Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy én nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, hogy én nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Miért zavar bizonyos embereket az, hogy vannak, akiknek nem kell dolgozni? A férjem egész jól keres, van nem kevés megtakarításunk, átlagon felüli életet élünk azért ebben az országban sokakhoz képest. Miért kellene dolgoznom, ha így is teljesen jól élünk? Telik mindenre, nem csak a minimumra. Nem hétről hétre élünk. Mégis vannak akik szóvá teszik nekem: hát azért elmehetnél Te is dolgozni.


Miért? Az élet nem arról szól, hogy mókuskerékben, a rendszer rabszolgáiként éljünk és dolgozzunk le 40 évet, majd 70 évesen még végre marad idő másra is... Nah ezt nem! Most vagyok fiatal, most akarok élvezni mindent, nem 70 évesen leülni az első könyv elé, vagy befizetni az első utazásra... Sajnálom, akiknek a munka a fő pont az életükben.


A férjem nem szakad bele a munkába, nyilván, ha szükség lenne plusz pénzre, elmennék dolgozni. De így minek, ha úgyis jól élünk?


Más nem is létezik az életben, csak a munka? Ha nem dolgozol, már megvetnek... Érdekes és szomorú felfogás...


2023. ápr. 14. 13:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
Mert szánalmas, hogy máson élősködsz. Próbálhatod akárhogy kimagyarázni, akkor is az.
2023. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanugy gondolom mint te, csak en egyedul elek, tehat dolgozom😄 De ketfos haztartasban szerintem sem kotelezo mind a ket felnek dolgozni. En szeretem amit csinalok, raadasul eleg kotetlen, en sem szakadok bele. Felolem a jovobeli parom lehetne haztartasbeli, csak cserebe tartson otthon rendet (nem kell mindent megcsinalnia, csak egy alap rend legyen), toltse tartalmasan az idejet.
2023. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
32%

A szomorú az, hogy te más pénzén élsz. A te életfelfogásod a kényelem körül forog. Persze ezért semmit nem teszel. Csak jár neked.


Ha majd hetven leszel: mit tettél le az asztalra? A vaginádon kívül?

2023. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
28%

Aki nem dolgozik, ne is egyék, nem szó szerint kell érteni.

Viszont erős erkölcsi útmutatás.

Jómagam képtele lennék arra, hogy ne dolgozzak.

Ha olyan lehetőségem lenne, mint neked, akkor

megtehetném, hogy az legyen a munkám, ami a hivatásom,

ami a hobbim.

A semmittevés nem emberi vonás.

Akár karitatív, bármilyen munkát végeznék.

Anno az arisztokrácia, a nemesek sem lóbálták a lábukat,

mivel megtehették, meg is tették, hogy a közjóért tegyenek.


Akik rákérdeznek, hogy miért nem dolgozol, egészséges lelkű emberek,

akik nem a pénzedet irigylik, hanem nem tudják elképzelni,

hogy munka nélkül éljenek.


Gondolom, a háztartásban sincs dolgod, megoldjátok segítővel.

Tehát azt sem mondhatod, hogy legalább otthon dolgozol?

Mert az sem kis munka.

2023. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%

Végül is elgondolkodtál azon, hogy te milyen hasznot mutatsz fel az életedben a fenekeden kívül?

És amikor már elmúlnak a szép napok, jön a másik helyetted,

mit kezdesz az életeddel, se pénzed, se nyugdíjad, és még

fikarcnyi haszna sem volt az életednek.

2023. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek veled. Én pl fodrász vagyok, bőven a magyar átlag felett keresek és vígan elelunk a párommal úgy hogy nem kell dolgoznia és mindig van új auto, nyaralások több lakást is vettünk már
2023. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

Fizeti a férjed azt a nyugdíjjárulékot vagy biztosítást a részedre, amennyit a szakmában kereshetnél egy elvárható karrier út alatt? Ha netán elválltok, mihez kezdesz? Az egy dolog, hogy a közösvagyon fele a tied, de abból nem élhetsz örökké. Hova fognak felvenni 40-50+ évesen gyakorlat nélkül?

Bármilyen vita lesz, elő fog jönni, "téged eltartalak, én döntök" kártya.

2023. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"Miért baj az, hogy én nem dolgozom?"

Kiket zavar, és miért törődsz ezzel?

2023. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

"Mégis vannak akik szóvá teszik nekem: hát azért elmehetnél Te is dolgozni."


Világ életemben dolgoztam, nem is szeretnék htb lenni. Ettől függetlenül hülyét kapok az ilyen önkéntes rendőröktől, akik tudják a tutit, pláne más életében, pláne amihez semmi közük.


Szerintem amúgy irigyek. Jól gondolom, hogy dolgoznak, akik beszólogatnak...? Mert valszeg ő is szívesebben maradna otthon.


Van egy régi mondás:

"Mondja, Ön mivel foglalkozik, hogy ilyen jól megy magának?

A saját dolgommal. Ajánlom ezt önnek is."

2023. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
Miért zavar, hogy mások mit mondanak? Mihez kezdesz, ha elváltok?
2023. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!