Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hiszik el az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hiszik el az emberek, hogy őszintén boldog vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Több párkapcsolatom is volt már, nem volt egyikőjükkel sem problémám, egyszerűen csak annyi volt a gond hogy túl "sok" volt nekem egy párkapcsolat, az együttélést pedig inkább teherként fogtam fel.

Nagyon szeretem a munkámat, és mivel emberekkel foglalkozok így bőven beszélgetek eleget napközben, a magánéletemben pedig ott vannak a barátaim és a családom, így nem érzem magam magányosnak. Emellett a saját társaságomat is élvezem, és az összes hobbim magányos tevékenység, olyanok amikhez nyugalom és csend kell. És mivel aszexuális vagyok így a párkapcsolatnak ez a része sem hiányzik, mindig is inkább nyűg volt mint pozitívum.

Amikor társadalmilag elfogadott életet éltem, és a volt párommal laktam együtt, akkor fele ennyire sem éreztem jól magam a bőrömben, mindig is úgy éreztem mintha csak színészkednék, mintha pipálgatnám a listát amin olyan dolgok vannak mint egyetem, lakás, párkapcsolat, összeköltözés, munkahely. Aztán amikor a következő mérföldkő jött volna és a volt barátom eljegyzett, akkor valami elszakadt bennem. Pedig tényleg nem lehet egy rossz szavam se rá, nagyon odaadó, kompromisszumkész és figyelmes ember, de a gondolattól hogy megházasodjak, gyerekeim legyenek és átlagos családanya legyek a hideg is kiráz(ott), ő pedig mindenképp saját családra vágyott. Majdnem az összes személy az életemben őrültségnek tartotta, hogy amiatt szakítottam a kvázi tökéletes barátommal mert el akart jegyezni, de én azóta is életem egyik legjobb döntésének tartom, szerintem hosszútávon mindkettőnk élete boldogabb lesz így, mert az "álom" életünk nagyon eltér egymástól.

Egyértelműen kijelenthetem, hogy sosem voltam még ennyire boldog is elégedett az életemmel mint most, az egyetlen ami nagyon zavar, az más emberek reakciója. A családom viszi ezt leginkább túlzásba, de néha idegenektől is megkapom a lesajnáló pillantásokat vagy a "ne aggódj, majd találni fogsz magad mellé valakit" tanácsokat amikor szóba kerül hogy nem vagyok házas, de még csak párkapcsolatban sem élek. Unom már hogy mindig magyarázkodnom kell, és hogy mindenki úgy tesz mintha jobban tudná, mi a jó nekem. Miért olyan nehéz elhinni sokaknak, hogy őszintén boldog vagyok egyedül? Annyira ritka lenne, hogy valaki nem akarja összekötni az életét egy másik emberrel?



2022. nov. 26. 11:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, inkább kerülöm a témát mindenkivel, nem bizonygatom. Elég az, hogy én tudom, hogy jól érzem magam és boldogabb vagyok, mint sok kapcsolatfüggő. :) Semmi közük hozzá, hogy én, hogy érzem jól magam, én sem zargatom azokat, akik csak azért vannak együtt valakivel egy rossz kapcsolatban is, hogy ne legyenek egyedül. Én sosem leszek ilyen. Nekem nem kell félnem attol, hogy egyedül maradok, mert ez semmiféle rossz érzést nem kelt bennem, jól érzem magamat így. Nem zárom ki, hogy legyen valakim a jövőben, de nem is erőltetem.
2022. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mert az embereket mindig is arra kondicionálták, főleg manapság egyre jobban, hogy társ nélkül sz-r az élet.

Ez köszönhető az esküvő iparnak, meg annak, hogy ha valaki megházasodik és gyereket szül, az élete végéig a fogyasztói társadalom rabja lesz. Gyereket nem tudsz felnevelni pénz nélkül, vásárlás nélkül, anélkül, hogy dolgoznál stb.


Manapság nem menő szeretni meg elfogadni önmagunkat, mindig kell valaki, aki miket jobbá tesz meg elfogad és akkor talán mi is kevésbé utáljuk magunkat. Totál abszurd és abnormális.

Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy 30 év alatt hány olyan felnőtt kapcsolatot láttam, amire mondjuk lehet irigynek lenni. A legtöbb nekem személy szerint nem kéne, így amíg nem lesz olyan társam, amilyen nekem megfelel, én köszönöm szépen, boldog vagyok egyedül.

Volt nekem is párom, de soha nem lett jobb az életem tőle, sőt, gyakran csak lehúztak és körülöttem is csak azt látom, hogy sz-r kapcsolat sz-r kapcsolat hátán - megjegyzem, az én mércémmel sz-r, az alapján, amit én látok, de nem egy házas nő mondta nekem x évnyi házasság után, hogy ne menjek férjhez sose.

Pont ma olvastam, egyébként, hogy plusz 7 óra házimunkával jár hetente egy nőnek az, ha valakinek férje van.

Azt hinnéd, érted, hogy ha van társad, akkor lekerülnek a válladról bizonyos felelősségek meg terhek és a megosztás miatt több időd lesz magadra. a nagy lóf-szt.


Nem vitatom, hogy jó és egészséges és partneri kapcsolatban lenni csodálatos. De mint írtam, ilyen baromi kevés van, körülöttem legalábbis.

2022. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem hiszik el, mert ez nem igaz.

A helyzet az, hogy amikor már nagyon sok a kudarc meg a csalódás, akkor az ember saját magát is becsapja, és azzal vígasztalódik, hogy milyen rohadt jó egyedül.

2022. nov. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
S miért fontos ez Neked?
2022. nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát 13-as,nekem igen is rohadt jó egyedül. Agyfszt kapnék egy kantól, aki itt lihegne a nyakamba folyton.
2022. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

15.

Elhiszem, de ez akkor sem természetes hidd el. Ez valószínűleg azért van, mert rossz emlékeid vannak párkapcsolati téren, és most úgy érzed, hogy jobb egyedül.

Hidd el kicsi, ha rád talál a szerelem, te is másképp fogsz gondolkodni.

2022. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16:

"Hidd el kicsi, ha rád talál a szerelem, te is másképp fogsz gondolkodni."


Csak az úgy nehezen fog rátalálni, ha eleve elzárkózik tőle, a rossz tapasztalatai miatt. Ez így patthelyzet. :)

2022. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na igen.

A szerelem is csak akkor jön, ha nyitottak vagyunk rá, mert akkor lesz olyan a kisugárzásunk.

2022. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 lizzi77 ***** válasza:
Mit érdekel más véleménye, ha neked így jó? Én is hasonló helyzetben vagyok, de nem vagyok a szex. Találkozom éppen elég emberrel napközben, utána kell a csend, nyugalom, vagy éppen felhangosítom a zenét, ha olyanom van, senkire nem kell tekintettel lennem. Igazából mingli kapcsolat a nekem való, külön élés, ha van kedvünk, találkozunk. A családom elfogadta, nem cseszegetnek,mondjuk határozott korlátokat állítottam a magánéletemmel kapcsolatban. Sztem ez tulképpen egy következő lépcsőfok az egyén(egyed?)fejlődésben, hiszen régen is az egymásra szorultság miatt éltek együtt az emberek, meg a család megvédte a külvilágtól a tagját, de most már sokan egyedül is boldogulnak,és sok országban kevésbé van már szükség a családi védőernyőre.
2022. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!