Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nárcisztikus személlyel volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus személlyel volt dolgom vagy én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel. Nagyon normálisan el lehetett vele beszélgetni,az elején...

Aztán ahogy egyre jobban belebonyolódtunk a beszélgetésbe,állandóan vitákat provolkált. Ha valamit nem úgy mondtam ahogy neki tetszett már egyből bunkónak titulált,próbált bennem bűntudatot kelteni,olyankor is mikor nem követtem el semmit sem. Belefáradtam,hogy mindig mindenre oda kellett figyelnem,hogy mit mondok,hogyan mondom,mert ha neki nem tetszett egyből duzzogott.

Végül meguntam és megszakítottam vele a kapcsolatot.

Ilyen lehet ha valaki nárcisztikus? Sosem volt dolgom eddig ilyennel.

24/L


2022. nov. 4. 08:28
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

De sajnos utánanéztem... teljesen illik rá a leírás. Így nyilván felesleges volt kiírni a kérdést is...


Bárminemű kritikára, tiszteletlenségre túlérzékenyen, időnként dühkitöréssel reagálnak. Leginkább azok lesznek ezeknek a kitöréseknek a szenvedő alanyai, akik a legközelebb állnak hozzájuk, együtt élnek velük, hiszen a nárcisztikus személy mindenkitől, de leginkább tőlük várja el mindazt a szeretetet, melyet gyerekkorában nem kapott meg. Házastársukkal, gyermekeikkel elhitetik, hogy nem elég jók, értéktelenek, így vetítve a körülöttük lévőkre saját érzéseiket.


Nagyjából minden nap volt valami vita,ha valamit nem úgy mondtam ahogy neki megfelelt.

2022. nov. 4. 12:35
 22/25 anonim ***** válasza:
Én nárcisztikus személyiségzavaros vagyok, de nincsenek dühkitöréseim. Rejtett nárcisztikusként, én nem impulzivitással reagálok, hanem bennem erős szorongást ébreszt a kritika és az elutasítás. De egyébként folyamatosan dolgozom az ügyön, terápiára is járok, hogy kb egészséges önértékelésem legyen, és hogy ha olyanom is van, ne okozzak nagy problémát se magamnak, se pedig a környezetemnek, tudjam kezelni a rossz érzéseimet. Nem könnyű egy ilyen sz*rsággal együtt élni nekem sem, mert amúgy kb konstans ürességérzésből, bizonytalanságból és kínlódásból áll a lelki világom. Mondjuk, mindezek mellé társul egy egész mély gondolkodású, komoly és nyitott felfogású intellektus is (persze, fényezem magam - de amúgy ez tényleg az érdemem), viszont nem könnyű úgy élni, hogy egyszerűen a lételemed az, hogy más mit gondol rólad, még ha ezt magad előtt is tagadni próbálod, mert kb nulla az önbecsülésed. De aki az impulzív nárcisztikus, az mondjuk tényleg nehéz dió sajnos mások számára, mert ő valóban beismerni sem hajlandó magának, hogy valami talán nincs rendben vele...
2022. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Biztosan nehéz lehet ezzel együtt élni,de te teszel érte,hogy jobb legyen.
2022. nov. 4. 13:02
 24/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek 4-essel, ne használjunk pszichológiai szakkifejezéseket. Ilyesmit egy igazi pszichológus is csak vizsgálat alapján tud megmondani.
2022. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
a 4-essel*
2022. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!