Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják egyesek taszítón...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják egyesek taszítónak azt, ha egy nő (vagy férfi) ismeri a saját értékét?

Figyelt kérdés

Ha pl. én le merem írni, hogy szép vagyok és nagyon jó testem van, akkor mindig megkapom szarkasztikusan, hogy legalább szerény is vagyok, meg, hogy az ilyen beképzelt, nagypofájú nő csak szexre jó max.


Kérdem én, miért lenne probléma, ha valaki nem álszerénykedik, és van önbizalma?

Én hosszú évekig éltem önbizalomhiányosan, elkeseredve (pedig nem lett volna okom rá már akkor sem). Abban, hogy olyan testem legyen, amilyen, sok évnyi munkám van. Nagyon sok izzadás, levegőért kapkodás, izomláz van mögötte, na meg sok olyan pillanat, amikor minden sejtemmel lustálkodni szerettem volna a kanapén, de mégis inkább edzettem és/vagy elmentem sétálni hidegben, melegben is. A heti minimum 5x-i sportot már több, mint 6 éve tartom, sok önuralom, motiváció, tudatosság van mögötte. Ezeknek pedig mutatja a tükör is az eredményét. Miért lennék emberileg szerethetőbb, több, aranyosabb akkor, ha ezt nem mondanám ki, nem így látnám?


Ugyanez igaz az arcra, öltözködésre, karrierre is. Bőven dolgozom magamon minden téren, ápolt vagyok, adok magamra, időt és pénzt szánok a külsőmre, egészségemre is. És a karrieremben is hosszú évek kemény munkája van. Miért tagadnám ezt le, és miért ne lehetnék tisztában vele, miért ne lehetnék büszke?


Az, hogy ezeket kimondom, nem jelenti természetesen azt, hogy hibátlan vagyok, soha nem is jelentettem ki magamról. Csak arról, amit már elértem, nem fogok hazudozni, és nem fogom azt mondani, hogy nem érek semmit, nem vagyok csinos, szép, stb.



2023. febr. 12. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Gyakorin? Sok a troll és az irigy ember, de amúgy is az életben. De azt azért tegyük hozzá, hogy nem mindegy milyen stílusban prezentálod magad.
2023. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Na, mert ők általában a másik véglet (az önbizalom-hiányosokhoz viszonyítva), akiktől hallható 0-24 a saját nagyságuk bizonygatása, dicshimnuszok önmagukról, kiszínezett anekdoták, olcsó poénok ezerszer ismételve. Ők azok, akik mindenben IS nagyon jók és ha tesznek valamit, akkor utána mindenki hallgathatja ahogy "Summáját mondja a hős önmagának"
2023. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Főleg a gyakorira értem. Élőben nem kell prezentálni magam sehogy, mivel látják, hogy nézek ki, a kollégáim, barátaim, családtagjaim meg tudják, mit értem el. Nem kell élőben körülírnom, hogy milyen vagyok.
2023. febr. 12. 20:09
 4/14 Noren1989 ***** válasza:
47%

Az önteltség és az önismeret nem ugyanaz.


Jobb,ha megtanulod elkülöníteni.

2023. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pont, hogy azok nem tudják elkülöníteni, akikről beszélek.
2023. febr. 12. 20:13
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj, a családok, barátok más kategória, nem kell összekeverni idegen emberekkel.

Plusz természetesen, hogy mennyit küszködtél, nem adtad fel, dicséretre méltó. :)


Viszont a te jó érzésed emiatt lejöhet úgy másoknak, hogy el vagy szállva magadtól, pl. sokszor emlegeted, hogy mit értél el és bár a büszkeség beszél belőled a másik érezheti úgy, hogy túlságosan is büszke, beképzelt vagy, hiába gondolod te úgy, hogy magabiztos vagy.

Ezért vagyunk emberek, ez van, olyanokkal ne foglalkozz se itt, se máshol. Ennyi.

2023. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Ne foglalkozz másokkal. Miért érdekel? Azt gondol mindenki amit akar. Vedd lazábbra, örülj annak ami van aztán csókolom.
2023. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem rakod tele a fb profilodat a félmeztelen, beállított képeiddel és nem írod oda a profilképedhez, hogy "az utánozhatatlan és az egyetlen", akkor nem, nem vagy egy öntelt, egoista pitsa. Lehet büszkének lenni magunkra úgy, hogy mellette szerények maradunk. Az az igazi önbizalom.
2023. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Dehogy rakom tele ilyen képekkel a fb-om. :D Isten ments...
2023. febr. 12. 21:10
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Érdekes, én pont az ellenkezőjén szoktam gondolkodni. Ha valaki azt írja csúnya, mindjárt megkapja, hogy önbizalom hiányos, menjen pszichológushoz blabla. Én meg arra gondolok, mi van, ha csak van tükre? Tudom, a szépség relatív, mindenkinek más tetszik, blabla. Hát, nem. Azért lássuk be, vannak szép emberek, meg nem szépek. Már az óvodában is megvan az a néhány kislány, meg kisfiú, akibe mindenki szerelmes, meg azok, akik csak vannak. Lehetnek cukik, meg kedvesek, okosak, de nem szépek. Ez pont így van felnőttként is. Attól még az illetőnek lehet önbizalma, mert tudja, hogy mit tudom én profi sportoló, 6oktávos hangja van, vagy ő süti a legjobb bejglit a faluban. Tisztában van értékeivel, de a gyengeségeivel is, amibe beletartozik a külseje IS.

Amúgy szerintem azért kapod meg, mert minek írod le, ha nem vagy beképzelt? Miért nem elég, ha azok elájulnak tőle, akik látják? Ez egy kérdezős oldal, válaszolni bármilyen külsővel lehet, senkit nem érdekel, a tiéd milyen. A Kérdezőt a válaszod érdekli, nem a külsőd. Persze, más az, ha beléd kötnek, hogy mondjuk csak azért mondod, mert biztos ronda vagy, tehát valaki felhozza, amire reagálnod kell. Akkor persze, hogy leírod, miért írnád, hogy igen, ronda vagyok, ha egyszer nem?

2023. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!