Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne adjak többet, mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne adjak többet, mint amennyit kapok?

Figyelt kérdés

Mindig elkövetem azt a hibát, hogyha a másik megtesz értem akárcsak egy piti dolgot is, akkor odáig meg visszáig vagyok, egy cuki üzenetnek is örülök, és akkor arra egy még cukibb üzenettel válaszolok. Ha vesz nekem egy topjoyt, akkor én veszek neki 700 forintért egy üveg pepsit, és a végén az van, hogy én teszek többet bele a kapcsolatba érzelmileg és figyelmesebb vagyok, míg ezt a másik úgy értékeli, hogy ez alap, és akkor is jár neki, ha ő nem csinál semmit soha. Viszont nem tudom visszafogni magam, ha ír és telefonozok, akkor nem tudok nem azonnal visszaírni neki, nem tudom őt nem simogatni, stb.


Ezt nem akarom, ami mindig van, hogy érzelmileg én teszek bele többet.


2023. aug. 21. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológus!
2023. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nincs önkontrollod. Nem tudod szabályozni az érzéseid, csak ráborítod a másikra. Bizony úgy ahogy az első is írja szakember kell hozzá különben sokat fogsz miatta szenvedni.
2023. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Yep, pszichológus.

Ez amit leírtál a társfüggőség tünete.


Ezen felül meg amúgy önmagában semmi gond nincs azzal, ha az egyik fél többet ad bele, mint a másik. AMENNYIBEN ez egyik felet sem zavarja.

De te kórosan és kényszeresen mindent viszonozol és túllicitálsz, ami baromi egészségtelen. Gondolom örülsz, hogy szeretve vagy és ezért agyon"hálálod" a dolgot. De ez nem jó. Menj pszichológushoz, tedd rendbe az önbecsülésed, növessz tartást.

Persze ezután is megteheted, hogy mindig mindent viszonzol, bár tényleg teljesen fölösleges azt számolni, hog yép ki tartozik kinek, de a lényeg, hogy ez ne generáljon frusztrációt.

2023. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de mindig is úgy gondoltam, hogy ezeknek a méregetése alapból gáz. Ennek a gondolatnak fejben meg se kellene születnie. Tégy amennyi szívből jön. Ne azért tegyél valamit, mert a másik is tett valamit. Ne azért tegyél X+1 dolgot, mert a másik tett X-et. Ezeket szeretetből, gesztusként tesszük, nem? Akkor mit keres itt a matek és a taktikázás?
2023. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert eddig szerinted olyan jól ment az, hogy magamat adtam? Nem. Balul sült el.
2023. aug. 23. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!