Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek olyan emberrel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek olyan emberrel, akinek túlzott izzadása van? (Hiperhidrózis) Részletek lent.

Figyelt kérdés
Főként tenyér-hónalj-talp területén. A hiperhidrózisos betegségben minden ok nélkül el tud kezdeni még nyugalmi állapotban is izzadni az ember. A hiperhidrózis nem gyógyítható, ez egy élete végéig tartó állapot, semmivel nem lehet teljesen megszüntetni.

nov. 10. 08:46
A kérdező szavazást indított:
Férfiként összejönnék ilyen nővel
Férfiként nem jönnék össze ilyen nővel
Nőként összejönnék ilyen férfival
Nőként nem jönnék össze ilyen férfival
29 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Attól függ, hogy hogyan kezeli a betegségét. Ha állandóan olyan büdös mint egy maratonfutó, és a betegségére fogva semmit nem tesz ellene, csak elvárja hogy mindenki empatikusan tolerálja, akkor semmiképpen. Ha tesz ellene különböző szagot elnyomó szerekkel, az átlagnál több fürdéssel, esetleg rendszeresen áttörli magát mikor izzad, stb. akkor igen. (Egy hetero nő.)
nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
57%
engem nem zavarna addig ,amíg a szagot eltudja tüntetni rendesen
nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
68%
nekem izzadtság fétisem van, szóval igen
nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Nalam a beleszeretes fazis mar kimaradna, de ez en vagyok.
nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Férfiként nővel mindenképp.

Én szoktam nyalogatni, kényeztetni a párom hónalját.

nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sa Dale Cooper válasza:
83%

Ez egy baromi nagy tévedés, hogy az izzadtság egyenlő a büdössel.

A mesterséges "illatanyagok" ráadásul sokkal inkább büdösek a sok Butilfenil-Metilpropional miatt.


Az izzadtság nagyon hasznos a bőr egészségének a megőrzése miatt, a test hőháztartásának kiegyensúlyozottságában - ezért tudunk mi Homo-k tartós intenzív mozgást végezni - és nem utolsó sorban rendkívüli jelentősége van a párválasztás szempontjából, ugyanis információt szolgáltat a jelölt testi egészségéről, az utódnemzésre való alkalmasságáról, ráadásul nem csak önmagában, hanem hogy mennyire passzol a mi genetikánkhoz. Annak a természetes illatát fogjuk vonzónak tartani, aki genetikailag a legjobban eltér tőlünk. Már ha nem nyomnánk el mindenféle művi atombomba pacsulikkal, fertőtlenítő szerekkel.


Ráadásul az sem mindegy, milyen hőháztartással áldottak meg bennünket az őseink, mit étkeztünk, milyen ruha van rajtunk, azt mivel tisztítottuk, hogyan teregettük, vasaltuk, szellőztettük, ill. milyen klímájú helyiségben tartózkodunk időnk többségében, mennyi és milyen jellegű szennyezés éri a bőrünket.

És eddig ez még mindig nem büdös, csak nagy hatással van az általános testszagunkra.

Innen jön aztán a bőrünk és minden belső és külső hatás összességében, a rajta/benne megtalálható mikrobiológiai élettér, hogy ezt mivel, hogyan, milyen intenzitással és sűrűséggel kezeljük, ha úgy tetszik avatkozunk közbe.


Aztán mit jelent a "betegség"? Az átlagostól eltérő? A "látszólag ok nélküli"? Mitől lenne betegség a megszokottól eltérő, egyébként teljesen hétköznapi testi tulajdonság, ami evolúciós előnyt biztosított a számunkra, csak kinél-kinél más-más intenzitással van jelen?

A kékebb szem betegség? A lenőtt fülcimpa betegség? A hat ujj egy végtagon betegség? A belső páratlan szervek nem oldalhelyes helyzete betegség?


Mi értelme van egy civilizációs torzulás, egy a szokásrendben átmenetileg meglévő hibás hozzáállás szemüvegén keresztül betegségnek kikiáltani valamit?


Végezetül itt is igaz: nem a velünk történteken van a lényeg, hanem hogy mi magunk mit kezdünk a velünk történtekkel. Hogy miként reagálunk, hogyan kezeljük, mennyi figyelmet, megértést fordítunk az adott történés kapcsán.

Megértést nem kizárólag empatikus értelemben, hanem az adott történés objektív elemzésében, ok-okozati összefüggéseinek meglátásában, hogy pontosan értsük magát a jelenséget.


Amúgy magam is izzadós vagyok, de esetemben fel sem merül még látszólag sem az ok nélküliség, mert mások már tundrabugyit, bundakesztyűt vesznek, én akkor cserélem le a rövidujjút, meg a vászon tornacipőt.

A nyár viszont értelem szerűen egy vég nélküli, éjjel-nappal tartó, rendkívül kellemetlen szauna, ahol külön figyelmet kell fordítanom a ruházatom kezelésére, tisztításának mikéntjére. Az már csak egy érdekesség, hogy estére mind sóvirágos lesz, és a sót is sózom olyankor, és annyi vizet iszom, mint egy ló. Akár napi vödörnyit.


Egyszóval az izzadékonyság, mint "betegség" miért lenne probléma?

A nem értés, a nem odafigyelés, a hanyag nemtörődömség sokkal inkább az!

Ha valaki görény büdös, az nem azért van, mert kórosan izzad.

nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Nina izzadas az a kpmeny.
nov. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Jöttek már páran velem össze.

Most tudtam meg hogy a nevét a betegségnek. 😀

nov. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Rettentően taszító számomra. Még bottal sem...
nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
Ha úgy néz ki, mint Ana de Armas, majd pont ez érdekelne...
nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!