Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi megcsalás ellen mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi megcsalás ellen mit lehet tenni, ha... ?

Figyelt kérdés

Sokan, sőt szinte mindenki azt írja, hogyha az egyik fél még bárhogyan is érez valaki más iránt, akkor az megcsalás, és inkább szakitsanak. Ez jogos is addig amég ez amiatt van mert mondjuk csak pár hónapja szakítottak, és nincs túl rajta. Vagy ha direkt napi, heti szinten tartja az illetővel a kapcsolatot, akárcsak írásban is. A kolléga az már kellemetlenebb, nem túl okos dolog feladni egy jó munkahelyet.


De mi van akkor ha valaki évekig, évtizedekig szeret valakit viszonzatlanul, és teljesen reménytelenül? És egyszerűen nem tud mit tenni ellene? Mert még akkor is így van ez, ha évekig mégcsak nem is tud az illetőről? Ha közben vannak kapcsolatai, és talán tényleg szeret is, de van az az egyetlen valaki, akiért szinte bármelyik kapcsolatát dobná? Ő mit tegyen? Ássa el magát?



2023. okt. 30. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Mi van?
2023. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Tehát, ha jó értem, adott valaki, aki nem tud túllépni egy plátói szerelmen. És az a bonyodalom, hogy akkor ha kapcsolatba kezd, az érzelmi megcsalásnak minősül-e. Nos, aranyszabály, hogy addig nem szabad új kapcsolatba kezdeni, amig a régi érzések nincsenek lezárva. Ha valaki évekig, vagy évtizedekig nem tud elengedi egy reménytelen kapcsolatot, az kezeltesse magát. Nem rosszindulattal mondom, hanem komolyan, ez valami komolyabb kötődési probléma lesz. Ezen a ponton már nem az illető a szerelem tárgya, hanem az a kép, amit kialakít a vonzódó fél róla. Nagyon pusztító, egészségtelen helyzet. Semmi értelme ilyesmire elcseszni az egyetlen életed. És szerintem te is becsapva éreznéd magad, ha valahogy kiderülne, hogy a párod más után kesereg, te meg valami B terv vagy. Ez megalázó dolog. Nem szabad a mentális problémáidba mást is berántani, először tedd rendbe magad (szakember eléggé javasolt) aztán nyiss mások felé.
2023. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Maximálisan egyetértek a #2-sel.

Ez egy önpusztító "plátói szerelem" egy eszménykép iránt. Ebbe belekavarni valaki mást tisztességtelen dolog, előbb ezt érdemes kezeltetni. Ez egy függőség, szorongás, stb. Te egy csomó energiát adsz bele egy plátói szerelembe, sóvárogsz utána, ahelyett, hogy a partnerednek adnád, ami járna neki. ez így nem fair, pláne, hogy bármikor dobnád, ha az eszménykép megjelenne, és csettintene. Persze 99,99999%, hogy ha össze is jönnél az eszményképpel, totál nem tudnátok együtt lenni, mert egészen másmilyen, mint amilyennek te elképzelted.

2023. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom olyan tulajdonságokat projektálsz az adott illetőbe, amelyek nem valós tapasztalatokon alapulnak. Ha ez így van, és biztosan viszonzatlan az egész, akkor valahogy tudatosan "le kell szakadni a másikról".



Ha ismered és úgy vagy belé szerelmes (tehát jó és rossz tulajdonságaival együtt szereted őt), az már gáz, és így valóban kevesebb az esély a továbblépésre.


Szóval szerintem második esetben minősül érzelmi megcsalásnak, hiszen egy olyan személyt szeretsz, akit ismersz is, tehát nem csak egy eszménykép.

2023. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát tök mindegy, hogy egy illúzióba, vagy egy valós személyiségbe plátói szerelmes. A lényeg az, hogy másba szerelmes, másba jobban szerelmes, mint az esetleges párjába. Innentől kezdve tisztességtelen a játék.


Persze a megcsalás valójában az, amit a másik nem tud, ill. tudatos beleegyezése nélkül történik. ha a partnereddel ezt megbeszéled, és mindketten poliámorok vagytok, és neki is megengeded, hogy másba is szerelmes legyen, stb. akkor úgy tisztességes is lehet, de tudnia kell a részleteket.


Én nem mennék bele.

2023. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is sokat gondolkoztam azon, hogy ezt már kezeltetni kéne, mert ilyen nincs, ennyire nem lehetek hülye, vagy szerencsétlen! De megtanultam ezzel az érzéssel együtt élni, elrejtettem a szívem mélyére. Igazából 2,5 év barátság, vagy inkább haverság után egyszer lefeküdtünk, és az nekem többet jelentett mint később az összes többi kapcsolatom együttvéve... Pedig utána már tartotta a távolságot, és sokáig csak évi pár alkalommal találkoztunk egy rendezvényen. Nekem közben szinte folyamatosan volt valakim, par hónaptól max 2 évig. Aztán lett egy nagyon komoly kapcsolatom, akkor teljesen elengedtem, nem találkoztam vele többet, nem is tudtam már róla. De még ekkor se tudtam elfelejteni. Sőt... Miután a házasságom nagyon rosszra fordult, egyre többször álmodtam vele, és kb ez tartott életben. Hogy örültem hogy valahol létezik, és hogy annyi is volt köztünk amennyi. De igazából az összes kapcsolatomat mérgezte ez az érzés, ez a be nem teljesülhető szerelem, csak nem tudtam vele mit kezdeni. Tényleg semmi nem segített, se az hogy neki lett családja, se az hogy nekem volt sok kapcsolatom, sőt végül gyerekem is.


Végül 19 év ismeretség után összejöttünk, és már 2 éve azt érzem "végre hazaértem". Szóval ha valaki ennyire beleragad, annak lehet oka van.

2023. nov. 1. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, ha tudod, egyből elvesztesz számos illúziót.


Amúgy meg bánhatod, hogy ennyi is volt köztetek, ne örülj neki, mert szépen tönkretette a későbbi kapcsolataidat, bár erről nem ő tehet, hanem a te készülékedben van a hiba. Neki valószínűleg csak egy kaland voltál.


Érdemes pszichológushoz menni, mert nem egészséges, hogy így a múltba ragadtál.

2023. nov. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Olvastad az utolsó két mondatom?

Felvettük a kapcsolatot, már 2 éve. 1 éve együtt is élünk, és én is tudtam hogy az ilyen plátói szerelmek ha megvalosulnak, annak általában csalódás a vége, de itt nem igy történt. A valóság még az elképzeltnél is jobb.

Szóval ilyen is van. Csak kíváncsi voltam mit kellett volna tennem, vagy ha más is van hasonlóan, akkor mit tegyen. Mert az én esetem, hogy összejöjjön, azért meglehetősen ritka.

2023. nov. 4. 16:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Boldog ember vagy, örülj annak, hogy végül ilyen szép vége lett a történetnek! A többin meg ne rágódj. Értelmetlen. Az érzéseit senki se tudja irányítani.
nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sántít a dolog, de mindegy. Nem is követem tovább a kérdést.
nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!