Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezés! Apukakánt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezés! Apukakánt szeretném magamh venni a kislányomat, van esélyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Apukaként írok. Nemrég kiderült, hgy van egy 5 éves kislányom. Az anyja keresett meg, akivel azóta nem beszéltem, nem tudtam a gyerekről. Anno egy rövid kapcsolatunk volt. Azért keresett meg, mert olyan helyzetbe került, hogy nem tudja eltarani a gyereket. Szeretné, ha átmenetelieg én nevelném a kisány, amíg rendezi a helyzetét. Neki van egy másik gyereke is, egy idősebb lány, aki már hosszú ideje a nagyszülei nevelnek( az okot nem tudm), valószínűleg anno hasonló helyzetben" lepasszolta". A volt párja, akinél eddig a kislányommal élek, kirakta őket. Egy konkrét esetről tud0k, hogy megverte a lányom anyját, a kislány karját pedig megszorította.

Szeretném ha hivatalosan is nálam helyeznék el a gyereket. Van munkám, a testvérem családjánál fogunk lakni a kislánnyal.Az anyjának jeleleg nincs munkája és a nagyszüleihez akar költözni vidékre.

Van esélyem, hogy nálam helyezzék el a kislány? Még annyi, hogy büntetett előéletű vagyok, de még bőven a születése előtt szabadultam. Ez nem tudom mennyire számít. Mindenképp szeretném hivatalosan is én nvelni, mert így látom biztosítva, hogy nem lesz a későbbiekben is ide- oda dtbálva.



2023. júl. 30. 16:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
17%

Jezus szegeny gyerek.

Hagyd békén őket.

2023. júl. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11- es melyik részt nem sikerül értelmeni? Az anyja keresett meg 5 év uán a semmiből, nem én nem hagyom őket békén!
2023. júl. 30. 18:30
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha volt apasági vizsgálat és az téged hozott ki apának, akkor a bíróságon kérhetitek a gyerekelhelyezés megállapítását. Ha egyezség van köztetek, hogy te neveld, akkor a bíróság csupán azt fogja vizsgálni, te alkalmas vagy-e rá. A börtön-múltad nem kizáró ok, feltéve ha nem kiskorú elleni szexuális vagy erőszakos bűncselekmény miatt ítéltek el annak idején.

Azért az ítéletet olvasd el újra, hogy a büntetett előéleted meddig tart. Ha lejárt, akkor végképp nincs priuszod a bíróság szemében.

Amit még vizsgál a bíróság: legyen állandó, legális jövedelmed, ne legyél alkoholista vagy kábítószerfüggő. Lakhatásotok legyen normálisan megoldva. Hogy ez a "normális lakhatás" mit jelent, azon lehet vitatkozni, ebben nem merek véleményt mondani. Ha nem önállóan laktok, hanem a testvéredéknél, akkor neki is tanúsítania kell, hogy befogadnak oda titeket.

Gondolom, szerény jövedelműek vagytok, ügyvédre nem nagyon telik. Vedd fel a helyi családsegítővel a kapcsolatot, ők biztos tudnak tanácsot mondani, milyen lakhatási körülményeket tart a bíróság megfelelőnek.

2023. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!