Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi, és milyen típusú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi, és milyen típusú hazugságok tolerálhatóak még egy-egy nőnél? Honnét tekinthető red flagnek?

Figyelt kérdés

Nyilván a teljes őszinteség lenne a kívánatos, de ez egy idealizált állapot, emberek között sajnos nem létezik. És a hazugságok fajtája között is van különbség, van ami akár kifejezetten jóindulatúnak, vagy jószándékúnak is tekinthető. De mi lehet a határ, ki hogy látja? Mi az a mennyiség és minőség, illetve hazugságtípus aminél már érdemes odafigyelni mert valószínűleg megbízhatatlan a másik fél?

Valós példák is jöhetnek.



2023. okt. 16. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanazok és ugyanolyan mértékben, mint egy férfinél, nincs különbség.
2023. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván a teljes őszinteség lenne a kívánatos, de ez egy idealizált állapot, emberek között sajnos nem létezik"

Itt kezdődnek a bajok.

Simán lehet őszintének lenni, én pl mindig őszinte vagyok, és a páromtól is elvárom ezt. Természetesen ez azt is jelenti, hogy bármit is mond el, higgadtan tudom kezelni.

2023. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2-es akkor mindig nagyon finom volt az ebéd, mindig nagyon jól nézett ki, és a szex is mindig csodálatos volt? Nem véletlen mondtam hogy vannak pozitív hazugságok. Ráadásul tapasztalataim szerint aki azt állítja hogy nem szokott hazudni, az többnyire hazudik maga is, már ezzel is.

Nekem azért is fura amit mondasz, mert én pl próbáltam legtöbbször őszinte lenni a kapcsolataimban, és többnyire sosem működött. Ennél kisebb horderejű dolgoknál ahol őszintén megmondtam a véleményem, általában csak besérülés és sértődés lett a vége. Ellenben pl a legutóbbi exem is sok mindenben folyamatosan ferdített, és kifejezetten fontos dolgokban sem volt őszinte.

De másoktól is ezt látom régóta, kisebb nagyobb horderejű hazugságok folyamatosan. Úgymond az élet részeként. Még el is tudom fogadni egy szintig, nyilván én se vagyok 100%ban őszinte mindig, belefér.

De mi lenne az a határ, ahonnét már kifejezetten veszélyes, és jobban oda kell figyelni a másikra, mert másban is megbízhatatlan?

2023. okt. 16. 14:21
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

"Simán lehet őszintének lenni, én pl mindig őszinte vagyok,..."


Egy átlag ember 3-szor hazudik egy nap, valószínűleg, ha nem is 6-szor de te is szoktál, csak észre sem veszed.

2023. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

#3

Valóban sajnos a legtöbb embernél így van, de én más vagyok és csak ilyen nővel jövök össze.

Szükség van magas önismereti szintre, pszichológiai tudásra, érzelmi intelligenciára mindkét félnél, és egy egymás közötti bizalmi viszonyra ahhoz, hogy mindig őszinte tudj lenni.

Pl el kell jutni oda, hogy rájöjj, a megsértődés egy teljesen nonszensz dolog. Ugyanis gyakorlatilag azt jelenti, hogy valakire azért haragszol, mert elmondja az őszinte véleményét. Ennek valójában semmi értelme.

És még egy csomó ehhez hasonló dolog, de a lényeg hogy akkor lehet igazán kiegyensúlyozott és boldog egy kapcsolat, ha eljuttok erre a szintre. A hazugságból csak félreértés, frusztráció, és még több hazugság származik.

Pl minek mondod azt hogy jó volt a szex, ha nem volt jó? Abból nem lehet tanulni. Miközben ha elmondod, sőt még ha azt is megtudod mondani, hogy miért nem volt jó, akkor akár már következő alkalommal jó lehet, és tessék 2 legyet egy csapásra. Jobb lesz a szex, és hazudnod sem kell

Persze ha nem akar, vagy nem tud abba az irányba változtatni a másik, ami neked kielégítő lenne, akkor pl főzés tekintetében meg lehet oldani úgy, hogy nem főz neked a másik, de mondjuk egy olyan fontos dolog, mint a szex tekintetében akkor marad a szakítás.

2023. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

#4

Természetesen én is hazudok, mivel kénytelen vagyok. Pontosan azért mert a legtöbb ember megsértődne ha őszinte lennék, viszont a párkapcsolatomban és a közeli barátaimmal olyan a viszony, hogy mindent el tudunk mondani egymásnak, őszintén, és el is mondjuk.

2023. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5-ös jókat mondasz, akkor részben hasonló az értékrendünk. Én is nagyon régóta ezt keresem, csak mivel az évek rámutattak hogy ebben a formában esélytelen megtalálnom, ezért elkezdtem fokozatosan lentebb adni az elvárásaimból. Főleg annak tudatában, hogy én sem vagyok minden esetben őszinte. Néha magammal se. Szóval próbálom az igazság hazugság képletben a mértéket megtalálni, tolerancia szempontból. Csak épp így nehezebb.

Egyébként igazat adok amit a sértődésről írsz. Aki őszinteségért megsértődik, azt én se sokra tartom. Kifejezetten az ellen dolgozik, amiben hiszek. Ráadásul ellehetetleníti a normális, őszinte beszélgetést is. Csak egy ideje ezt is toleránsabban kezelem, mert pl én is van hogy megsértődök, a mai napig. Csak épp teljesen ellentétes dolgokon. Pl ha korrekten bizalmat adok valakinek, és visszaél vele. Amikor megpróbál olyan szinten átlátszó és öncélú hazugságokkal etetni, amivel gyakorlatilag már az intelligenciámat inzultálja. Amikor látsz valamit, de megpróbálják az ellenkezőjét beadni. És főleg akkor gáz, ha te korrekt és őszinte voltál vele addig a pontig. Ilyenkor kicsit vissza szoktam én is venni.

Persze ha az ember minden ilyen dolgon kiakadna, akkor végül egyedül marad. Viszont teljesen eltorzulni se akarnék azzal, hogy túl sok hazugságot kelljen tolerálnom, vagy esetleg már azonosulnom vele. Azért is a kérdés, kinek mi a határ, mi tekinthető normálisnak.

2023. okt. 16. 14:55
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

#7

Persze az egy teljesen más dolog, hogy bánt ha valakiben csalódsz, mert valami ténylegesen negatív dolgot tett(átvert stb.), mintha azon sértődsz meg hogy valaki elmondja az őszinte véleményét.

Az a baj ezt a két dolgot nem választja szét a magyar nyelv, pedig ég és föld a kettő.

2023. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos az ember gyarló, önző, ebből adódóan hazug is.

"Mondom" ezt úgy, nagyon, de tényleg nagyon törekednek arra, hogy ne történjen még fullentes se, nem szeretem a hazugsagokat, a kegyeseket se, őszinte vagyok, sőt sokszor inkább hallgatok, vagy ha nem kéri a véleményem inkább letudom azzal, hogy ahogy jónak látod, de amikor ellenem fordítják, akkor már nem fogom magam vissza. Az a probléma gyökere szerintem párkapcsolati téren, hogy az ember a legszebb oldalát akarja mutatni és ha már nem tudja/nem szeretné, akkor jön a csalódás hiszen hazuggal élt. Másrészt lehetőség, hogy sérült, fél a csalodastol és azért inkább hazudik, illetve nem akarja elvesziteni a párját és azért teszi. Pedig ha főleg fontos dolgokban hazudnak az emberek, vagy egyre többször az már rég nem jó.

Persze különbség, hogy telon kérdezi a párod, hogy elpakoltal-e és te hazudsz, vagy azzal kapcsolatban mint pl. az exszel talizol (bár már nincs köztetek semmi se így-se úgy), bár azt mondtad, hogy nem, le van tiltva, mert kijelentette, hogy az exet nem tűri semmilyen módon. Viszont "lényegtelen"/kicsinyes titkolózások, hazugsagok sem jók hosszú távon ugyanis sok kicsi sokat csinál.

2023. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Az a hazugság amivel valaki kárt akar okozni a másiknak.

Ha olyat mond amivel nem neked akar kárt okozni, hanem magát védi valakitől, akár tőled akár mástól, vagy valaki mást véd, az nem hazugság, még akkor sem ha nem köt mindent az orrodra. A megbízhatóság a szándékból derül ki, és nem abból hogy reprezentációs célokból végigvisz egy látszólag minden ponton stimmelő nyílt képet, aztán mikor már eléggé beetetett, pofára ejt. Ha valaki viszont láthatóan jó szándékú, és másoknak se akar kárt okozni, az neked se fog, feleleges azt felírogatni hogy ha megkérdezed 2 hajszál volt a fésűben vagy 3, akkor hazudik e, és listán vezetni ezeket, tesztelgetni és ezen szenvedni, mikor csak azt kellene megnézni, hogy mik a motivációi és hogy tud másokért felelősséget vállalni.

2023. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!