Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Etikátlanság, ha eltitkolom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etikátlanság, ha eltitkolom a férjem előtt a terhességet, mert nem szeretnék abortuszra menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ötödik éve vagyunk házasok, kiegyensúlyozott, szeretetteljes a kapcsolatunk a férjemmel.Két gyermekünk van, 3 és 1 évesek. Az elsőt a párom talán jobban akarta, várta, mint én. A kicsit én nagyon szerettem volna, és elég sokat kellett rajta "dolgoznunk" míg összejött (még szoptattam a nagyobbat)-a párom már közel sem rajongott annyira, mint az elsőnél, de elfogadta. Persze imádja az első perctől, mióta megszületett.


És most úgy néz ki, hogy ismét terhes lettem. A párom hamarabb észrevette rajtam a tüneteket, mint sajátmagam (látjátok, hátulütője is van annak, ha valakire odafigyel a férje :) ). Viccesen elhárítottam az erre irányuló megjegyzéseit, ugyanis ő kijelentette, hogy "mész abortuszra" (mindezt olyan hangsúllyal,mint ha csak azt mondta volna, hogy finom az ebéd). Márpedig én nem vagyok hajlandó abortuszra menni. Nem csak azért mert gyilkosság, hanem mert egyszerűen NEM.


De megtehetem-e, hogy ebből a döntésből kizárom a párom, hiszen ezzel rákényszerítem ezt a csöppséget, na és kitehetem-e ennek a többi családtagot? Nem önzősége-e ez részemről.


Nyilván nem a terhesség ideje alatt "titkolnám el", hanem még egy pár hétig (most kb. 6 hetes lehet a magzat, de igazából nem is tudom mikor eshettem teherbe, mert szoptatok még és védekeztünk is-gumival), amíg nem lehet már elvetetni a babát. Nem szeretnék őrült vitákat emiatt, tartok tőle nem tudnám a férjem észérvekkel meggyőzni, hiszen valamilyen szinten valóban felelőtlenség ennek a babának a vállalása.


Hozzá kell tennem, hogy tisztán lássatok: amikor összeházasodtunk, vettünk egy lakást, svájcifrank alapú hitel segítségével. Két éve el kellett költöznünk, most a férjem szüleinél élünk az ő két szobás házikójuk egyik kis szobájában négyen. A lakásunkat ki adtuk, de amit bérleti díjba kapunk, az a negyede annak, mait a banknak fizetünk.Kb.150 ezer forintból élünk négyen-ebből 100 körül van a lakástörlesztőnk havonta. Szóval csórók vagyunk, szinte a szülők tartanak el minket.

És hát a szülők is finoman tudtunkra adták a második unoka születésekor, hogy ennyi elég is mostmár az unokákból...


Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre!


2011. febr. 9. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz ügy...és ezt most leginkább az anyagi részére értem.Mi is szerettünk volna második gyermeket de nem akkor amikor besikerült hanem majd ha jobb lesz a körülmény(anyagi)de abortuszt nem akartam,igy azt mondtam ahol jut 3nak,ott jut 4nek is.Ezt kell eldöntenetek nektek is h abortusz,vagy még egy gyermek a szegénységbe?Melyik jobb neki?A legjobb persze az lett volna ha védekeztek.Bár mi sem figyeltünk eléggé de ettől azért mi jobban álltunk.A férjeddel pedig mindenképp ülj le és beszeld meg mert ha átvágod ott maradsz 3gyerekkel és még annyi pénz se lesz na meg apa nélkül nőlnek fel.
2011. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem neked több jogod van arra, hogy "rákényszerítsd" a gyereket (ha ő nem akar gyereket, szexnél kellett volna szólnia, hogy védekezzetek, nem utólag osztani az észt), mint neki arra, hogy megölesse veled a saját gyerekedet.
2011. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nehéz erre jó választ adni, de mégis megpróbálok!

1. Etikátlanság, az egészen bizonyos!

2. Nem biztos, hogy az abortusz a jó döntés, lehet, hogy annyival nem kerül többe a három gyerek-az elején- mert örököl ruhákat, stb.

De az is lehet, hogy én is elvetetném.

Ha becsületesen védekeztetek és tényleg nem tehettek róla hogy becsúszott a baba, akkor mindenképen elmondanám a férjemnek és közösen el kell döntenetek, gondolkodni, megbeszélni, aludni rá, stb.

A férjed sem teszi jól, hogy így áll hozzá.

De akkor is állj elé és beszéljétek meg!

Remélem segítettem.

2011. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak meg kéne vele beszélned. Mondd el az érveid, kérd meg, hogy hallgasson végig. Ha eltitkolod, egy idő után kiderül, és akkor szerintem jó eséllyel ott hagyhat téged három gyerekkel.
2011. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom, hogy ilyen nehéz anyagi helyzetben vagytok.Én ennek ellenére mégis melletted állok, és azt mondom, hogy tartsd meg a kisbabádat.Néhány gondolat ennek ellenére felvetődött bennem.


Elgondolkoztató, hogy a férjed már a második gyereketeknek sem örült annyira,inkább "elfogadta".Talán érdemes lenne megtudni, hogy miért nem örült a másodiknak, és miért tiltakozik ennyire egy harmadik gyerekkel kapcsolatban?Az anyagiak miatt, vagy a szülei negatív hozzáállása befolyásolta, vagy egyszerűen annyi, hogy három gyerek több energiát igényel?Szerintem kérdezd meg tőle.


Azt is figyelembe kell venned, hogy mi van, ha a férjed ezúttal nem szereti meg később sem ezt a kisbabát (mint a másodikat), ellenérzései lesznek vele kapcsolatban,esetleg később gyakran felhozza ezt a témát, például: látod kellett neked harmadik gyerek, most nincs pénzünk erre meg arra stb.Ez neked, a testvéreinek, a család légkörének de főleg a kisgyereknek nagyon rosszat tenne/rosszul esne.


Remélem jó döntést hozol

2011. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Abból semmi jó nem lesz szerintem ha eltitkolod addig amíg már nem lehet elvetetni. Lehet a férjed el is fordulna tőled. Próbáld meg megbeszélni vele.

Viszont te magad is belátod, hogy nem biztos, hogy jó ötlet megszülni ezt a babát. Anyagilag sem álltok úgy. Gondolj bele. Sokkal nehezebb lesz plusz egy gyerekkel megélnetek és ha a családod is ellened fordul az még rosszabb. Szerintem te sem akarsz olyan sorsot a gyereknek, hogy ne adj isten de nem szeretné a párod. Vagy állandóan azt hallaná, hogy miattad vagyunk ilyen helyzetben! Gondold át, beszéld meg a szeretteiddel, tőluk kérj tanácsot és állj a férjed elé őszintén!

2011. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg be kellene vonnod a férjedet is a döntésbe, de téged is megértelek.

Viszont ha a férjed tényleg komolyan gondolja, hogy nem akar több gyereket, akkor megeshet, hogy emiatt megrendül a bizalma benned és otthagy.

Ugyanakkor az sem biztos, hogy ha megmondod, hogy tényleg terhes vagy, akkor tényleg ragaszkodni fok az abortuszhoz (meg is lehet beszélni, vitatkozni, érvelni) - márcsak azért is, mert ezt NEKED kell eldönteni, ö nem kényszerithet rá. A legrosszabb esetben igy is elhagy, de akkor ugyanott vagy, mint ha eltitkolod, csak akkor becsületesen jársz el vele szemben.

Az azért tényleg nem mindegy, hogy miböl fogjátok a három gyereket eltartani, föként, hogy ahogy nönek, egyre többe fognak kerülni, kesöbb már nem lehet a kicsire a nagyobbak kinött ruháit adni, az iskoláztatás (már az általános) is igen drága, a gyerekeknek rendes kaja is kell, stb.


Igazán nem tudom, mit tennék a helyedben, de inkább az öszinteség felé hajlok - inkább legyen vita, mint az, hogy többé ne bizzon bennem a férjem.

2011. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

13:11-es, aki ezt írta"Szerintem neked több jogod van arra, hogy "rákényszerítsd" a gyereket (ha ő nem akar gyereket, szexnél kellett volna szólnia, hogy védekezzetek, nem utólag osztani az észt), mint neki arra, hogy megölesse veled a saját gyerekedet."

Mi ez? Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs?

Ez egy önző nő gondolkodása!

Senkinek NINCS joga rákényszeríteni egy gyereket a másikra! SOHA NINCS!

2011. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Én megértem, hogy abortusz ellenes vagy, de gondolj bele, hogy így is elég nehezen jöttök ki, és egy szobában laktok 4-en. Már így is zsúfolt a helyzet. Megértem a férjedet is teljes mértékben, és téged is. Viszont a férjed ésszel gondolkodik erről, te meg a szíveddel. Néha jobb, ha az ember az eszére hallgat.
2011. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
Ja bocs, most olvasom, hogy védekeztetek. De ugye az sem ad 100% védettséget. Akkor is, annak a kicsinek joga van az élethez, ha már megfogant. Ahol megy egyébként is van már két kisgyerek, ott kényelmesen elfér egy harmadik is. Ha csak egy lenne, akkor azt mondanám, hogy nehéz döntés egy másodikat is bevállalni, de kettő mellé egy harmadik simán mehet, úgyis gyakorlottak vagytok már gyerekgondozásban.
2011. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!