadásul a kapcsolat elején vagytok, még ennyi "szabadságot" sem enged meg.


"a nyaralás nagy részét egyedül fizette a párom és hiába mondtam neki, hogy menjünk kevesebb időre, ellenkezett"


Már ne haragudj, de ő annyit nyaral amennyit akar, ahhoz neked semmi közöd. Bármikor felállhattál és leléphettél volna, mondván te ennyit akartál maradni, többet nem akarsz költeni és azt sem hogy rád költsenek.


Ehelyett inkább maradtál és engedted neki, hogy kifizessen mindent. Persze hogy nem lehet komolyan venni téged, mikor a tetteid ütik a szavaid.

2022. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Nem illetek össze, én se mondanék le a remek programokról szép helyekről, ha a párom nem akarna menni, mindegy mi az oka. Nem akarnék így élni és lemondani valamiről állandóan a másik miatt, amit én megtehetnék.

Nálatok a pénz és a kedv is gond, ugye téged a síelés se érdekel. Bár mondjuk, ha nélküled megy ilyenekre az nem jó? Aztán meg mentek wellnessezni felesben, tényleg nem kell neked fizetnie semmit, ez nálam is evidens lenne.

2022. szept. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De nekem sem azzal van a bajom, hogy menni kell, hanem az, hogy olyanra költsek, amit esetlegesen nem élveznék.

Szívesen utazgatok én is.

2022. szept. 8. 17:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem jó, ha nélkülem megy. Neki nem.
2022. szept. 8. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Én elengedném ezt a fennakadást a helyedben. Ha tudja, hogy nem engedheted meg, tisztáztad vele, de ragaszkodik hozzá, akkor fogadd el. Kedvesnek tűnik a leírásod alapján, aki szeretné, hogy az életének a része legyél, és nem anyagiaskodik. Nyilván ha elkezd zsarolni pl érzelmileg, akkor felejtős. De ennyi alapján tényleg csak be akar vonni, ami alapvetően egy kedves gesztus. Azt pedig ne döntsd el előre, hogy mit fogsz, vagy nem fogsz élvezni. Én utálom a telet, de ha férjem síelni akarna menni, elmennék vele, és keresném a programokat, lehetőségeket, amiket élvezhetek vele, vagy külön.

Nyilván az a tisztességes, ha ilyen programok előtt elmondod a kételyeidet, beszéltek róla, és vagy ragaszkodik, vagy akkor épp nem mész. Ha minden áron ki akarod húzni magad, akkor mondd, hogy a nyaralásba belementél, de ezt most kihagyod, a legközelebbi programra viszont elmész vele.

2022. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát srác, én mennék a helyedben 😃 jó lesz a tanulás is, ott lesz veled, közös élmény.
2022. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem.

A pénzügyi helazetetek nem egymásnak való. A személyiség ezzel teljesen másik dimenzió.

2022. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyi. Az tisztelendő hogy önállóságra neveltek, és nem akarod hogy fizessen helyetted. Dee.. akkor így kellett volna párkeresésbe fognod, hogy nagyjából egyezzen a szint.

Amikor én összejöttem a párommal akkor egy szinten mozogtunk. 2 hónap múlva új munkát kapott, megsokszorozta a fizetését. Nálunk is volt, menjünk ide vagy oda. Nem tudtam finanszírozni, mert lehetetlen lett volna. Külföldi utak, itthoni hétvégék. Tisztában volt az anyagi helyzetemmel. Ő is felajánlotta hogy fizeti helyettem. Én is gondolkodtam a szakításon, de dobjak el egy amúgy jól müködő kapcsolatot? Egy olyan embert akit szeretek és aki szeret? Ha normálisan meg tudjátok beszélni az anyagiakat, és neki nem gond, akkor csak a pénz miatt ne maradj otthon.

2022. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!