Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "vigasztalják" így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "vigasztalják" így azokat, akiknek még nem volt senkijük?

Figyelt kérdés

Például: "Nincs kivel állandóan veszekedni.","Nem féltékenykedik senki.","Oda mész ahova akarsz.", stb.

Ez kb. olyan, mintha azt mondanák, hogy a párkapcsolat tulajdonképpen nem is jó dolog, csak a gond van vele. Akkor meg mi értelme van, ha tényleg így van?

Másrészt meg miből gondolja bárki azt, hogy valaki boldogabb attól, ha ő nem élhet ilyen dolgokat át. Oké, nem jó veszekedni vagy hasonló, de akkor is, miért jobb nem átélni az ilyeneket, ha kimarad valaki életéből?


2011. márc. 5. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal mégsem lehet valakit vigasztalni, hogy elsorolod, mennyi mindent veszít. Az nem vigasztalás :)
2011. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ez annyira logikátlan. Mintha azt mondanád, hogy "Nem is való ez senkinek, látod mennyire rossz nekem is, hogy van valakim." Meg akkor is csak arra emlékezteted, amit ő nem élt át, akár pozitív, akár negatív.
2011. márc. 5. 23:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tisztában a vigasztalás fogalmával. Ha valaki nagyon le van törve h még nemvolt senkije, akkor megpróbálod kiemelni neki a párkapcsolat negatív tulajdonságait, hogy ettől kicsit jobban érezze magát. Képzeld csak el ha elkezdenéd neki sorolni a pozitívumokat, mennyivel sz.rabbul lenne. Logika...

Persze ez egy elferdített képet mutat, nem a valóságot, de hát más lelki békéje érdekében néha ferdít az ember.

2011. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Inkább adni kellene neki tanácsokat, hogy hogyan lesz esélyesebb, hogy összejöjjön valakivel, akivel szeretik egymást.
2011. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz.

Csak kívülállóként írtam, én még nem "vigasztaltam" így senkit.

De azért ha belegondolok, ha nem is megvigasztal, de esetleg felvidít, ha valaki legalább poénosan adja elő, hogy miért is nem veszítek semmit, mint ha azt hallgatom, hogy másnak mennyire jó, nekem meg nincs senkim.

Jelenleg szinte már ott tartok, hogy magamat is ezzel vigasztalom. Bár nekem nem "még nem volt senkim", hanem most nincs, de rossz látni a boldog párokat, vagy hallgatni, hogy milyen jó nekik. Ilyenkor néha arra gondolok, hogy mi az ami nem baj, hogy nincs :))

2011. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:36


De ezzel akkor is gyakorlatilag azt mondod neki, hogy nincs is szüksége párkapcsolatra, mert annyi gond van vele. Ideig-óráig talán jobban érzi magát ettől az illető, de hosszú távon csak becsapod, főleg ha egyébként máskor és máshol csak azt látja, hogy milyen boldog (többségében), akinek van párja.

2011. márc. 5. 23:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze becsapod, de erre írtam vmi olyasmit aminek az a lényege h tulajdonképpen kegyeshazugság amit művelsz. Engem is vigasztaltak már így, mondjuk nem amikor még nem volt senkim, hanem amikor már nem volt... Nekem jól esett és másokon is azt látom h jól esik nekik. Becsapni meg úgysem csapod be mert akinek van 1 kis esze az úgysem hiszi el h egy kapcsolatban több lenne a negatívum mint a pozitívum. Csak olyan lelki állapotban nagyonsokat számít ez. De természetesen nem mondom h mindenkinek ez esne jól, vagyhogy ez a követendő példa, ezcsak tapasztalat.
2011. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ha nem élted még át, akkor a negatív "élmények" hiánya is rossz tud lenni. Mert egyszerűen mintha ez sem "járna" neked.
2011. márc. 5. 23:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, de azért negatív élményekre kevesen vágyunk, maximum csak ha valaki érzelmi mazoista.
2011. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem magán a negatív élményen van a hangsúly, hanem hogy egyáltalán átélted.
2011. márc. 5. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!