Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik egy kapcsolat előnyei és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik egy kapcsolat előnyei és hátrányai manapság?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 31 éves vagyok, ebből kb 10 éven át voltam kapcsolat, ebből volt egy 4 meg egy 6 évig tartó, meg pár rövidebb. Sajnos engem egy kivételével mindegyik nő megcsalt, (nem volt sok eddig, talán 5-6) bár mondhatjuk hogy fiatalok voltak, bár én tudtam bőrt húzni a gyíkra mindig fiatalon is, na de nem is ez a lényeg. Most is szeretek már 2 éve valakit (4 éve vagyok egyedül) de ez ilyen lelki társak féle kapcsolat lehet, nem jöttünk össze, ő nem akart. A napokban sajnos csúnyán összevesztünk és így kb egy hét távlatából próbálom nézni a dolgokat, hogy egy mai, (főleg a fiatalabbakra gondolok, idősebbek talán máshogy szocializálódtak, hűségesebbek pl) nőnek/férfinak mi előnye lehet egy kapcsolatból?

Megpróbálom az általam gondolt előnyöket és hátrányokat összeszedni, mindegyiknek megpróbálom az ellenkezőjét megtalálni.


Előny:

- lehet kire számítani, már ha olyat fog ki valaki

- olcsóbb a lakhatás

- van állandóság az életben

- ingyen lehet szexelni szinte mindig

- nem kell egyedül tölteni a napokat, legalább mindig van kihez szólni, bár ez később sok vitát is generálhat


Hátrány:

- nem biztos hogy jól választ az ember, de legalább ott lehet hagyni ha olyan, nem "veszi a szájára a falu" mint régen

- az olcsóbb lakhatás később hátrány lehet, főleg egy férfinak, ha válásra kerül sor + van gyerek is

- az állandóság sokakat untat úgy vettem észre

- mindig azon kell aggódni mikor megy félre egy pasis/csajos estén amikor elmegy berúgni a haverokkal vagy a melóhelyen

- ha vannak az embernek barátai, akkor jobb esetben rájuk is számíthat, nem kell azon aggódni hogy megcsalják-e vagy kisemmizik egy válással


Hirtelen ennyi jutott eszembe, láthatjátok, mivel nálam egy kivétellel félre ment mind, ezért gyakran a megcsalással kapcsolatos dolgok jutnak eszembe ha a kapcsolatra gondolok. Kíváncsi lennék a ti ötleteitekre, mik lehetnek manapság egy kapcsolatnak az előnyei és a hátrányai szerintetek?


2023. nov. 1. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ha megtalálnám a lelki társam, akit érzem hogy szeret és támogat, akivel érzelmileg-testileg-lelkileg tudok kapcsolódni, akkor minden ilyen racionális gondolatot letojnék, mert az szinte csak másodlagos. A baj, hogy ŐT meg kell találni... :D


Ha nem találom, akkor jól jön egy ilyen lista. Szerintem ha jól érzed magad egyedül, akkor úgyis lehet élni, csak vegyél egy kutyát. :D

Férfi voltam.

2023. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6 éve vagyok együtt a párommal, ebből 2 éve a feleségem. Semmilyen negatív dolgot nem tudok felhozni kapcsolatunk ellen. Nem véletlenül vettem el.
2023. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es,egyelőre! :-) Várj még pár évet... :-)
2023. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Férfi vagyok. Házas. 23 éve együtt vagyunk. Életem legjobb döntése volt. Sokáig kellene gondolkodnom a hátrányokon. Szóval szerintem van még remény neked is, kérdező!
2023. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!