Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az INFP lányok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az INFP lányok alkalmatlanok egy érett párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Volt már dolgom egy jó pár INFP lánnyal és mindegyiknél ugyan az volt a probléma és arra a következtetésre jutottam, hogy ők alkalmatlanok egy érett párkapcsolatra.


Úgy vettem észre ők csak úgy léteznek a világban és kész, nem számít semmi. Mint egy elveszett művész vagy hippi. Csak élvezni akarják az életet ami ezzel nincs is gond, csak hát egy érett párkapcsolat gondokkal is jár. Elmenekülnek a nagy döntések és problémák elől. Nem akarnak foglalkozni valós gondokkal. A függetlenségre való hajlamuk miatt a kompromisszum szó náluk "korlátozás", ergo már nem fogja élvezni a kapcsolatot mert nem azt csinálhatják amit szeretnének. Ez kihat szinte mindenre, a háztartásra, pénzel való bánásra, szabadidőre. Nagyon eltávolodnak az ideáloktól és a társadalmi normáktól, ami számukra normális lehet az egy érett párkapcsolatban teljeséggel elfogadhatatlan. Az ártatlanságuk és naivságuk fogja. Nem tudják beleképzelni magukat mások helyzetébe és úgy vélik a világ és a benne lévő emberek, ugyan olyan gyönyörűek és jók amilyennek ők gondolják. Az idealizálásuk miatt egy idő után mindig csalódottak lesznek, ami kihat az élete bármely területére.


2023. jún. 2. 16:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

"Mikor mondtam hogy ez alapján döntöm el?"

hmm... mondjuk 6-os válasz?

"Az MBTI szerinte tényleg nem illünk össze"

2023. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De az biztos hogy mostantól 2x óvatosabb leszek, ha megint INFP-vel fúj össze a szél.
2023. jún. 2. 17:41
 13/20 anonim ***** válasza:
24%

Az MBTI önmagában NEM horoszkóp és NEM hülyeség.

Viszont ÍGY alkalmazva az. Az Mbti-nek SEMMI KÖZE nincs ahhoz, hogy ki mennyire alkalmas egy párkapcsolatra. 🤦‍♀️ A tesztet alapvetően munkapszichológiára használják, arra is lett kitalálva, leginkább az információfeldolgozáson és a döntéseken alapul, olyasmiket mutat meg, hogy milyen feladatkörökben lennél jó, így az egyes típusok jól kiegészíthetik egymást a feladatmegoldásnál. Illetve én pl. sokszor veszem alapul, ha egy tőlem különböző típussal nehezen megy köztünk a kommunikáció. Sokszor segít, ha megértjük egy másik típus alapvető gondolkodási mechanizmusait.

Ez a fajta “alkalmazás” viszont tényleg horoszkópos, és semmi értelme.

Pláne, hogy ilyeneket írtok, hogy “én csak egy betűben különbözöm tőle”. Először is nézzetek utána a KOGNITÍV FUNKCIÓKNAK, mielőtt ilyen ökörségeket írtok. Egy INFP vs. INTP/INFJ között pl. pont annyi a különbség, hogy TELJESEN MÁSOK a funkcióik, tehát abszolút nem hasonlóak.

2023. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mert ha munkapszichológiára lehet használni akkor párkapcsolatra nem? Ez kicsit üti egymást akkor:D
2023. jún. 2. 17:45
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
#13 a pszichológiai vizsgálatokban szinte senki nem használja a myers-briggs tipológiát. mint mérőeszköz, egyszerűen nem felel meg a tudomány által támasztott követelményeknek. a másik, hogy elméletet tekintve igencsak ingatag lábakon áll. carl jung úttörő volt a maga idejében, de a koncepciói - az mbti alapját képező jungi funkciókat is beleértve - régesrég túlhaladottnak számítanak. kábé mintha a naprendszer ókori modelljeit használnád az űrhajózáshoz.
2023. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%

#15 Pontosan ugyanarról beszélünk. Munkáltatók használják maximum, hogy legyen valami kiindulásuk, amikor összeállítanak egy csapatot. És erre igen is HASZNOS. De NEM ad átfogó képet a SZEMÉLYISÉGRŐL, az ennél sokkal összetettebb. EZÉRT NEM LEHET RÁHÚZNI A PÁRKAPCSOLATRA SEM, hiszen az egy sokkal bonyolultabb dolog ennél.

#14 Ahelyett írod ezeket, hogy utánanéztél volna annak, amit mondtam. Amiket ez a teszt mér, azok sehol nincsenek azokhoz a tulajdonságokhoz képest, mint amik egy párkapcsolatot meghatároznak.

2023. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem pl INFJkent ENFP párom van. Nem emiatt választottam, amikor megismerkedtünk, meg azt sem tudtam, mik ezek, utólag derült ki, de sok mindent megmagyaráz a kapcsolatunkat illetően.
2023. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%
Minden személyiségtípus alkalmas párkapcsolatra. Attól személyiségtípus, hogy képes egészséges, adaptív működésre, ellenkező esetben betegségnek hívnánk...
2023. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Max nem ugyanazzal az emberrel.
2023. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
24%

"Munkáltatók használják maximum, hogy legyen valami kiindulásuk, amikor összeállítanak egy csapatot. És erre igen is HASZNOS. "

nem attól lesz hasznos eszköz valami, hogy leírod nagybetűvel. nem is attól, hogy a multiknál jelenleg roppant divatos és felkapott.

még egyszer: az emberek jelentős hányadának néhány hét eltéréssel másik típus jön ki.

2023. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!