Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elfogadható ez a felállás?

Figyelt kérdés

Tudom nem az én kapcsolatom, de valahogy azt érzem, hogy a párom mégis ezt tartja követendő példának és engem ez nagyon zavar.


Ahol a pár egyik (általában női) tagja nem dolgozik főállásban csak félállásban (viszi a háztartást, felnőtt gyerekei vannak, akik nem laknak otthon), miközben a másik fél belebetegszik, a munkába. Egészségügyi panaszai lesznek és alvászavara, meghúzza a hátát (a lakásfelújításban) stb.


Ez most tudom extrémen egyoldalú, de inkább az érdekelne, hogy szerintetek meddig/mennyire elfogadható, ha az egyik fél többet vállal, mint a másik. (Ebben az esetben ugye egyértelműen erről van szó nem arról, hogy kisgyerekes anyaként otthon vagy a babával). Pl. Ha valakinek fontosabb, hogy megtakarítsunk, akkor rendben van-e, hogy nem párként keresitek meg rá a pénzt 50-50%-ban idő és energia befektetéssel, hanem arra a félre van rányomva a feladat, akinek “ez fontos”. Vagy mondjuk költséges hobbi esetén? Vagy abban az esetben, ha a pár egyik tagja szeretne kertes házban lakni, akkor innentől övé a plusz költség? Vagy külön gyerek esetén? Vagy hol van és milyen határ, ahol azt mondjátok, hogy ez már nem normális, eddig volt elfogadható?


Az is érdekelne, hogy ki miért gondolja azt, amit.


Kérlek ne pontozzátok le más válaszát, mert félek, hogy akkor nem mindenki meri leírni a saját elképzeléseit, pedig engem nagyon érdekelne, hogy ki mit gondol. Illetve az általános “mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó” helyett, ha nincs határozott véleményed, hogy szerinted hol a határ, légyszí azt írd le akkor, hogy NEKED hol lenne a határ, mi lenne az, ami még jó.


jan. 4. 05:16
 1/9 anonim ***** válasza:
“ Vagy abban az esetben, ha a pár egyik tagja szeretne kertes házban lakni, akkor innentől övé a plusz költség?” Az instant szakítás/válás, dolgozzon látástól mikulásig az akinek 6 annyi van, én nem fogok!
jan. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Családról beszélünk úgye? Kicsit katyvasz amit írsz. A család az család. Az anyagiak együtt, a a feleòség együtt, tevèkenység együtt. Vagy rosszul érzel, látsz valamit vagy rossz gondolataid vannak. Ha azt akarod férfiként mozogjon az asszony, akkor mond meg neki! Ha nő maradjon akkor meg mi is a kerdés igazából?
jan. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha azt írnám, amit jól pontoznak, akkor itt lennék? Nem. Le szoktam írni mi a véleményem, ráadásul azt nem igazítom a közvélekedéshez vagy az elfogadáshoz. Az élet egy kemény játék, ahol sok minden felmerül. A kérdésed azért érdekes, mert vannak olyanok, ahol természetes az a felállás, hogy a nő nem dolgozik vagy csak egy kicsit. Máshol nem elfogadható, hogy otthon üljön és a gyerekeket intézze. Nálunk pl a közös cégben dolgozunk, de itt nincs lazsálás, viszont magunknak keressük a pénzt. Ez megegyezés kérdése és nem lehet kritika tárgya, legalábbis kívülről.
jan. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nőként ez az álmom :) Szívesebben takarítanék és csinálnám akár az összes házimunkát, ha cserébe nem kéne, csak fél állásban dolgoznom, vagy akár abban sem. Főleg, ha a gyerekek már felnőttek. Nem feltétlenül kell belebetegedni a munkába, egy IT-s pl napi 8 órában is megkereshet egymillió forintot (nem a frissdiplomás kezdő), így bár fárasztó a munkája, de annyi időt nem vesz el, hazajön 5-kor és pihenhet.


Egyébként mi most pont hasonlóan leszünk, mert részmunkaidős leszek, nincs gyerekünk, albérletben élünk, párom nem fog eltartani, de többet fog belefizetni a dolgokba és én meg többet csinálok házimunkát. Nem 100%-ban, mondjuk olyan 70-80%. Főzést magamra vállalom teljesen, mert nekem lesz több időm rá és spórolni kell a kevesebb fizu miatt, a kaján lehet, ha mindennapra főzve van. De tudom, hogy ez nem mehet így örökké, ha gyerekeink lesznek és már nem babák, akkor nekem is főállásban kell dolgoznom.

jan. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Számomra csak egészségügyi okból elfogadható, ha a feleségem nem dolgozik teljes állásban.

A mai világot nem kell ecsetelnem annak, aki bérből, fizetésből akar megélni. Tízezer forint is számít egy háztartásban. Ne haragudjon senki, de egy kétszemélyes háztartás ellátása nem kunszt. Automatizált szinte minden a takarításon és a főzésen kívül. Ellenben ha az ember vesz a boltban egy kiló kenyeret, rúd szalámit, vajat, egy kiló almát, vagy fél kiló paradicsomot, már 5000 forintot otthagy. Pedig ezt egy ember 3 nap alatt eltünteti és még nem is ebédelt. Havi 40 ezer csak a tankolásom, ha csak a szükséges köröket futom.

Nem is a megtakarításról van szó. Az legfeljebb egy vésztartalék a legtöbb családban, illetve egy nyaralást ki lehet hozni belőle, ha és egyáltalán. A mindennapok finanszírozásához kell mindenkinek egyenlően kivenni a részét a munkából. Gondoljatok csak bele, mi volt, amikor hirtelen megugrottak a fűtés árak: pikk-pakk kijöttek a több százezres számlák, az emberek meg kapkodták a levegőt. Jobb, ha van biztos fizetés, mint a bizonytalan kényelem.

jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért dolgozik csak félállásban? Nem akar teljes állásba menni? Beszéltetek már erről?
jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Rokon, nem az én kapcsolatom. Amúgy azt mondja, hogy szereti a munkáját és nem akar váltani.


Ha felveted neki, hogy esetleg - mivel nem ezzel foglalkozik most, de évekig nyelvet tanított - esetleg taníthatna heti pár órában pluszban, akkor azt mondja, hogy úgyis lemondják mindig, meg nem éri meg.


A férjet nem kérdeztem, de kicsit olyannak tűnik a hölgy hozzáállása, mint a négyes hozzászóló, neki ez az álma. Ha a férje belegebed, akkor is neki ez jár.


Amúgy nálunk én vagyok a nő és a férjemnek vágya a hobbi, kikapcsolódás szórakozás (és folyton az a gond, hogy én és a gyerek korlátozzuk ebben. Házasság előtt nem derült ki, mert mentem mindenhova ahova tudtam, meg kevésbé zavart, ha otthon maradtam egyedül). Amúgy a fenti leírás meg anyósom és apósom.


Szóval szeretném megérteni, hogy pontosan mit gondolnak azok, akik nem segítik és nem azt szeretnék, hogy a párjuknak minél jobb legyen, nem családként tekintenek a párjukra, miközben azt gondolják, hogy igen és hosszútávon terveznek.


Mert a férjem a szülei házasságát irigyli és szerintem inkább az anyja helyzetét, aki rengeteg programra mehet és mindig történik vele valami.

jan. 4. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem a te kapcsolatod, akkor ez rájuk tartozik. Nem tudhatod, hogy köztük milyen megállapodás van.
jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Kértem, hogy ezt ne írjátok, ha ez a véleményed, akkor az érdekelne, hogy nálad hol lenne a határ.


Amúgy nem tartozna rám, ha a férjem nem idealizálná azt a kapcsolatot.

jan. 4. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!