Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit adtál fel magadból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit adtál fel magadból hogy jól kijöjjetek a pároddal?

Figyelt kérdés

Azt gondolom ritka amikor 2 ember 100%-ban összepasszol. A legtöbb kapcsolatban vannak kisebb-nagyobb súrlódások. Azért hogy ezeket túlélje a kapcsolat mindkét félnek engednie kell a másik felé hogy működjön.

Ti mennyit engedtetek az évek alatt magatokból hogy a lehető "leg-problémamentesebben" éljetek egymás mellett? Nehézséget okozott számodra vagy könnyen ment?


2023. máj. 28. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

"Ti mennyit engedtetek az évek alatt magatokból hogy a lehető "leg-problémamentesebben" éljetek egymás mellett?"


Fura, szerintem pont az kreálja a problémát, ha nem lehetsz önmagad.

2023. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem létezik olyan, hogy két ember 100% összeillik, mert minden ember más, még az ikertestvérek se egyformák, akkor hogy passzolhat valaki össze a másikkal teljes mértékben? Tessék?


Őszintén szólva amúgy az az egészséges párkapcsolat/házasság, ahol az emberek tudnak kommunikálni, de nem csak azt, mert az kevés, inkább úgy fogalmaznék, hogy átérzi a másik nézetét, problémáját és hajlandó támogatni, változtatni, kompromisszumot kötni, tolerálni a másikat.

Mellesleg 50:50 fajta kapcsolat se létezik, de olyan már igen, mint pl. 40:60, vagy 70:30,tehát a végeredmény, hogy hol az egyik enged, hol a másik, észreveszi hogy hibázott, vagy hogy a másiknak van igaza.

Egyértelműen ezekre mondják azt, hogy egyenrangúak, nem nyomják, vagy emelik a pedesztálra a másikat.

2023. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy le leszek pontozva , de én maximálisan egyetértek az 1.válaszolóval. Ha nem lehetsz önmagad egy kapcsolatba ,az hosszútávon nagyon nem lesz jó,előbb vagy utóbb kifog bukni. Én soha nem mennék bele egy olyan kapcsolatba ,ahol felkéne adnom önmagam, nem lehetnék az aki vagyok. Persze bizonyos kompromisszumok elengedhetetlenek egy kapcsolatba,de ennek is van egy egészséges határa.De feladni magad ,a személyiséged,azt nem lehet. Legalábbis én nem tudnám, és a másiktól sem várnám /várom ezt el.
2023. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Magamból semmit. Az életvitelemen változtattam ezt-azt, de miért lennék olyannal, akinek pont én nem vagyok jó?


Nyilvánvalóan a hűség alap, a szabadidőmet eddig is tiszteltem annyira, hogy ne basszam tele munkával és egyéb kötelességekkel, erről rendelkezni közös megegyezéssel szintén alap. Nyilvánvalóan nem csinálok olyat, ami a páromnak kellemetlen vagy rosszulesik, mert nem akarok egy szar lenni, aki mellett a számára fontos ember szarul érzi magát. Nem adtam fel érte semmit, ami számomra kedves, de el tudtam engedni dolgokat, ami nekem nem volt fontos, neki viszont szükséges volt ahhoz, hogy komfortosan érezze magát velem. Például külön nem megyünk bulizni, csak együtt. Nyilván én sem érezném jól magam a tudattól, hogy ő közben engem vár haza vagy velem akarna lenni, értelemszerűen nem csinálom. A házimunka egyedül is alap volt, az is teljesen alap, hogy rendben legyek és az otthonom is. Az egy könnyebbség, hogy erre ketten vagyunk e annyival több munka nincs két emberre, amennyivel jobban elosztható így. Az edzésről nem mondtam le miatta, a karrieremről sem. A kutyáimról és a családomról sem. A barátaim közül azok repültek, akikről egyedül nem tudtam belátni, hogy csak kihasználnak. De nem azért, mert a párom rám parancsolt, hogy dobjam ki őket, hanem mert hozott olyan érveket, amik abszolút jogosak voltak.


Szóval, ilyesmik.


Nem vagyok manipulálható és nem hagyom magam, de jogos érvekkel és jogos igényekkel szemben nem fogok önérzeteskedni. Amíg azt látom, hogy a közös döntés nekem is az érdekem szolgálja, addig szívesen döntök aszerint.

2023. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.


Önmagamat adtam az első perctől fogva.

2023. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén mondom, hogy semennyit.
2023. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

"A szerelem nem elég, ha nincs benne tudatosság, megfelelő önismeret, ezen belül érzelmi intelligencia, kompromisszumkészség, szeretetalapú kommunikáció, lemondás, türelem, döntés, és összetartó szeretet. Senki nem születik igazi társnak, csak valaki mellett válhat azzá. Jelen van mellettem, válaszkész, belecsiszolódik a kapcsolatunkba, és engedi is önmagát igazivá tenni."

Ebbe minden benne van.

Nem lehet ezt így meghatározni...

2023. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nyilvánvalóan nem csinálok olyat, ami a páromnak kellemetlen vagy rosszulesik, mert nem akarok egy szar lenni, aki mellett a számára fontos ember szarul érzi magát."


Ez jó, de mit szólnál, ha szarul érezné magát attól, hogy jársz edzeni?

2023. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen egyet értek a hetes válaszolóval. Úgy kell part választani, hogy minél inkább passzoljatok. Szerintem annál jobb egy kapcsolat, minél kevesebb kompromisszumot kell kötni.

Két éve élünk együtt a párommal és egy dolgot nem tudok mondani, amiben igazodnunk kellett volna egymáshoz, mert annyira nagy az összhang köztünk. Jó lenne, ha mindenkinek ilyen kapcsolata lenne.

2023. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Folyamatosan tojáshéjakon lépkedtem és többek között ebből is elegem lett.

Egyébként szerintem sem egészséges az,ha hosszú távon nem lehetsz az,aki valójában vagy.Ugyanis számomra ez egyenlő azzal,hogy nem kérdezhetek,nem hozhatom fel az érzéseimet,mert azt azonnal számonkérésnek minősíti a másik fél.Folyamatosan csendben kell lennem.Ami önmagam ledgradálása.

2023. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!