Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ettől áldozathibáztató lennék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ettől áldozathibáztató lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21/F vagyok.


Még márciusban ismertem meg egy lányt az egyetemen. Az túlzás, hogy részemről szerelem volt első látásra, de már első látásra éreztem iránta egy nagyon erős vonzalmat. Azóta többször randiztunk, de feltűnt, hogy nagyon tartózkodó másokkal, nekem is nehezen nyílt meg, szex még nem volt. Egy hete elmondta, hogy azért tartózkodó meg bizalmatlan, mert 18 évesen megerőszakolták. Nem tett feljelentést az elmondása szerint, prdig tudjs, ki volt. Mindenhogy próbáltam neki segíteni, meghallgattam, mindennek elhordtam az erőszakolót, felajánlottam, hogy pszichológushoz is elkísérem, ha kell, fizetem is, stb. Mindenre az volt a válasz, hogy megoldja ő.


Egy hete rákérdeztem, hogy elég ideje randizunk, lenne-e a barátnőm, meg arra is, hogy nagyon kívánom őt, ő akkor vonzónak tart-e vagy sem.

Erre azt mondta, hogy neki még egy döntéshez idő kell, de higgyem el, hogy fontos vagyok, bízik bennem. Erre úgy reagáltam, hogy ne csinálja már, nem én erőszakoltam meg, nem ártottam neki, engem ne büntessen már a bizalmatlankodásával, ennyi erővel én is utálhatnék minden nőt egy nő miatt. Erre áldozathibáztatónak nevezett. Azóta nem beszéltünk, kétszer online jó éjt kívánt, én is neki.


2023. júl. 1. 07:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Hát barátom, empátia az hiányos. Megerőszakolták. Én pl elmennék feljelenteni, meg kezelésre. DE ha megtörténik, lehet én is magamba roskadok... Egy ilyen történés annyira megviselő tud lenni a testnek és a léleknek is.
2023. júl. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem áldozathibáztató vagy, de lehettél volna megértőbb és kevésbé bunkó.


Egy megerőszakolás nagyon nagy trauma és sok idő kell a felgyógyuláshoz. Ahogy te reagáltál egy újabb támadásként, agresszióként foghatta fel. Legyél sokkkkal türelmesebbb, márha lesz újabb esélyed.

2023. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem, de megértőbbnek kellett volna lenned, ha tényleg komolyan gondolod vele. Mert ez így elég tapló volt.
2023. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez áldozathibáztatónak nem volt áldozathibáztató, viszont óriási tuskóság, téma iránti tájékozatlanságra, empátiahiányra utal. Viszont nagy pozitívum, hogy kétségeid voltak afelől, hogy megfelelő volt-e a hozzáállásod, és kiírtad ezt a kérdést. Ez mindenképpen becsülendő!


„ennyi erővel én is utálhatnék mindent egy nő miatt”…Miért, téged szexuálisan bántalmazott valaki? Át tudod érezni, hogy mekkora felfoghatatlan fájdalom ez?


Ha 18 évesen erőszakolták meg, gondolom most nem sokkal idősebb, kb. annyi lehet, mint te…még csak nem is történt régen (nem mintha különösebben ez számítana, vannak aki évtizedeken át nem tudják feldolgozni). Elhunyt szeretteiket is sokan akár 2 éven át erősen gyászolják ez meg…egy sokkal-sokkal nehezebben feldolgozható trauma.


Plusz, márciusban ismerkedtetek meg csak…türelmetlen vagy. Van, aki szűzlány biztonságérzetéért akár fél vagy egy egész évet is vár arra, hogy a lány készen álljon rá…te meg egy nemi erőszak áldozattal már 4 hónap után türelmetlenkedsz.


Jogod van ahhoz, hogy úgy dönts, nem akarod/tudod kivárni, amíg kellően megbízik benned ehhez. De emiatt őt hibáztatni nagy kegyetlenség volt. Az ő hozzáállása teljesen érthető.


Nekem az a benyomásom, hogy bár tényszerűen tisztában vagy vele, mint jelent a nemi erőszak…de az érzelmi oldalával kapcsolatban (mit él át az áldozat, milyen a feldolgozási folyamat) nem ártana utánanézni dolgoknak, művelődni kicsit. Nem „pusztán csak” emiatt a lány miatt, hanem mert a tájékozatlanságod miatt a jövőben kerülhetsz még nagyon ciki helyzetekbe, amikor jól leírod mások szemében magad emberileg.


Még fiatal vagy, nem tudhat az ember minden témában egyből mindent…kicsit a középsuli dolga is lett volna, hogy ezeket a témákat megértessék velünk…sose késő ilyen témákban jobban elmerülni, nevelődni!


Szerintem óriási bocsánatkérések közepette köszönd meg a lánynak a bizalmat, hogy ezt elmondta neked. Mondd meg, hogy sajnálod, hogy ilyen csúnya dolgokat vágtál a fejéhez ezzel a szörnyűséggel kapcsolatban. Ha te nem tudsz rá várni, és/vagy a lány sem akar már együtt lenni veled, tisztelettel köszönj el.


24/L

2023. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Az nem, de érzéketlen tuskó az igen. A helyében szóba se állnék veled többet egy ilyen után. Nem tudom te mit szólnàl ha egy faszi megerőszakolna, aztán egy másik, pár nyűves randi utàn meg akarna dugni.

Egy ekkora trauma után érthető, hogy ilyen bizalmatlan.

Engem pl az exem konkrétan felpofozott és fojtogatott, mikor szakítottam vele. Utána csak az, hogy egyetlen randira el merjek menni egy férfival, több mint 2 év volt. És még több idő kellett, mire mertem kapcsolatba kezdeni, mert féltem.

2023. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Fősulin a szobatársam a barátnőd eseténél kissebb inzultus után (tehát megerőszakolás nem volt) 1 évig nem tudott a barátjával lefeküdni első alkalommal. A srác türelmes volt, egy év után sürgette finoman a dolgot max.


Ahogy mondtad neki úgy jött le h önző vagy, neked elegítse6ki ki az igényeidet.


Lehet ez már nem fog osszejönni, csak ha tudsz rá várni hónapokat éveket akkor udvarolj neki tovább

2023. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
12%
Nem vagy áldozathibáztató, egyszerűen nem nézel ki elég jól a csajnak.
2023. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%
Nincs empátiád, boldogtalan és sikeres élet vár rád.
2023. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Jaj... Az eddigi válaszok után több kérdésem lett, mint amennyi volt... Több válasz után hátha kevesebb lesz, várok még.


Azért mondtam neki, hogy utálhatnék ennyi erővel minden nőt, mert engem tízéves koromban megvert két tizenhétéves lány (a "barátnőmnek", most nevezzük így, elmeséltem a sztorit, ennyit arról, hogy csak pár nyüves randink volt). Velük nyilván örökké bizalmatlan és haragtartó leszek, de más nőkre kivetíteni elég igazságtalan lenne. Ezen logika alapján mondtam, amit.

2023. júl. 1. 08:29
 10/32 anonim ***** válasza:
97%

Undorító vagy! Miért nem tett feljelentést? Tudod te, hogy mennyit foglalkoznak egy ilyen üggyel? Semennyit. És még sokszor az áldozatot veszik elő, meg őt hordják le. Plusz már hova tudna menni több hét, több hónap, vagy több év után? Sehova.


Ne téged büntessen? Picikém, nem téged büntet. Sérült a szexualitáshoz való viszonya, fogd már fel. Ez nem egy olyan dolog, amin egy barátnős ivós este segíteni tud. Van, aki soha nem fogja magát túltenni rajta.


Az én párom másfél évet várt rám. Egy évbe telt, hogy engedni tudjam neki azt, hogy kinyaljon. És akkor a szopás még jóval később volt. És nem őt büntettem, hanem nem álltam készen rá, sokáig úgy pettingeltünk, hogy össze volt zárva a lábam, mert amint kinyitottam és átkaroltam a lábaimmal, a megerőszakolásom jutott eszembe. Amikor meg elkezdtünk szexelni, akkor volt, hogy többször is meg kellett álljunk. El is jött velem pszichológushoz, kitartott mellettem végig. 6 éve vagyunk házasok, 8 éve vagyunk együtt. Na puszi.

2023. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!