Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális vagy már beteges?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális vagy már beteges?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy megismertem egy fiút aki már kezdettől nagyon nyitott volt rám.

Ahogy beszélgettünk szimpi volt, normálisnak tűnt. Barátilag jól elvoltam vele de tudtam hogy többet nem szeretnék tőle. Ő egyre jobban közeledett, kiderült belémszeretett, komoly szándékai vannak stb. Belőlem nem váltott ki semmit viszont nem akartam megbántani és durván elutasítani. Csak annyit mondtam neki ne élje bele magát ha valami nem úgy alakulna, nem akarok félreérthető jeleket adni amiből táplálkozni tudna vagy bármi, nem szeretném hogy miattam rosszul érezze magát és csalódás érje.

Jól reagált de igazából ugyanúgy nyomult merthogy ő nem adja fel és küzdeni fog.

Szóval most az történt hogy 3 hét alatt belémszeretett és rajong értem, nagyon erősen, ezt a tettei alátámasztják. Minden percben engem figyelt (nem túlzok azzal hogy minden percben), mindig követett akármit csináltam és akárhová mentem, mindig beszélgetni akart velem, mindig el akart hívni valahova randizni meg hogy kettesbe legyünk, mindig velem akart lenni. Mindig ilyen nyálas szövegeket mond, a céljait már hozzám igazítja, velem összhangban tervez szóval már tőlem függ neki minden. Egy közös képért napokig nem hagyott békén, a számom is elkérte többszöri próbálkozással és én hülye megadtam neki. Azóta minden nap hív, egész nap írogat facen és rögtön reagál, egyfolytában beszélni akar velem.

Elmondtam már neki többször is hogy nekem nem alakult ki semmi és lehet nem is fog sőt úgy érzem ebből az én részemről nem lesz semmi. De ő nem igazán akarja ezt elfogadni mert ugyanúgy hajt. Sokszor mondta hogy én vagyok számára a tökéletes ideálja akit mindig elképzelt magának, külsőleg belsőleg megszeretett stb. Meg hogy nagyon sok bennünk a közös és nagyon megfogtam, ragaszkodik hozzám. Annyira nagyon akar engem hogy szerintem ő álomvilágban ragadt és ettől a képtől nem látja a valóságot, és nem veszi észre hogy mennyire ragadós.

Mondtam neki hogy ez nekem sok, annyira túlzásba viszi a törődést és odafigyelését hogy már azért ez is túlmegy egy határon, úgy érzem megfulladok ettől amit csinál. Vannak dolgai amiket nem bírok. Jobb lenne ha valaki másnál próbálkozna akinek ez még belefér és ez a szeretetnyelve, másnál jó lesz ez a viselkedés de nálam nem jön be.

Azt mondta változtat ezen és inkább a határon belül marad, de mondtam hogy nem kell megváltoznia mert ez ő, ilyen a jelleme, max elnyomni tudná magából. Akkor már nem önmaga lenne ha csakazért visszafogná magát hogy engem ne zavarjon.

De úgy látszik nem érti ezt meg és továbbra is rám van kattanva.

Ezt amúgy én valameddig igazából nagyon aranyosnak és értékesnek találtam hogy ő ilyen, mert ritka már mostanság egy ilyen személy aki küzd. De ez az egész amennyire erőlteti a dolgot rám, már inkább taszító hatása van és elkezdtem megijedni.

Ez így normális hogy egy ember 3 hét alatt belebolondul valakibe és ennyire rajong, amit ki is mutat?

Engem is fogott már meg fiú, én is odavoltam érte de nem zaklattam, nem csináltam semmit, nem mutattam ki. Főleg nem 3 hét alatt.

Ennek szerintem normális esetben hosszabb folyamat kell és idővel alakul ez ki.

Meg belegondolva, ha már most ilyen szinten rám állt, akkor mi lenne később ? Ha netán tegyük fel kapcsolatba lennénk és egyszer szakítanék vele, nem tudnék tőle megszabadulni se?

Apa kíváncsi volt ki ez a fiú, mutassak már róla képet. Nem igazán szoktam megosztani a szüleimmel a magánéletem, de ezt most megemlítettem nekik és megmutattam a közös képet. Apa ha ilyen volt, rögtön egy fotóról le tudta szűrni milyen az adott fiú és mindig igaza volt/lett. Azt mondta most kapásból, hogy egy pszichopatának néz ki a gyerek. Én látásból nem tudok valakiről ilyen megállapítást tenni, de eddig ismerve a fiút szerintem nem kis valóságalapja van ennek az észrevételnek.

Meg az is ott van, hogy nagyon sok ilyesmi történetet hallottam már. Ahol a férfi kezdetben odavan a nőért, tenyerén hordozza és belé bolondul, aztán ha valamiben ellent mond a nő vagy esetleg szakít vele, na a férfinek ott jön elő az abnormális énje ami addig felszín alatt volt.

Persze lehet hogy ez így túlzás és erős megítélés, de nekem valamiért rossz előérzetem van vele kapcsolatban.

Mit lenne érdemes csinálnom?



2023. febr. 10. 16:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

Már megint ez a kérdés? A napokban volt egy ehhez hasonló, amire elég sok válasz érkezett, de, ha ez nem ugyanaz, akkor bocsi, csak furán sok a hasonlóság, nagyon.. De, válaszolok megint:


Szóval:


Szimplán csak tapasztalatlan, és nem tudja kontrollálni az érzéseit.

Nem volt még kapcsolata, vágyik valaki törődésére és hajlamos túlzásba esni, ez amolyan vészjelzés, hogy kötelezően szeretne magának valakit.

Nem létezik, hogy valaki 3 hét alatt szerelmes legyen. Ez nem szerelem, hanem vonzódás.


Fiú vagyok, de, ha egy lány ezt csinálná, az nálam nem jó pont. Nem olyan jó dolog az, ha majd később a kapcsolatban nem kapsz szabad teret és 0-24 igényelni fogja a párod, hogy vele legyél. Persze, ez tök aranyos meg minden, de egy idő után feszültségekhez és kiégéshez vezethet.

Persze, ne ez alapján ítéld meg, lehet, hogy tényleg normális, és csak szimplán ilyen a természete, túl nyitott.


De, ez a túl nyitottság ahhoz fog vezetni, hogy később majd megbántod, ha elárulod neki, hogy semmit sem szeretnél. Ne húzd a srácot, mert láthatóan túlzottan szeretne tőled valamit, amíg te már most tudod, hogy semmit sem szeretnél. Ha ennyire idegesít, akkor add a tudtára komolyan, hogy ebből úgy sem lesz semmi. Minél tovább vársz egy "durvább" vallomással, amiből tényleg megérti, hogy nem lesz semmi, annál rosszabb lesz neki a végén a csalódás.

2023. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem azt kellett volna mondani, hogy ne élje bele magát, meg barátok lehetünk hanem kiiktatni életedből örökre, na de még most is megteheted.

Egyébként vannak olyan emberek, akik 3 hét után belebolondulnak másba, nem biztos, hogy betegek. Most szerinted, akik első randin lefexenek és aztán osszecuccolnak azok is betegek fejre? Nem, létezik olyasmi is. Az, hogy a jövő mit hoz nem lényeg, mert lehetsz te óvatos, másfél után is összeköltözhetsz mégsem fog működni.

Nem állítom, hogy pszichopata a fiú, mert nem tudom.

Nem akarlak téged hibáztatni, inkább fele-fele úgy gondolom.

Mármint nem utasítottad el kerek-perec, te magad írtad, hogy aranyosnak tartottad, sőt még irkálsz/írkáltál is vele, adtál neki reményt valamilyen szinten. Mennyi ember úgy gondolja, hogy attól, hogy barátok attól még később belészerethet, hiszen jól érzik magukat együtt stb.

Ő meg iparkodik/iparkodott, amit te ragadásként könyveltél el.

De nem mondtad ki konkrétan, hogy nincs esélye és soha nem lesz. Le kell tiltani és soha többé nem találkozni vele.

Egyébként ha tényleg hibás szegény, akkor tényleg nem értem miért húztad eddig az időt komolyan. Te rendben vagy fejben, akkor mit kell barátkozni, ismerkedni olyan személlyel, akinél bajok vannak fejben? Hihetetlen attitűd részedről. 👀

2023. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%

"Minden percben engem figyelt (nem túlzok azzal hogy minden percben), mindig követett akármit csináltam és akárhová mentem"

Ez bolond, tartsd magad távol tőle.

2023. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

#3:

Lehet beteg, de a kérdező szerinted nem? Normális ember tudja, hogy nem kell foglalkozni stalkerrral, erre ő még chatel is vele, azon kívül, hogy barátok.

Mindkettő nem épelmejű kategória.

2023. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

4# Már írt ki 1 kérdést ezzel kapcsolatban, nem pontosan így megfogalmazva, de ott is az volt a lényeg, hogy volt egy fiú, aki akart valamit a lánytól, a lány viszont ahelyett, hogy megmondta volna neki, hogy nem akar semmit, helyette hagyta az egészet, mert jól esett neki a törődés.. Nem tudom, hogy ez ugyanez-e, de gyanús a hasonlóság.


De, teljesen igazad van, tipikusan az az eset, amikor nem akarsz valakitől valamit, de azért hülyíted még, mert jól esik, hogy foglalkozik veled és növeli az egódat..

2023. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Azért valamit tisztázzunk.

Egy olyan emberrel szerintem senki nem szívesen lenne kemény, durva, aki hozzá amúgy nagyon rendes és semmi rosszat nem tesz.

Említettem, hogy többször elmondtam neki az én szándékaimat, miszerint bennem semmi ilyen nincs, nem fog kialakulni semmi az én oldalamról felé. Többször is érzékeltettem számára hogy nem szeretnék semmi többet, nem durván ugyan de érthetően, ő ennek ellenére mégsem értette meg mert csak azt tartja szem előtt hogy ő nem adja fel továbbra is próbálkozik.

Először én aranyosnak gondoltam a viselkedését, úgy láttam hogy barátilag működhet mert semmi több nem volt köztünk.

Csak most vettem észre hogy ez már azért sok amit csinál és most kezdett el bennem kitisztulni hogy ez lehet nem normális dolog. Ettől nem hiszem hogy én is beteg lennék, csak mert később látom át a helyzetet. Most vált számomra világossá hogy tulajdonképpen elég pszichopata vonású jelek figyelhetők meg nála.

De szerencsére nem késő, még most is kiiktathatom az életemből.

Tehát attól miért lennék hibás mert kedves voltam vele és diszkréten de határozottan visszajeleztem hogy én nem szeretnék semmi többet barátságnál? Így viszont a barátság sem lenne működőképes ha ennyire odavan értem.

2023. febr. 10. 17:57
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Ott követed el a hibát, hogy tudtad mert kijelentette, hogy nem adja fel azok után sem, hogy barátságosan kifejezted, hogy több mint barátságot nem szeretnél tőle.

"Elmondtam már neki többször is hogy nekem nem alakult ki semmi és lehet nem is fog sőt úgy érzem ebből az én részemről nem lesz semmi. De ő nem igazán akarja ezt elfogadni mert ugyanúgy hajt."

Masodrészt Fb-n ír, tehát ismid, írtál vele ez nem kérdés, és ilyesmit mondtál neki:

"Azt mondta változtat ezen és inkább a határon belül marad, de mondtam hogy nem kell megváltoznia mert ez ő, ilyen a jelleme, max elnyomni tudná magából. Akkor már nem önmaga lenne ha csakazért visszafogná magát hogy engem ne zavarjon."

Neked mindez ha szerelmes lennél, vagy kattant nem adna minimum egy kis reményt? Dehogynem!

Te vagy a legnagyobb hibás, nem ő. És nem pszichopata, inkább apád meg te már bocs.

2023. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

6#

Így már 100%, hogy te írtad ki az előző ilyen kérdést is.

Ott is elmondtam, és most is lefogom írni, hogy próbálod beadni az áldozat szerepét és "sajnáltatni" magad, de valójában a legnagyobb hibás Te vagy.


Van egy srác, aki odáig van érted, Te pedig babusgatod azzal, hogy "nem lesz semmi köztünk", közben pedig legbelül pont Te vagy az, aki élvezi, hogy valaki miatt nőni tud az egója..

Ha annyira zavarna a srác, akkor már az elejétől kezdve megmondtad volna neki, hogy "na, idefigyelj, aranyos vagy meg minden, de ez a közeledés már túl sok és nem szeretnék kárt okozni benned, ezért inkább szakítsunk meg minden kapcsolatot."

Nem, te e helyett továbbra is tartod vele a kapcsolatot, tudod a szándékát, mégsem teszel ez ellen. Ha valakinek valamilyen helyzet rossz, azt meg fogja akadályozni, nemde?


Az előző kérdésednél azt írtad visszajelzésként, (pont nekem) hogy nem tudod mit szeretnél, mert később lehet, hogy kialakul benned valami. A kérdésedben pedig ott volt, hogy nem lesz ebből semmi. Most szintén az a felállás van, hogy nem szeretnél semmit.

Azt sem tudod valójában, hogy mit szeretnél.

Tartod egy olyan sráccal a kapcsolatot, aki odáig van érted, miközben Te tudod, hogy nem lesz ebből semmi. Belegondoltál már a srác helyzetébe? Fordított helyzetben neked hogy esne, hogy minden nap reményt adna egy olyan srác, aki tudja, hogy úgy sem lesz semmi végül?


Lehet itt mentegetőzni és pszichopatának beállítani a srácot, akivel beszélsz, de szerintem itt a legnagyobb hibás az Te vagy, és épp annyira beteg vagy Te, mint amennyire betegnek tartod azt, akivel beszélsz.


"Tehát attól miért lennék hibás mert kedves voltam vele és diszkréten de határozottan visszajeleztem hogy én nem szeretnék semmi többet barátságnál?"

Mert továbbra is tartottad a kapcsolatot vele úgy, hogy ismerted a szándékát. Ennyi. Volt már velem olyan, hogy bejött egy lány, találkoztunk 1x, és már ott tudatta velem, hogy nem szeretne kapcsolatot. Nem is volt semmi probléma, elváltak útjaink, mert tudtam, hogy én nem tudnék barátként tekinteni rá. Pontosan, ahogyan Ő sem fog soha rád barátként tekinteni.

2023. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

Igen az ilyenek zsatolnak majd azzal hogy ongyilkos lesz ha elhagynád

Vagy az ilyenek a bántalmazók is


Valami nem tiszta a srácnál az biztos.

2023. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Ha apád meg te biztosak vagytok abban, hogy pszichopata, akkor ti is azok vagytok. Zsák a foltját.


Amúgy óriási önző, mocskos, infantilis kislány vagy és remélem egyszer visszakapod, hogy kaparsz, négykézláb mászol, anált, hármas szexet, megcsalást is eltűrsz a pasinak, de nem fog szeretni, csak kihasználni mint te ezt a fiút. 😊

2023. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!