Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos (vagyis inkább reális)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos (vagyis inkább reális) az az igény, hogy a páromnak én legyek a mindene, keresse a kedvem, mindig tisztelettel legyen irántam és mindent megtegyen értem? Vagy ilyen csak a mesében, vagy ott sincs, vagy csak 16 évesen?

Figyelt kérdés
Elég rosszul érzem magam, hogy eleinte szinte teljesen megvalósult ez. Később meg nem. Van olyan, aki valóban olyan kapcsolatban él, azt kapja a szerelmétől, társától, amit vár? Vagy ti nem vártok semmit? Vagy nem olyan nagy dolgokat, mint én? Mi a sok, mi a kevés?
2023. aug. 31. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?Szerintem ez nevetséges.Képzeljen már el akárki egy 10-15 éves kapcsolatot, ahol zajlik közben az élet.Értem ezalatt a jót és rosszat egyaránt.

Simán történik ennyi idő alatt akár haláleset valakinek a családjában, munkahely elvesztése, anyagi problémák, betegségek, balesetek, kimerülés a mindennapi élettől, munkától, stb stb.

Az emberi kapcsolatok hullámzó jellegéről nek is beszélve.

Szerinted reális a való életben ilyesmit elvárni valakitől hosszútávon?Gondolkozzál már.

2023. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Én olyan kapcsolatban élek, amiben boldog vagyok, megkapom azt a páromtól, amit várok.


Te megadod azt a párodnak, amit elvársz tőle?


Szerintem akkor nagy az elvárásod, ha te magad nem teljesíted.


Hogy objektívebben mi nagy elvárás, arra magamból indulok ki. De nyilván ha a pár két tagjának megfelel, az a lényeg.


Nálunk pl van saját élete mindkettőnknek. A párom épp barátokkal találkozik. Együtt élünk, de különböző életet. Elmegyek edzeni, zenélni, bulizni stb egyedül. De alapvetően van közös időnk, és priorizáljuk egymást, pl költözés.


A tisztelet alapvető dolog. Ha ez nincs, semmi értelme a kapcsolatnak.


A "mindent tegyen meg értem" nagyon mérgező kijelentés. Persze kérdés mi az a "minden" számodra, de pl valamiről lemondani, amit szeret, már egy olyan nem túlzó dolog, amit nem kérhetsz, legyen az hobbi, barát, munka, lakás, kisállat stb.


Én nem akarom, hogy a párom bármit feladjon miattam. És úgy gondolom, hogy aki ilyet vár, annak nem való párkapcsolat és nagyjából egy 6 éves érzelmi érettségi szintjén van.

2023. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A tisztelet alap és elvárható, ha megadja az ember.

A legyél a mindene és járjon mindig a kedvedben már más dolog. A párod nem egy szolga, hanem egy önálló ember, egy önálló élettel. Vannak saját kudarcai, néha rossz a kedve. Értelemszerűen ne bántson, ne húzzon le, de egy fáradt nap után azért ne utazzon 50 kilométert, ha neked egy messzi kajáldából kell 1 db süti.

2023. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ez kell és találsz is olyan embert, aki ezt éveken át csinálja..


Nekem személy szerint az ilyesmitől feláll a hátamon a szőr és menekülök. Persze jó ha odavan értem, de azért hadd legyenek saját dolgaim, mint ahogy a másik is attól lesz többek között érdekes, hogy önálló.

2023. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt és őszinte szeretet ami kötelező és hogy ésszerű kereket között támogatjatok egymást.

Én nem várom el hogy ki legyen nyalva a seggem de a csaj se várja el.

2023. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hozzátenném, hogy volt egy olyan párom, aki így képzelte el a dolgokat.

A bibi azzal kezdődött, hogy ő maga persze nem tett volna így bele... Legalábbis, ő elképelte a saját kis fejében, hogy SZERINTE mivel tesz jót nekem és azokat csinálta. Teljes mértékben ignorálta, ha elmondtam, hogy nem, ezek nem adnak nekem pluszt.

2023. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben szép és jó lenne ez az egész, gyakorlatilag pedig hosszútávon kivitelezhetetlen. Sajnos.

Viszont amiért írok, hogy figyelmeztessek itt mindenkit egy dologra ezzel kapcsolatban. Vannak alantas, torzult személyiségű emberek, akik pontosan ezt a minden tökéletes illúziót használják fel, a másikat csapdába ejteni. Többnyire hazugságokkal és manipulációval érik el a tökéletesség látszatát, és amint a másik már bízik bennük, esetleg megszeretik őket, szép lassan elkezdik megmutatni a valódi, kártékony énjüket. Folyamatosan visszaélve a becsapott másik fél kiszolgáltatott helyzetével. És sokan csapdába kerülnek, és bent ragadnak, mert nem hiszik el amit látnak, benneragadnak hogy a mutatott illúzió volt a valóság, és a másik fél aktuális hazugságai, hogy ő látja rosszúl. Pedig nem.

Szóval van egy ilyen szelete is ennek, ha gonosz emberek manipulációs eszközként használják. Érdemes résen lenni. Ha valami túl szép hogy igaz legyen, az általában átverés lesz.

2023. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem full önzés, ne haragudj kérdező. Ez az egész óriási teher egy embernek, senki nem lehet a boldogságunk felelőse.

Ráadásul már most az van, hogy unod, így az összes eddigi áldozata, szórakoztatása megy a kukába, mert számodra már nem elég, több kell, stb.

Ezeket nem bántásból írom, de nem lehet ilyen terhet helyezni senkire. Te magad legyél boldog, és te adj a másiknak. Ennyit tehetsz. Ne várd el a másiktól hogy ő lesz az életed értelme, vagy hogy kutyakötelessége hogy boldoggá tegyen, körülugráljon, stb. Ez egy szolgai szerep, és bocs de nem foroghat körülötted a világ (vagy egy másik ember).


Igazából nem volna szabad ennyire a másiktól függeni. Alapból nem vagy boldog szerintem, és ettől várod, mintha mások "rendeltetése" lenne, hogy téged boldoggá tegyenek. Ez nagyon nem reális.

2023. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb a Disney mesékben, de ennél még a népmesék is jóval összetettebbek.

A tisztelet alap egyedül, anélkül felesleges, de te a leírásod alapján pont, hogy szolgát keresel, szóval eleve hiányzik a másik iránti tisztelet.

2023. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mesében élsz. A tisztelet és a kölcsönös (!) szeretet legyen alal. De hogy mindenben a kedved keresse és csakis te légy élete netovábbja... irreális és gyerekes
2023. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!