Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy roma hangzású név esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy roma hangzású név esetén a névnek hiszel vagy a bőrszínnek és minden másnak?

Figyelt kérdés

Mindenki véleménye érdekel, de főleg azoké akik nem kedvelik az említett rasszt. Kérlek jelezd ha az utóbbi csoportba tartozol.


Van ezzel kapcsolatban saját tapasztalatod? Bármely oldalról?


Kort és nemet is írhatsz.



2022. szept. 23. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Biztos ami biztos, ha a legkisebb gyanú felmerül, hogy cigány az illető, akkor nem kezdek vele. Amúgy a cigányokat pártállástól függetlenül minden értelmes ember utálja.
2022. szept. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családnevem Lakatos (volt, amíg férjhez nem mentem), az elég tipikus roma név, de egyik felmenőm sem tartozik ebbe a rasszba, én is elég fehér pigmentációjú vagyok és még nyár végén is világítok a strandon, hiába szeretnék minden erőmmel barnulni :D


Élőben még sosem kaptam rasszista megjegyzéseket, írásban is csak közvetetten olyanoktól, akik nem ismertek személyesen. Szóval nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ha tényleg csak szerencsétlen a neved, akkor ezért önmagában még nem fog senki elítélni.


Amúgy én nem kedvelem az említett rasszt, már csak azért sem, mert amúgy láttam ellenpéldát, hogy milyen az, amikor teljesen normálisan szocializált és viselkedő romával sodor össze az élet (egyetemi csoporttárs, munkatárs, stb), és olyankor kb fel sem merül a gondolat, hogy ő most roma vagy sem, egyik kolléganőmnél konkrétan meg is lepődtem, amikor egy közös régebbi ismerős mesélte a családi hátterét. Kicsit sötétebb a bőre, na bumm, ez senkit se érdekel, ha amúgy normálisan viselkedik. Ezzel szemben akik látványosan verik a mellüket, hogy "azé' mer' cigány vagyok?!", ők valahogy viselkedésükben meg általánosságban kitűnnek a tömegből, és nem a jó irányban, és őket igyekszem elkerülni. Nem azért, mert a rassz meg minden, hanem mert olyanok, amilyenek.

2022. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

"Nekem a családnevem Lakatos (volt, amíg férjhez nem mentem)"



Akkor most mar lakatlan vagy :)



38F incel

2022. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A bőrszín nem minden, vannak szőkecigányok is. Ismerek többet is, fehérebb a bőrük, mint a magyaroknak. Azért elég sok más jel utal rá, amiből rá lehet jönni, vagy van egy csomó módszer, amivel könnyen ki lehet deríteni. Alkalmazd őket.

A név se mindegy, mi. Kolompár Gizella nem az az eset, mint amit kettes ír.

Ha erős kételyeid vannak, inkább engedd el. Én nem kockáztatnék.

2022. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok a roma hangzású. Interneten leveleztem valakivel, és bemutatkozás (képcsere, név...) után azonnal elköszönt. Kapcsolatról nem volt szó, csak szexuális jellegű volt, esetleg lett volna az ismeretségünk. Azt tudom, hogy nagyon roma ellenes a személy. Annyit mondott, hogy nem egymást keressük. Ez szólhat arról, hogy nem tetszettem neki, de szólhat arról is, hogy az említett rasszba tartozónak gondol.
2022. szept. 23. 08:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Írsz nekem én megmondom bármikor:)
2022. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem kedvelem őket.De én elsősorban annam hiszek, amit magam előtt látok. Igaz, én értek az antropológiához, tudom h mit kell nézni ha meg akarom állapítani vkiről h fehér-e vagy sem (koponya, haj, szemek, járomívek, csontozat). Az emberek többsége viszont ehhez nem ért, max a bőrszínből indul, de inkább a névből. Lehetsz éjfekete is, echte kokeró, ha Kovács a neved, nem kezelnek cigánynak. Ha viszont Lakatos vagy, akkor lehetsz szőke kékszemű nordikus viking is, akkor is benne marad az emberekben a gyanú. Ez egy elég buta mentalitás (A vezetéknevek csak a 17-18. század óta vannak, és vkinek a neve nem feltétlenül az etnikai eredetére utal, hanem csak arra, h amikor elnevezték, milyen közegben tartózkodott vagy kikkel állt kapcsolatban. De ennek belátásához intelligencia kellene). Szóval ha láthatóan fehér ember az illető (nem csak bőrszínre hanem morfológiailag is), akkor engem nem érdekel a neve.
2022. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam. Azt írta, hogy nem szeretné folytatni a beszélgetést.
2022. szept. 23. 09:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Am ez nem rasszizmus/nem rasszizmus kérdése hanem intelligenciáé. Van rasszista ismerősöm aki megérti h egy szerencsétlen név még nem minden. Ugyanakkor ismerek olyan liberálist is, akivel ugyanezt nem tudod megértetni. Óriási tévedés mellesleg h a szabadelvü emberek nyitottabbak. Francokat.
2022. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nehéz leírni, hogy én milyen állásponton vagyok ezzel kapcsolatban. Egyrészt nem vagyok különösen rasszista, bár lenne rá okom (kiskoromban olyan településre költöztünk, ahol rengeteg roma élt, és folyamatosan bántottak, piszkáltak, próbáltak megalázni, sokkal rasszistábbak voltak, mint a fehérek), de az említett okok miatt nem is igazán szeretem őket. Nem járnék roma származásúval, de például barátkoznék vele, ha normális. (A munkahelyemen az egyik csaj cigány, marha jó fej, nagyon kedves, tök szívesen beszélgetek vele mindig, jól érzem magam a társaságában. Nagyon jó a személyisége.)

De nem tudom elképzelni, hogy vonzódjak egy cigányhoz, mindig az jut eszembe, amit gyerekkoromban láttam a faluban, vagy amit manapság látni a 4-es-6-oson, és ez... instant megöl minden vonzódást, ami kialakulhatna bennem.


Ettől függetlenül, ha a név miatt felmerülne bennem kétség, de egyébként semmi arra utaló jelet nem látnék, akkor nem hajtanám el az illetőt. Esetleg rákérdeznék amikor már kialakult az a bizalom köztünk. (Itt egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy ha még azt is mondja, hogy az, mondjuk félig, már nem tudná elvenni a kedvem tőle, ha ismerném, és tudnám, hogy nem viselkedik úgy.)

2022. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!