Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik párkapcsolatban vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik párkapcsolatban vagy házasságban vagytok, szoktátok követni az exetek életét, pl közösségi oldalakon, és ha igen, akkor mi az oka?

Figyelt kérdés
Nekem sosem jut eszembe, egyszerűen nem érdekelnek az exeim. Nem tudom, köze van -e ehhez annak, hogy mindegyikkel én szakítottam. Vannak barátnőim, kollégáim meg férfi ismerősöm is, akik ha úgy adódik, érdeklődnek közös ismerősnél, hogy mi van az exükkel. Vagy sokan a profiljára időnként ránéznek közösségi oldalon, ez eléggé gyakori. Kérdeztem, azt mondják, csak kíváncsiak, de amúgy nem kellene nekik megint az ex. De miért érdekli őket akkor pl a facebook oldala? Pl azt az ismerősömet is, aki épp házasodni készül és állítólag boldog? Valahogy én azt gondolom, ez az érdeklődés amiatt lehet, hogy még valahol nem zárták le a dolgot. Talán velük szakított az illető, és még sóvárognak utána vagy hiányzik nekik. De nincs erről tapasztalatom, így biztos sarkosan gondolom. Szimplán a dolog pszichológiai háttere érdekel. Ti mit gondoltok vagy tudtok erről?
2023. jan. 4. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem gondolod sarkosan. Szerintem is ez arra utal, hogy még mindig nem zárták le magukban a dolgot. Én nem beszélek egy volt pasimmal sem, nem érdekel, mi van velük. Eszembe nem jutna a facebookon kotorászni utánuk. Arról nem beszélve, hogyan érinti ez az új partnert. Szerintem rohadt irritáló.
2023. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Nincs exem. A páromnak sincs.
2023. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Hozzám vissza akar jönni az ex ezért a párom figyeli
2023. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Pont ugyanazert nezek ra neha, amiert neha ranezek a volt sulis tarsaimra is. Szimpla kivancsisag, “na, vajon mizu vele”, semmi tobb nincs mogotte. Ahogy a sulitarsaim sem erdekelnek mar ugy, hogy akarok veluk talizni, beszelni, ugy az exem sem.
2023. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jah, mostanában 0-24-ben nézem a volt párom facebookjat.

Én azért nézem mert érzelmeim vannak még iránta.

De vannak olyan exeim akikre azért keresek rá, mert tényleg csak kíváncsi vagyok rájuk, hogy mi történt velük és vannak olyan exek, akikre soha a büdös életbe nem kerestem rá szakítás óta.

2023. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

WTF? Azért nézni a párod mert vissza akar menni hozzád? Ez rajtad múlik nem azon, hogy ki nézegeti. Mert ha nézegeti akkor nem fog vagy mi?xd Beteg egy népség.

2023. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját exeimet leszrom. Nem túlzottan érdekelnek. Viszont az első hosszú kapcsolatom bántalmazó volt. 5 éve szakítottam vele, egy életre sebet hagyott bennem az, ahogyan bánt velem mind fizikailag és lelkileg. Pont múltkor válogattam az ismerőseim között, hogy akit alig ismerek az törlöm. Az exem is köztük volt, elfelejtettem anno törölni. Akkor rápillantottam és elégtétel volt számomra, hogy azóta is egyedül van. Talán nem én voltam a hibás, hanem tényleg toxikus volt az egész. Másfél évvel ezelőttig amúgy reménykedett az újrakezdésben. Akkor pattant le végleg rólam, amikor mondtam, hogy terhes vagyok és nincs remény, mondjuk soha nem is volt. Nem beszéltem vele, ignoráltam, korlátoztam messengeren stb. Viszont félévente egyszer a férjem exnőjét lecsekkolom. Sajnos hiába van pasija, meg gyereke attól a pasitól, próbálta magat már visszakuncsorogni magát a férjemhez nem egyszer. Így néha rápillantok, hogy még mindig külföldön él e. Anno amikor a férjem szakított vele, foggal körömmel ragaszkodott, sokat kavarta a szrt mire elfogadta, hogy a férjem nem akar tőle többet semmit sem.
2023. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem azért szokott néha érdekelni, mi van azokkal az emberekkel, akik egyszer az életem részei voltak, de már nem, és nem is lesznek azok. Ezért nézek rá néha az exemre is. Random eszembe jut a semmiből, mi lehet vele, ahogy néha random eszembe jutnak volt osztálytársak, volt csoporttársak az egyetemről, esetleg munkatársak, ügyfelek.

Nem kotorászom, nem turkálok, nem nézegetem végig az összes fotóját, hanem két perc alatt megnézem, mit posztolt mostanában, mi van vele, aztán tovább is lépek, nem foglalkozom többet vele a következő fél-egy évig.

2023. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is úgy szokott működni, hogy véletlenszerűen eszembe jut valaki, aki régen az életem fontos része volt, hogy vajon mi lehet vele, és megnézem. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy újra kapcsolatba szeretnék kerülni vele, nem is vált ki belőlem semmi komolyabb érzelmet, általában kb. évente egyszer csinálom meg egy emberrel, és akkor sem az egész adatlapját nézem végig, csak pár másodpercre. :D Szerintem ez valahol normális is, hogy ha valaki pl. évekig az életed része volt, akkor azért nem felejted el örökre, hanem néha eszedbe jut. Sőt, lehet, hogy nagyon abszurdat mondok, de kapcsolatoknál ez nekem annak a jele is, hogy túlléptem, mert tudom, hogy nem zavar, ha rámegyek a profiljára, és azt látom, hogy van élete nélkülem, boldog, terhes az asszony, stb. Persze ha valaki hetente csekkolgatja az exét, és utána egész nap azon kattog, az valóban nem egészséges, és annak a jele, hogy még nem dolgozta fel teljesen a dolgot.


Korábbi szerelmeknél/párkapcsolatoknál nekem attól függ, milyen volt az elválás, meg milyen emlékeim kötődnek az adott emberhez. Az első egy plátói tinikori szerelem volt, őt néha magától is feldobálja a Facebook, azon túl nem is kell nézegetnem. Ő nekem egy abszolút kellemes emlék, mindig örülök, ha látom, hogy rendben megy az élete. A második idővel számomra eléggé irritáló személyiség lett, úgyhogy őt igyekszem kerülni, és magamtól nem néznék rá. :D A harmadikkal tiltásban vagyunk egymással, de tekintve, hogy milyen kapcsolat volt, abszolút nem bánom. A negyedik még viszonylag friss, itt már feldolgoztam, hogy vége, nem akarok újra összejönni vele, de nagyon hamar továbblépett, ezért még egy darabig nem is akarom látni. :D De vele alapvetően jó emlékeim vannak, lehet, hogy egy 1-2 év múlva megnézem, mi a helyzet vele, ha véletlenül eszembe jut. :D

2023. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem érdekel hogy mi van vele.tiltottam minden honnan.Nem érdekel.Az exem már a múlt.minek foglalkozzak vele.
2023. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!