Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők és férfiak hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők és férfiak hogy lehet hogy már tini korban is "zsák a foltját" módon vonzódnak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Most nem az elitiskolába járó kifejezetten milliomos gyerekek meg a gyerekotthonban élők közti szakadékra gondolok, mindössze egy átlagos gimnáziumi diákokra akik közt is lehet relatíve nagy különbség pl. egy fiú szülei gyári munkások, míg egy lány szülei programozók, mérnökök és már meg is van hogy ez két külön társadalmi osztály.



Felnőtt korban ez egyértelmű általában. De miért van az hogy ez már gimnáziumban is kialakul ahol olyan értelemben ez nem számítana, mint felnőttkorban. Hiszen akár gazdagabb valaki akár nem annyira, attól még a szüleinél él, és ugyanabba a gimibe jár.


Vagy ez az alapján eldől már tudat alatt hogy egyiket a szülei 50 milliós autóból teszik ki suli előtt, másik meg busszal jön?


És ennyi, ebből mindenki tudja hol a helye és nem lépik át egymás határait?



2023. jún. 12. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Similis simili gaudet. :)


Az ember azokkal érzi magát egy "csapatnak", akikkel vannak közös dolgaik. Minél több a közös a számukra fontos dolgokból, annál inkább. Logikusan belegondolva jobban meg tud érteni az (főleg gyerekként), aki hasonló életet él(t), mint te és jobban el tudsz beszélgetni azokkal, akik hasonló dolgokat csinálnak, mint te.


Ez nem arról szól, hogy tudjuk, hogy hol a helyünk, hanem arról, hogy a szerelem és a barátság alapja is az egymásratalálás. Hogy együtt képesek vagytok dolgokat csinálni, amiket szerettek és ezt meg tudjátok egymással osztani úgy, hogy a másik is azt érzi, amit ti.

2023. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1


igen de ez felnőtt korban fog erősen kiéleződni.


Gimiben egy osztályban lévők között mik ezek az óriási vízválasztók?

2023. jún. 12. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Szülők iskolázottsági szintje például. Ügyvéd + orvos házaspár gyerekének valószínűleg más lesz a szókincse és az érdeklődési köre (ne adj' isten: idegennyelv-tudása), mint egy ) menzás szakácsnő + vízóraleolvasó házaspáré.
2023. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az attitűd és az értékrend ott is megjelenik. Én például kétkezi munkás szülők gyereke vagyok, de úgy neveltek, hogy bennem legyen egy alap kíváncsiság és megértésre törekvés a világ dolgai iránt. Én voltam a bogaras lány, aki összeszedett minden vackot, hogy nagyító alatt megvizsgálja, random könyveket hurcolt magával és mindent meg akart fogdosni. A nyelvezetem miatt (budapesti gimi, Pécs mellől egy kis faluból származik a családom) többször beszóltak, de például engem a hozzáállásom a világhoz dugott be egy skatulyába. Így kötöttem ki a kocka srácok között és voltam gyakorlatilag végig osztályelső. Az elithez nem tartoztam, de a maximalista szülők gyerekeit vonzottam. Volt egy csomó közös témánk, csináltunk egy csomó hülyeséget, amit más nem tudott értékelni (ipodot szereltünk szét, hernyót keltettünk, gyíkokat fogtunk a vár oldalában), szóval főleg ez adta meg a mi csapatunk alapját.


És azóta is "megragadtam" itt, elsőként a családból egyetemre mentem, természettudományi területen tanultam, a barátaim többségét a mai napig többségben mérnökök és természettudósok alkotják.

2023. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pl sitábor, nyári drága külföldi utak, táborok, drága szórakozóhelyek...ezek vízelválasztók. Tudja e egyik tartani anyagilag a lépést a masikkal, mikor 50 rugó egy koncertjegy??
2023. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek otthon millios dronokkal jatszik, meg vr sisakban playstationozik, ahhoz nehezen fognak olyanok kapcsolodni, akik eddig maximum felvetelen lattak ilyet.
2023. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!