Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kollégium helyett albérlet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kollégium helyett albérlet megéri?

Figyelt kérdés
Ezz Középsulis koli nem szeretem nincs is ott senki akivel jóban lennék így következő évet azon gondolkodtam jó lenne albérletbe menni megérné ?

2023. jún. 6. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miből és kivel?

Én még egyetem alatt sem tudtam volna albit fizetni, csak az utolsó évben, amikor félállásban dolgoztam. Ha a szüleid finanszíroznák, ők mit szólnak az ötlethez? Kivel tervezel élni 17-18 évesen? Elég felelősségteljes vagy ahhoz, hogy a hirtelen jött szabadság ne billentsen ki?

2023. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag nem éri meg, minden más szempontból igen. Sokkal nyugisabb egy albérletben lakni, könnyebb tanulni is, ha nem kell másokkal lenni egy szobában. Ha belefér anyailag, érdemes elgondolkodni rajta.
2023. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Te ezen gondolkodol, szüleid meg majd fizetik a 100 ezreket? Tudod mennyibe kerül? Náluk kérdezz rá, mielőtt ezen gondolkozol.
2023. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van kiből/van ki támogat akkor albérlet.
2023. jún. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid tudnak csak neked albit kivenni, mert kiskorú vagy, nem írhatsz alá szerződést. Az már egy másik dolog, ha meg tudja a tulaj, hogy kiskorú akar benne egyedül élni, akkor ki sem adja. Ha valami ott történik, akkor kit fog elővenni?
2023. jún. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De egyedül tudom hogy sok lenne de ha tudnák már + két embert szerezni akkor nem lenne olyan vészes az ár nem ? Valami olcsó albérletet keresnék
2023. jún. 6. 23:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3-an már nem olyan rossz, akkor szobát keresel. Nyilván jobb, mint a kolesz, főleg ha 2 másik barátoddal vagy. Diákmelókat azért vállalnék a helyedben.
2023. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5

És miből veszed, hogy velük jobban jóban lennél, mint a koleszban?

AMúgy meg épeszű felnőttnek eszébe sem jutna 2-3 kiskorú kamaszt teljesen egyedül hagyni.

2023. jún. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

A nevelt lányom leérettségizett, és utána ment szakmát tanulni. Tehát nagykorúként. Mivel nappali, iskolai rendszerű oktatás keretein belül tette, jogosult volt kollégiumi ellátásra. Első évében koleszos is volt, de nem találta helyét a 14-16-éves korosztályban. Mivel elég jó ösztöndíjat kapott, így keresett albérletet. Talált egy olyat ahol lakótársa van, egy 40+ nő. A második, harmadik évet már különélőként végezte el. Tehát simán kivitelezhető.

És itt jön a de!

Most, hogy végzett a sulival, magányossá vált egy távoli városban. Depressziós lett, lépten nyomon orvosokhoz jár. Ez a "lázadó" magatartás, nem feltétlenül vezet jóra.

Ugyan így egy egyetemista is gyökeresen meg tud változni, ha addig szülői "kontrol" alatt élt, és bele csöppen a kontrolálatlan önálóságba.

Helyedben meggondolnám, hogy érdemes e kockáztatni.

2023. jún. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha van pénzed, igen. Ha csóró vagy, akkor koli.
2023. jún. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!