Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vennél vele így közös lakást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vennél vele így közös lakást?

Figyelt kérdés

Férfiak véleménye érdekelne inkább.

Tegyük fel van 25 millió forintod 35 évesen. Vállakozó vagy, sokat dolgozol, jól keresel. Albérletben élsz, nem szórod feleslegesen a pénzt de ami kell azt megveszed. Szeretnél venni egy saját lakást, majd kapcsolatba leszel egy nővel, közel sem keres annyira jól mint te. Telik az idő, össze költöztök szintén az albérletedbe, együtt vagytok már két éve, egy éve már együtt is éltek.

Ugye tervezel lakást venni, nyilván a barátnőd is szeretne neki sincs semmi sajátja, de közel sem tud annyi pénzt hozzá tenni a lakás vásárlásához mint te.

A saját nevedre iratnád csak a lakást (mert neked van benne sokkal több pénzed, neki alig) vagy simán kettőtök nevére iratnád?

Eljegyzés még nincs, ilyesmi dolgok még nem kötnek össze.

Persze nyilván aszerint is döntöd el mennyire vele tervezed a jövőd.. de légyszi próbáljuk meg így leírni ezek alapján ki hogy döntene és miért úgy ahogy?



2023. máj. 7. 02:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ. Ha a teljes önerő és a hitel is a férfié, akkor menjen egy névre, hiszen amúgy sem házasok. Ebben az esetben tiszta az ügy, de nem elvárható hogy a nő különösebben hozzátegyen bármit a pasas lakásához.


Ha a nő is hozzájárul, akkor annak arányában két névre.

2023. máj. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
Soha a büdös életben nem vennék senkivel sem lakást. Láttam már a környezetemben, hogy hány férfi fázott rá a dologra... Nőre egyszerűen nem lehet alapozni.
2023. máj. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
Biztosan nem közösködnék senkivel, még akkor sem, ha házasságról lenne szó. Keményen megdolgoztam azért, amim van, nem hagynám meg a lehetőséget senkinek sem, hogy kiforgasson a vagyonomból. A kapcsolatok jönnek-mennek, manapság ezek nem egy életre szólnak, ellenben egy ingatlan még egy életre is szólhat. Teljesen indokolatlan lenne a nevére bármit iratni, amihez nem tett hozzá semmit. Nem is engedném, hogy hozzátegyen pár milliót, mert egy részt az követelhető lenne, másrészt meg inkább tartsa meg magának, jól jöhet még, ha nem túl fényes amúgy sem az anyagi helyzete. Vele szemben sem lenne fair azt elvenni.
2023. máj. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
Meg macskát se vennék közösen. Igaz én nő vagyok.
2023. máj. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Nekem 20 éve van közös ingatlanom (már több is) a férjemmel, de ebben a helyzetben nem vennék.
2023. máj. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Én nő vagyok. Igaz engem nem lakásbol forgattak ki hanem eleg rendesen felaldozram a szulesekkel es a ferj tamogatasaval a fiatalsagom, karrierem, testem 10 evig es persze nemhogy nullan de igy a kezdeti diplomas topcsajszi allapotomhoz kepest egy lerongyolodott minuszba jottem ki valassal. Szoval nem nem es nem. Soha nem csinalnam ujra. Ne vegyel lakast a nővel, dolgozz a vállalkozásodban keményen este 8 ig, de akkor a nőnek is add meg a lehetőséget. Magyarul ő is este 8ig dolgozhat, vallalkozas miegymas, emelett nincs gyerek es közös a haztartás. Mindenki sajat lakasra gyujt, annyit fizet kajara programra amennyit tervez. Ha ő két almát eszik egész nap, te magadra főzöl és vásárolsz. Így igazságos.
2023. máj. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a férfi vegye meg egyedül, a nő ne adjon ebben az esetben inkább bele semmit.

Így a ház csak a férfié lesz, nincs belőle bonyodalom a későbbiekben.

2023. máj. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Nőként eszembe se jutna bele menni. Az legyen a tiéd, örülök hogyha ott lakhatok, de mivel akarnék sajátot így nem zavarna ha az csak a tiéd. Ha meg megvan a sajátom max kiadom albérletbe, nincs akadálya annak hogy 2 lakás mellett ne éljünk továbbra is együtt.

Ha meg idővel úgy alakulna, hogy nem megy így jártam. Megoldanám.

2023. máj. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőmék hasonló helyzetben úgy csinálták, hogy elmentek ügyvédhez, és lepapírozták, hogy az önerőt a lány fizette, ha válásra kerül a sor, és eladják a házat, és ő annyival többet fog kapni belőle. A hitelt együtt vették fel, közösen is fizetik.
2023. máj. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Ha komolyan együtt terveztek, és közösen akartok vásárolni, akkor olyan szerződést kell íratni, ami pontosan tartalmazza a tulajdonhányadotok mértékét. Ha az 90-10 %, akkor annyiról.
2023. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!