Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne értelmezni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne értelmezni egy ilyen vitahelyzetet?

Figyelt kérdés

Pár napja a párommal nagyon csúnyán össze vesztünk, ennyire szerintem még sosem.

A vita tárgya egy országváltással járó munkalehetőség lenne neki, én pedig nagyon nem szeretnék már mozdulni, így nem tudtam támogatni ebben. Nem akarta megérteni, hogy nekem ez már túl nagy áldozat, szerinte így nem is szeretem, etc.

Egyszer szépen, máskor indulatosan próbált volna ennek irányába terelni. Egyik szavával azt mondja ezt nélkülem nem, utána meg de.

Ami a legnagyobbat csattant, az az a mondata volt, hogy 'sajnálom hogy nem vagyok olyan toprongyos proli mint az exeid' ha nem is ugyanezekkel a szavakkal, de ezt vágta belém, ezzel leminősítve engem is és a múltam. Itt már én is felcsattantam, elsírtam magam és kiabáltam hogy semmi joga nincs a múltamat bírálnia, kizárólag csak nekem. Erre azt mondja ő csak jót akar nekem...

Szóval a lényeg, ezek az óriási kilengések. Míg egyik szavával szeret, a másikkal olyat belém vág, hogy csak na.

Megértem hogy ideges, de szeretnék erre az elmúlt helyzetre magyarázatot találni, hogy én is megértsem, vagy csak túl spirázom.


2023. febr. 4. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradj otthon ha nem akarsz menni, mert ha mész, akkor abbol lesz a vita, hogy nem akartál, rád erőltette.
2023. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Én ezt nem látom olyan borzalmas mondatnak a topronyos prolival. Az indulatokkal néha mondanak nem tökéletes dolgokat az emberek. Kérdés, hogy amúgy hogy bántok egymással a mindennapokban, érzed e, hogy rosszallással néz rád... értékrended, gondolkodásmódod miatt?

Baj, ha én azon morfondírozok közben, hogy vajon itt mind a két fél együtt tervezi a jövőt? Közös családot szeretnétek? Megvan a terv az anyagi részére? Vajon a férfi azért akar kimenni, hogy bebiztosítsa magát, és a tervezett családhoz az anyagiakat? (Persze a szakmai fejlődés lehetősége se semmi.) Engem nagyon érdekel, hogy ezzel hogy álltok, mennyire biztos itthon a megélhetésetek a vágyott élethez? Mert szerintem a felnőtt felelősségteljes élethez hozzá tartozik, hogy néha áldozatokat hozunk, azért hogy később előre léphessünk az életben, akár csapatként, egy párkapcsolatban.

Pont nemrég olvastam itt valami kérdést, hogy a csávó toporgott, hogy a nagyon kevés fizujával hogy alapítson családot - ott rögtön az ugrott be, hogy hát basszus fiatal korodban kellett volna jó szakmát választania, képeznie magát, hogy letegye az alapokat a családalapítási vágyához a későbbiekre. Most meg kilátástalan helyzetben van... Ez nálatok nem releváns tényező a kérdésben?

2023. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem kezdeményezek vitát. Jelen esetben is elfogadtam a döntését mert ez neki álma, életcélja. Elfogadtam hogy menjen, de én nem tudok vele tartani, úgyhogy akkor inkább váljunk el még most. Erről hallani sem akar hogy szakítás.

Kompromisszumos megoldásra hajlok vita nélkül, és nyilván nem csinálnék olyat amit nem akarnék, hogy később bele álljak a szócsatákba mert te bezzeg kirángattál és társai.

2023. febr. 4. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor távkapcsolat.
2023. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2


Igen itt is az a helyzet, hogy már 30+ vagyunk, ő karrierben nem tart még sehol, én igen. Nagyon szeretné most rohamtempóban behozni 10 év lemaradását hogy bizonyítson első sorban magának, ezzel nincs semmi baj tényleg.

Alap sincs erre az ugrásra, es azt a keveset is füstté kéne tenni amink van egy totál bizonytalan helyzetbe. A vállakozás amibe ugrana még csak lapíron létezik pár napja.

Lehet én vagyok már besavanyodva, de annyira labilisnek tartom ezt így.

2023. febr. 4. 19:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nem tudok szo szerint idezni már, de a lényege az volt, hogy én sokkal rosszabb közegből, családból jövök mint ő, mindezt nagyon köpködő stílusban. Őt pedig legalább segíti a családja, nem úgy mint engem.

Nem mondom hogy nincs igaza, de ezt felhasználni egy ilyen helyzetben ütőkártyaként, nekem fájt.

Egyébként az évek alatt soha nem volt ilyen, nem is ismertem ezt az oldalát.

Szeretné a javunkat persze, de végig támadott, kritizált, kiforgatta minden szavam, így nem tudom hogy lehetne kompromisszum.

2023. febr. 4. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Sehogy, én azon nyomban kiraktam volna, hogy megbántott csak azért, mert nem értesz vele egyet.
2023. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Sértő amit mondott, nem vitád, de ő menne, te pedig maradnál Bivalysüttöny-alsón, ahol minden szar, nem várhatod el, hogy ő is maradjon.
2023. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha toprongyos prolikkal jártál, akkor nem sértő, hogy a fejedhez vágja.
2023. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Országváltással járó munkahelyet irtam, azt egy szóval sem hogy Magyarországon vagyunk jelenleg.

Nem az sértett meg hogy a fejemhez vágta, hanem ahogy.

2023. febr. 4. 21:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!