Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyi idő után lehet szóbahozni az összeköltözést egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából három hónapja vagyok együtt a párommal, mindketten a húszas éveink közepén vagyunk. Bennem nemrég felmerült, hogy jó lenne, ha nemsokára összeköltöznénk, mivel jelenleg kicsit messze lakunk egymástól, és sokszor elég nehéz megoldani a találkozásokat. Általában heti két éjszakát együtt tudunk tölteni, sőt, most az ünnepek alatt többet is, de azért sokszor nehéz a szervezést megoldani. Ezen kívül én örülnék neki, ha ennél többet is együtt tudnánk lenni, viszont a jelenlegi helyzetünkben ezt nem nagyon tudjuk megoldani, meg ott van ezen kívül az is, hogy igazán akkor tudjuk megismerni egymást, ha együtt lakunk, és úgy vagyok vele, hogy minek vesztegessünk el éveket az életünkből, inkább derüljön ki minél előbb ha nem illünk össze valami miatt.


A problémám az, hogy nem tudom, hogy korai lenne-e felhozni a témát a páromnak. Nem azt mondom, hogy most azonnal össze akarnék cuccolni (nem is tudnánk, mert a mostani albérletemben muszáj még maradnom pár hónapot), csak jó lenne tudni, hogy van valami közös terv/cél a jövőre nézve.


Abban biztos vagyok, hogy a párom és én is komolyan gondoljuk a kapcsolatot, sőt, eddig általában ő volt az, aki a fontosabb lépéseket kezdeményezte - már az első randin is folyamatosan utalt rá, hogy szerinte nekünk lesz közös jövőnk (nem ijesztően rátapadós módon, csak egyértelműen a tudtomra adta, hogy mennyire kedvelt már akkor), aztán ő mutatott be előbb a szülőknek, ő mondta először, hogy szeret, stb. Ezek miatt nem gondolom, hogy rosszul reagálna rá, ha megemlíteném az összeköltözést, de mégis tartok a dologtól kicsit.


Szerintetek korai lenne erről beszélni? Ha nem, akkor hogyan hozhatnám finoman szóba?



2023. jan. 4. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Harom honap utan mi mar egyutt laktunk, nalunk ment spontan a dolog, mert egy varos, csak par kerulet valasztott el minket, picit talan messzebb koltozott a munkahelyetol, de varoson belul ez ugye nem akkora gond. Bar nalunk ez inkabb ugy nezett ki, hogy eleve majdnem minden nap nalam aludt, es akkor mar szoltam neki, hogy elhozhatna a ruhait otthonrol, ne kelljen mar 3-4 naponta hazamennie ertuk… :D


Szerintem nem korai es nem kell tulbonyolitani, nem egy eljegyzesrol van szo. En siman megkerdeznem, nincs-e kedve kozos albit nezni, ha lejar a szerzodesed.

2023. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszélni kell. Minden ember máshogy vélekedik erről.

Csak magamból kiindulva. Alapvetően úgy gondolom, hogy nem lehet túl korán össze költözni, de volt olyan kapcsolatom, amiben egyszerűen azt éreztem, hogy még nem érett meg rá.


Az meg, hogy hogyan lehet róla beszélni.. ha egy ilyen alapvető dolgot csak finoman lehet szóba hozni, akkor eléggé rezeg számomra a léc. Nekem sosem volt ebből problémám, csak egyenesen rákérdeztem, onnantól kezdve meg viszi magát a beszélgetés.


Szerintem ne görcsölj. Legrosszabb esetben azt mondja, hogy várjatok még vele, vagy térjetek rá vissza, ha mobilisabb leszel lakhatás szempontjából.

2023. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan hozd fel, egy kapcsolatban ennek nem szabad tabu témának lennie. Ha nem akarsz ennyire direkt módon előállni vele, hogy drágám, nincs-e kedved összeköltözni, akkor hozd fel úgy, hogy rossz, hogy ilyen keveset tudtok találkozni és körülményes megszervezni a találkozókat stb., ő gondolkodott-e már azon, hogyan tudnátok ezt megkönnyíteni.
2023. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni róla semmiképp sem korai.
2023. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A lényegről nem írtál. LÓVÉ? Nem LOVE, LÓVÉ, tudod, pénz/meló?
2023. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem hiszem, hogy jó ötlet. Nálunk nagyon erőltette a párom az elején, aztán egy perc nyugtom sem volt tőle. Még együtt lakunk, de már annyira az idegeimen táncol, hogy nem tudom, hogy meddig bírom még. Alapvetően szeretjük egymást, de rettenetes természete van.
2023. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, valószínűleg tényleg csak túlgondolom a dolgot.


Utolsó előtti, mit írjak a pénzről? :D Egyikünknek sem kéne munkahelyet váltania, anyagilag megoldható lenne a dolog.


Utolsó, nem akarlak megbántani, de ha tényleg ilyen szörnyű természete van a párodnak, akkor miért vagytok még együtt? Pont azt akarom, hogy az ilyesmi derüljön ki mielőbb.

2023. jan. 4. 23:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: ez jó kérdés. Sokszor gondoltam arra, hogy ha később költözünk össze, akkor nem ilyen lenne. De lehet, hogy neked van igazad és jobb, ha hamarabb kiderul. Mindenesetre a legjobbakat kívánom nektek, remélem, megtaláljátok együtt a számításotokat :)
2023. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Barátom másfél hónap után emlegette, aztán mégis félév lett belőle, mire mindent lezártam (melóhely, kijelentkezés, új melóhely keresés) és költözhettem.
2023. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!