Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a szülők részéről, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a szülők részéről, hogy sokallják a korkülönbséget?

Figyelt kérdés

Volt egy diáklány a munkahelyen, akivel nagyon jól kijöttünk, nagyon szimpatikusak voltunk egymásnak és baromira bejöttem neki. Nekem is az esetem volt és nagyon-nagyon aranyos volt. A szüleit is ismertem. Elkezdtünk találkozgatni, nagyon elvoltunk és amikor már komolyabbra fordult a dolog, mondta a szüleinek, hogy velem ismerkedik. Teljesen kiakadtak, hogy ő 18 évesen mit akar egy 25 éves férfitól. Mindig csesztették velem szegényt, ha találkoztunk nem akarták elengedni, próbálták rólam lebeszélni, csúnya dolgokat mondtak nekem. Végül megelégeltem az egészet, nem bírtam ezt a feszültséget és nem is tudtam elképzelni így a jövőnket, hogy már úgy kezdődne a kapcsolat, hogy hyűlölnek a dzülők, nem mehetnék át hozzájuk, stb. Mondtam a lánynak, hogy én ebbe így nem akarok belevágni és hagyjuk az egészet. Nagyon szomorú volt, szerintem csak alibi indoknak hitte ezt, pedig ezen kívül semmi bajom nem volt vele. Már pár hónap eltelt azóta, de sajnálom, hogy nem lehetett semmi, mert köztünk minden rendben volt, csak nagyon nagy volt a külső nyomás.

Szerintetek rosszul döntöttem? Igazuk volt a szülőknek a nagy korkülönbségről? Ti mit tettetek volna a helyemben?

A válaszokat előre is köszönöm.


2023. okt. 21. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a részleteket sem, benneteket sem.

De ha csak a számokat nézzük, nem volt jogos, 18-25 nem nagy különbség.

Amíg a lány függ a szüleitől, addig titokban is találkozhattok, aztán ha külön megy tőlük, nem tudják annyira korlátozni, együtt is élhettek.

Persze a kapcsolattartás nem működne velük, érthető, ha ezt nem vállalod.

2023. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szegényt annyira csesztették, hogy abban az időszakban minden nap sírt. Én sem találom ezt olyan nagy korkülönbségnek. Nem kevés, de azért így kiakadni nem kellett volna a részükről szerintem.
2023. okt. 21. 09:23
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nincs az,hogy jogos, vagy se. Úgy érezték és kész. A lány pedig ahelyett, hogy a sarkára állt volna csak picsogott. Te meg nem harcoltál érte hanem feladtad. Vagyis valahol igazuk van, mert tényleg nem illettek össze. Ő még mindig gyerek és lehet te is, hiszen az első akadálynál fel is adtad. Ha tényleg olyan nagy lett volna a szerelem, akkor még mindig titokban taliznátok.
2023. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként ők jobban ismerik a saját lányukat, mint te és ha valóban még fejben gyerek akkor nincs melletted helye. Ráadásul azt írtad hogy ismered a szülőket, ebből adódóan ők is téged és nem hiszem el, hogy indok nélkül mondtak a lányuknak csúnya dolgokat rólad. Untig elég egy pletyka, vagy ex, családi háttér és nem akarták hogy olyan fiúval legyen mint te vagy. Míg ők etettik, az ő kenyerüket eszi a lány addig megmondhatják a véleményüket. Igazuk is volt, mert a 7 év korkülönbség bár nem olyan soknak tűnik sok, mert a lány és te egyaránt nem vagytok érettek egy komoly kapcsolatra...
2023. okt. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem picsogott..nagyon sokszor bántották emiatt. Persze könnyű ezekkel a sablon dumákkal jönni, hogy "első akadálynál feladtad", kb. volt, hogy talizni sem tudtunk, mert úgy kikészítették. Sokáig harcoltam érte, de még a tesója is ler*ibancozta, mrg engem is megfenyegetett. Szért így kezdemi egy kapcsolatot nem a legjobb. Próbáltam bevágódni is, elvittem a lányt ügyintézésre, segítettem neki több dologban, de csak akadályoztak a szülők. Mondták, hogy majd más segít neki, én nem kellek stb. Tényleg nagyon sajnálom a lányt, de a szülőkkel soha nem jöttem volna ki jól. Összeköltözés egyből mrg rizikós lett volna és ő még sulizik.
2023. okt. 21. 09:47
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es, nekem több komoly kapcsolatom is volt, sosem mondták, hogy éretlen lennék egy komoly kapcsolatra.
2023. okt. 21. 09:53
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Ez van, majd ha érettebb, idősebb lesz és még mindig tetszik akkor próbáld meg. Akárhogy is van ha nem adtad volna fel és ő se tartott volna tőlük akkor oda költözhetett volna hozzád lássuk be. Simán mehetett volna suliba tőled. Attól hogy korán költöztök össze még működhet a kapcsolat. Nem egy és nem kettő pár hetek után együtt él és még mindig együtt vannak. Te se hitted el, hogy erős, mély köztetek a kapocs. Valamelyik pár között ezer km van és mégis találnak megoldást talikra. Érthető, hogy nem akartad tovább folytatni, de nem kell másra fogni. Nehézségek mindenütt vannak ilyen-olyan formában, de ha a két fél igazán szereti egymást akkor túllépnek rajta, találnak megoldást.
2023. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miért ne fogjam másra, ha mások miatt nem jöttünk össze? Ő is monfta, hogy ez nehéz nagyon.
2023. okt. 21. 09:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert más akadályokkal együtt kitart a szerelme miatt. Múltkor írt ide egy fiú, aki félig roma lánnyal van együtt és a szülei ellenzik. Mégis itt kért tanácsot hogyan oldják meg. Leírta húszezerszer mennyire szereti, mennyire az "Igazi" és nem mond le róla. Innen szedem, hogy nem kell mást hibáztatni. Az "exed" azt hiszi, hogy a szülők alibit jelentenek akkor miről beszélünk? Nemhiába (valamilyen szinten).
2023. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, ha nagyon akartam volna, tényleg lehetett volna valami komolyabb köztünk, de úgy éreztem akkor, hogy ezek a problémák nem megoldhatóak. Nagyon messze is lakott, szóval nem úgy volt, hogy találkoztunk minden nap és elugrottunk valsmerre, hanem sokst kellett utazni egymáshoz.
2023. okt. 21. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!