Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vonzódok annyira hozzá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonzódok annyira hozzá még mindig, ha közben szinte teljesen más, mint gondoltam, és nem működne? Mi ez a bénító érzés?

Figyelt kérdés

Komolyan, soha nem vonzódtam még így senkihez. Évek teltek el azóta..


Nem azt mondom h x év után is állandóan a fejemben van (sajnos egy ideig így volt régen), de miután megláttam, találkoztunk is rá kellett jönnöm, hogy még mindig van irányába vonzalom.


Valamennyire megismertem őt, egy társaságba jártunk többször anno, láttam milyen, ismerem a hibáit, milyen egy kapcsolatban, milyen az értékrendje, miylen kapcsolatot keres.


Na és itt jön az, hogy tudom hogy nem működne, én másfajta kapcsolódási és kapcsolatot képzelek el, mint ő eddig. Igazából férfiból is nekem is másabb elképzelésem lenne, ha már idealizalok..


Én teljesen más beállítottságú vagyok, mint az eddigi exei, sőt, teljesen máshogy is nézek ki. Belsőre és külsőre is hasonlítottak.


Egész jól túlléptek már rajta, szándékosan nem beszélek vele, nem vagyok vele kapcsolatban sehol.


De mikor találkoztunk legutóbb, mégis olyan bénító, zavarba voltam kicsit, megszeppenve. Nem szoktam ilyet..


Azóta se jöttem rá, mi ez, honnan ered… miért pont ő váltja ki belőlem ezt? Ennyire soha senki nem valtott ki ilyet.. Engem nagyon idegesít, hogy megjelenik és nem tudok felszabadultan beszélni és viselkedni, komolyan nem voltam így, nem szoktam így lenni. Nem is érdekel már rég ő akart volna valamit, vagy tetszem e neki, stb… mégis furcsán érzem magam.


Szóval: valakinél volt hasonló sztori?

Pszichológus tud segíteni honnan jon ez? Mert tuti nem normális és nem egészséges 5 + év távlatából… és magamban már réges rég lezártam. Mégis érzek vonzalmat.



máj. 24. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem hozzá vonzódsz, hanem a kis álomképhez a fejedben. Igen, szakember határozottan javasolt.
máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a "mi lenne ha" bizgat téged, nem tudod milyen lenne vele és akkor így csapódik le. Lehet életed szerelme és te elutasítottad mert nem illetek össze. Viszont kérdező ha nem határtalan szakadék van köztetek akkor talán működne. Rajtatok múlna, kettőtökön...


Persze elmehetsz pszichológushoz, lehet ez kötődési probléma ami a múltbeli sérelemből fakad és úgymond vele kötöd össze. Lehetséges ha el tudod fogadni, kiheverni a traumáid, csalódásaid akkor őt is el tudod.

máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
A saját vágyaidat vetíted ki valakire.
máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaz lehet, valószínűleg tényleg a saját vágyam, álomképem vetítem rá. Volt egy kis szeretethiányom épp nemrég, és álmomban a semmiből előjött.


Csak azt nem értem, hogy már régóta tudom, felfogom ésszel, hogy ő nagyon messze áll ettől.. Hogy ő nem olyan, mint elképzeltem anno.


Ha ezt tudom, akkor miért hat rám még mindig így? Mi kell még, hogy teljesen semleges legyen, ha véletlenül újra összefutunk, ne blokkoljon le?


Tényleg nem akarok már tőle régen semmit, nem álmodozom meg gondolok rá, nemnfoglalkozom vele, és annyira utálom, hogy ideges vagyok a közelébe és alig tudok megszólalni, legalábbis nem felszabadultan, mint bárki másnál.


A “mi lett volna, ha” érzés lehet ennyire erős? De akkor mindenki, aki majdnem összejött valakivel, akivel amúgy bejöttek egymásnak, az így van ezzel?

Tényleg nem passzolunk, ha ezt tudja az ember, miért nem múlik már az egész?

máj. 28. 10:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Pszichológuson nagyon gondolkozom, hogy megoldjam mégis milyen régi traumához kapcsolom, biztos van valami tudat alatt…


Csak anyagilag borsos ára van, nem szívesen erre költeném, ha meg tudnám oldani magam egyedül is.. mert van elég kiadásom enélkül is. :/

máj. 28. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Rögeszme.
máj. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!