Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasságon belüli óvszerhasz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságon belüli óvszerhasználat is elítélendő az Egyház által?

Figyelt kérdés
Egy hithű katolikus esetleg egy pap véleménye érdekelne. Szerintük igaz lenne, hogy a szexuális kapcsolat egyetlen funkciója egy új élet létrehozása?
2010. dec. 18. 00:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Új álláspont szerint asszem a pápa már nem tiltja az óvszer használatát. Legalább is a könyvében erre utalt.

Egyébként bizonyos keresztény felfogás szerint igen, szerintük szeretkezni kizárólag a "nemzés" érdekében szabad. Más álláspont szerint nem, de nem szabad "védekezni", vagy a terhességet megszakítani.

Lehet hogy tévedek, erősítse meg valaki...

2010. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 sasna ***** válasza:
52%
az az uj allaspont, h csak férfiprostituciohoz megengedett, semmi más esetben nem.. de kérdezem én.. most komolyan nagyobb bűn 1 szeretkezés, mint a prostitucio????
2010. dec. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 sasna ***** válasza:
52%
de ha nem akartok gyereket, akkor védekezni kell, nem szólhat ebbe bele senki.. Isten se szeretné, ha az a gyerek nem kapna meg mindent, ami őt megilleti.. sztem..
2010. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Értem.

Ez majdnem olyan picit, mintha megengedte volna a férfi prostituciót... Pf...

Persze nem, de...mégis...valahogy furcsa, ha ilyesmivel foglalkozik a pápa.

Ezen kívül a felvetés érdekes, hiszen országunkak olyan viharos a történelme, hogy ha mindenki arra gondolt volna, hogy nem vállal gyereket, ha nem tud mindent megadni neki, akkor már száz éve kihaltunk volna, mint nemzet.

Mondom ezt annak ellenére, hogy lényegében egyetértek veled.

Ebből viszont az lehet, hogy egyszerűen egy idő mulva nem lesz, aki előteremtese még azt a keveset sem, ami most létezik.

2010. dec. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 sasna ***** válasza:
ok, persze, a mindent nem ugy értem, h luxus, meg stb. de h ne éhezzen az a gyerek, meg h legyen hova szülni.. vagy legalabb ne tizenévesek hülyeségének az eredménye legyen..
2010. dec. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 sasna ***** válasza:
és igen, csak gyereknemzés céljára van a szex, az Egyház szerint, élvezni se lehet, csakis a misszionárius póz a megengedett.. hmm, vallásos vok, hiszek Istenben, de ezeket a dolgokat sürgősen modernizálni kellene.. sztem.. :S
2010. dec. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 sasna ***** válasza:
de nem értem, h ezt itt kell megkérdezni gyk-n, h használhatsz-e ovszert?? eddig h védekeztél, vagy mi volt?
2010. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vallásos, szerintem akár vallás, és Isten "jelenléte" nélkül is lehet valaki "Jó", vagyis cselekedhet helyes módon.

Modernizálástpedig ne várj egy öreg német bácsitól.

2010. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 sasna ***** válasza:
nem, nem várok.. csak elég rossz érzést kelt bennem, h szeretek szexelni, pedig elvileg nem lehetne.. de ettől függetlenül még hiszek Istenben, és megnyugtat, ha éjszaka, elalvás előtt keresztet vetek a párnámra..
2010. dec. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Amennyiben téged ez megnyugtat, akkor már nem egészen hasztalan az egész.

Ugyanakkor generációkon keresztül nevelték, nevelik bűntudatra az embereket, ok nélkül.

Mondjuk a másik véglet sem helyes, ez a féktelen liberalizmus, ami a fiatalok között tombol.

Hozzám a Buddhista felfogás áll a legközelebb filozófiailag, de ez egy más kérdés talán...

2010. dec. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!