Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mérges lesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mérges lesz a barátom, ha megtudja, hogy elhatalmasodott rajtam az empátia?

Figyelt kérdés
A barátomnak van egy lány barátja, akivel még előttem jártak 1 hónapig. A lány tegnap facebookon kiírta, hogy reggel kórház, mert beteg, én pedig mivel voltam már az övéhez hasonló tünetekkel kórházban, írtam neki, hogy jobbulást, és kitartás. Szerintetek mérges lesz a barátom, ha megtudja, hogy írtam a lánynak? Már 1 éve és 3 hónapja együtt vagyunk, de eddig szó sem esett a lányról köztünk. [vagy csak kevésszer] Most izgulok, hogyha délután beszélünk, leharapja-e a fejemet ezért. Mostanában mindenkihez van 1-2 jó szavam, és őszintén mondom, nem tudom miért, egyszerűen úgy érzem, szükségem van arra, hogy azokkal is kedves legyek, akikkel nem lenne muszáj. Ez baj?
2010. nov. 22. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem baj,marad ilyen...
2010. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már miért haragudna..? nincs ezzel semmi baj :) 20/F
2010. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
miért lenne ez baj?? Nem értem. Ha ezen kiakad elég gáz felfogása van. Ha azt írtad volna a csajnak, hogy dögöljön meg a korházban, akkor megérteném, hogy kiakad. De így mért akarna ki? Mert joszívű, kedves barátnője van?
2010. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig még nem látott szocializálódni a fiú.:) De remélem büszke lesz rám, vagy valami ilyesmi.
2010. nov. 22. 12:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki baját azért nem veheted magadra. A túlzott empátia felesleges, hiszen akkor nem tudod sérülésmentesen élni a saját életedet. Segíts, vígasztalj, ha közeli ismerősről, barátról van szó, de ne vedd magadra a világ fájdalmát.
2010. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Maradj ilyen,csak határokon belül,mert a túlzott empátia veszélyes.Tudok olyat aki szépen lassan átvette a betegei tüneteit,pszichiátrián is kezelték,mert mindenki nyűgét baját magára vette...Határokon belül,mértékkel,kell mindent az empátiát is...Mert különben visszfelé sül el...Ért valami trauma az utóbbi időben?Nem lehet,hogy valami élmény kiváltotta ezt nálad,ha eddig nem voltál ilyen...
2010. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, csak eddig úgy voltam vele, hogy senki/semmi nem érdekelt, és a környezetemben élő emberek nem túl kedvesen tudtomra adták, hogy ez így nagyon nem jó. Azóta olyanokkal, akikkel van pl közös ismerősünk, mint a kórházba induló lánnyal, igyekszem kedves lenni.
2010. nov. 22. 12:24
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem örüljön neki h irtál annak a csajnak akire ás féltékeny lenne mint állat!
2010. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Ha valóban nem volt hátsó szándékod (hogy nyomozgass utánuk), akkor nem fog haragudni.

2. De nem kell mindenkihez kedvesnek lenni, főleg nem a konkurenciához. Azok viselkednek így, akiknek kisebbrendűségi komplexusuk van, azt hiszik, önmagukért nem szeretik őket, ezért így próbálnak szeretetet kicsikarni. Igen, ez baj, mert ezzel sajnos vissza fognak élni az emberek, ki fognak használni, és te még inkább úgy fogod érezni, hogy ki kell érdemelned a szeretetüket.

2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem ezért nem fog megharagudni. Az sose baj ha másokkal is kedves vagy . Maradj ilyen mert kevés az olyan ember mint te!
2010. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!