Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan húzod meg a határaidat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan húzod meg a határaidat és mit teszel amikor valaki folyton átlépi?

Figyelt kérdés

Elsoroban parkapcsolatban ertendo ez a kerdes. Nem baratokkal vagy munkatarsakkal, hanem amikor egyutt vagytok mar 1-2 eve. Erzekeled, hogy a masik atlepkedi a hataraidat vagy feszegeti. Hogyan kozlod, hogy alljon le? Hogyan veszed ra, hogy ilyet tobbet ne? Hogyan erteted meg vele? Azonnal szolsz vagy kesobb beszeled meg vele?

Legyen a pelda az, hogy eszreveszed a pasid folyton belehugyozik a mosdoba es ezt igy nem is takaritja le, tisztan latod a hugyfoltokat :D ezt, hogyan tudatod vele, hogy ezt nagyon nem kellene? Mit teszel, ha ujra es ujra megteszi?

Vagy egy masik pelda eloszor mkndja neked, hogy jo hulye vagy. Neked ez nem fer bele, de hogyan tudatod? Hogyan veszed ra hogy tobbet ne? Milyen szamkciokkal erzekelteted, hogy nem fer bele? Nyilvan nem fogsz elsore szakítani de meg másodikra sem, na de 3. Alkalommal teszi?


Azert kerdezem, mert szerintem ez orokke felmerul a parkapcsolatokban ez a dolog, hogy egyikotok mar pedig huzni fogja a hatarokat es ha nincs normlisan legreagalva akkor egyre rosszabb lesz.


2023. máj. 10. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
A kommunikáció híve vagyok. Ha valami zavar, akkor azt elmondom a másiknak. Ennyire egyszerű. Manapság mondjuk nem divat beszélgetni, de ajánlom mindenkinek.
2023. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ha folyton akkor ignorrálom.
2023. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

"a pasid folyton belehugyozik a mosdoba"


Mármint a mosdókagylóba? Ahol kezet és fogat mosok?

Hát, én itt semmiféle határt nem húzogatnék, hanem menekülőre fognám.

Aki MAGÁTÓL nem érzi, hogy ezt nagyon nem kéne csinálnia, azzal aligha tudok szót érteni.

2023. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés esetben a felfogóképességére és egy beszélgetésre bíznám az egészet. Szépen kedvesen elmondani hogy mi zavar, fejezd ki hogy mennyire, hogy nyomatékosan megérthesse a súlyát. Amennyiben ezután is ignorálja, és semmi javulást nem látsz, akkor menni kell. Van aki képtelen alkalmazkodni a másik emberhez, annak kiváló a szingli életforma.
2023. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt embernek ha elmondod egyszer, kétszer, sokszor hogy "ne csinálja" és nem változtat, az azt jelenti, hogy nem törődik veled, nem érdekli hogy te mit érzel, sz*rik bele hogy mit kértél tőle.

Egy ilyen emberrel miért vagy együtt?

Mindenkinél máshol van a határ. Kár is megkérdezned hogy kinél hol van, mert mindenki más élethelyzetben van.

Nyilván ahol kicsi gyerekek vannak, és egy nő anyagilag ki van szolgáltatva a férjének (pl. hiteleik vannak, nincs hol laknia), annál nem ott lesz a "határ", ahol egy dolgozó, jól kereső gyerekkel nem rendelkező nőnél.

Hogy nálad mikor telik be a pohár azt neked kell tudni, te érzed hogy még mit tudsz tolerálni és mit nem.

Én a mosókagylós esetet két három alkalomnál többször nem tolerálnám.

2023. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

"Azert kerdezem, mert szerintem ez orokke felmerul a parkapcsolatokban ez a dolog, hogy egyikotok mar pedig huzni fogja a hatarokat es ha nincs normlisan legreagalva akkor egyre rosszabb lesz."


Öhm... 12 éve élek párkapcoslatban, és persze előtte is voltak kapcsolataim... Nem, ez nem egy olyan dolog, hog yörökké felmerüljön. Egy gyerek vagy egy kutya persze feszegeti a határokat, de a pároddal azért vagy együtt, mert együttműködésen alapulva összekötitek az életeteket. Ebben semmi határfeszegetés nincs, teljesen értelmetlen.


A problémáa meg mint mindig, a megoldás az, ha kommunikáltok. Asszertíven, erőszakmentesen.

2023. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kapcsolatban szoval kerlek ne menjen el ilyen iranyba, hogy miert tűröm.

Szamotvetettem magammal es rájöttem vagy en voltam egy bunko vagy masok voltak velem azok es ugy erzem ez gyakori dinamika atlagos kapcsolatokban is, hogy valaki ural. Ha nem tudod kezelni akkor csak rosszabb lesz.

Az, hogy azonnal elhagyom es kommunikálok vele nem egy hatasos dolog.. az hogy valakinek elmondod, hogy ezt ne tedd vagy kifejezed mennyire zavar nem hatasos. Vagy esetleg ismersz jo kommunikacios trukkoket? Szerintem rendkivul ritka az amikor valaki tenyleg hatasosan meg tudja huzni a hatart es a masik tenyleg nem fogja atlepni.

2023. máj. 10. 12:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7, a képlet nagoyn egyszerű

Ha az nem hatásos, hgoy jelzed, hogy ez neked rossz, akkor az azt jelenti, hogy ő lesz*rja. Innentől kezdve ez az egész nem egy jó párkapcsolat, fölösleges benne lenni.


Hidd el, egy működő párkapcsolatban teljesen hatékony mód a kommunikáció.

2023. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a kommunikáció nem megy, akkor az elhagyáson kívül mi marad?
2023. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyennel össze sem jönnék. (Megjegyzem nem ilyen proli körökben mozgok)

2. Azzonnal kidobnám. Nem, nincs apelláta.

3. Mi vagyok én az anyja hogy neveljem? Nem kell ilyen kolonc a nyakamra.

4. Ha mégis naagggyon vele akarsz maradni, akkor a helyedben nyomatékosítva közölném hogy még egy ilyen húzás, és kkor bszm ki a cuccait a lakásból. Végleg!

2023. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!