Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan húzod meg a határaidat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan húzod meg a határaidat és mit teszel amikor valaki folyton átlépi?

Figyelt kérdés

Elsoroban parkapcsolatban ertendo ez a kerdes. Nem baratokkal vagy munkatarsakkal, hanem amikor egyutt vagytok mar 1-2 eve. Erzekeled, hogy a masik atlepkedi a hataraidat vagy feszegeti. Hogyan kozlod, hogy alljon le? Hogyan veszed ra, hogy ilyet tobbet ne? Hogyan erteted meg vele? Azonnal szolsz vagy kesobb beszeled meg vele?

Legyen a pelda az, hogy eszreveszed a pasid folyton belehugyozik a mosdoba es ezt igy nem is takaritja le, tisztan latod a hugyfoltokat :D ezt, hogyan tudatod vele, hogy ezt nagyon nem kellene? Mit teszel, ha ujra es ujra megteszi?

Vagy egy masik pelda eloszor mkndja neked, hogy jo hulye vagy. Neked ez nem fer bele, de hogyan tudatod? Hogyan veszed ra hogy tobbet ne? Milyen szamkciokkal erzekelteted, hogy nem fer bele? Nyilvan nem fogsz elsore szakítani de meg másodikra sem, na de 3. Alkalommal teszi?


Azert kerdezem, mert szerintem ez orokke felmerul a parkapcsolatokban ez a dolog, hogy egyikotok mar pedig huzni fogja a hatarokat es ha nincs normlisan legreagalva akkor egyre rosszabb lesz.


2023. máj. 10. 11:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintet kene lepned. A kapcsolat az tiszteleten alapul. Amikor te jelzel valamit, hatarmeghuzas cimszoval, akkor ott neki kell eldonyenie, hogy tisztel-e teged annyira, hogy onnantol o is hatarkent fogadja el a keresed. Ha nem, akkor mar lehet is menni keresni masik kapcsolatot. Gyanitom azert fogsz olyat talalni, ahol az alap higienia betartasat nem kell a hatarmeghuzassal kieroszakolni. A kedves anyukanak kellett volna megtanitani a 21. szazadi onallo eletre a csemetejet. Valamit elcseszett, te meg nem lehetsz az anyukaja. Ott kell hagyni es talan idovel eljut a civilizacionak arra a fokara, amikor mar nem szarik a nappali kozepere. Vannak akiknek ez is kihivas. Az ilyenekkel ne kezdj parkapcsolatba.
2023. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A felhozott példák már annyira távol esnek a határaimtól, hogy onnan nem is látni... ez nem feszegetés, hanem olyan dolgok, amihez nagyon-nagyon jó indok kell, hogy elnézzem. (Még a "legénybúcsún voltam és nagyon berúgtam" is necces).

Ami nálam a határ feszegetése, az az indokolatlan apró passzív-agresszív megjegyzések (igen, a pasik is tudnak ilyet). Ezekre azonnal reagálok is, először még indulatok nélkül, aszertíven elmondom, hogy ez nekem rosszul esik, ne beszéljen így. Általában akkor fordul elő, ha amúgy is feszült, fáradt, tényleg rossz napja volt, szóval többnyire van alkalmam még egyszer szólni, akkor már jelzem, hogy vegyen vissza, mert tudom, hogy nem miattam feszkós, szóval ne rajtam vezesse le. Mikor szembesül a helyzettel, már "észreveszi magát", én hagyok neki időt magában (nem büntetek csenddel, meg sértődéssel, túl vagyok a kamaszkoron), aztán elnézést szokott kérni. És ezzel végeztünk, nem tartok haragot, nem sértődök, kimondom ami bánt és nem hagyom rá. Értelmes emberek közt ez működik.

2023. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

1. elmondom egyszer

2. elmondom kétszer, nyomatékosan

3. elhagyom


Ha a mosdókagylóba hugyozna, azonnal kidobnám.

2023. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!