Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A "hitetlenek", szkeptikusok...

A "hitetlenek", szkeptikusok mivel vigasztalják magukat, amikor valami rossz történik velük életükben?

Figyelt kérdés
A "hiszékenyek" rögtön rohannak a templomba, vagy jósnőhöz vigaszért, ha valami rossz éri őket, ezt tudjuk, de mi a helyzet azokkal, akik semmi természetfelettiben nem hisznek, de mégis vigasz kell nekik?
2011. júl. 8. 13:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Embertársainkhoz.
2011. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egy embertárs olyankor kevés, barát kell. Vagy barát+alkohol. Legvégső esetben csak alkohol, de az már elég szánalmas.
2011. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek sem ezotériában, sem istenben, sem vallásban, semmiben ami természetfeletti. Mégis egy boldog ember vagyok, és a szeretteimben, barátaimban, egy szép zenében, vagy egy tájban meglelem azt, ami feltölt engem újra élettel, ha rossz kedvem van.

Nekem nincs szükségem mesékre, hogy boldogan éljem le az életemet. :)

2011. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 valakiakitnemismersz ***** válasza:
100%
Hitetlen gyaur kutya vagyok :) Én semmit a bánatom megtartom magamnak mert senkinek semmi köze hozzá és ha van is nem terhelem az én gondjaimmal is mert jó eséllyel neki is van.Bekapcsolok pár zenét és üvöltözök mint egy hülye a szobámban meg pogózok rá :D.14/f
2011. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én elmegyek sétálni a természetbe, vagy a barátommal sörözni. Számomra a természet mindig vigaszt nyújt. :)
2011. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A véletlennel.

Aki ezotériával foglalkozik, tudja, hogy mindennek van oka és okozata, hogy a változásért tenni kell, és hogy minden tettünk következményekkel jár, akár az élet határain túl is. Hogy a döntéseink határoznak meg minket és a dolgokhoz való hozzáállásunk, hogy nemcsak fizikai, hanem lelki szinten is meg kell dolgozni az életünk jobbá tételélért.

A szkeptikusok nagy része meg úgy van vele, hogy ahogy véletlenül rosszra fordultak a dolgok, úgy véletlenül jóra is fordulhatnak, amit nem látunk, az biztos nincs is, a tudomány pedig olyan mindenható, hogy elég bevennünk egy-két tablettát és minden problémánk megoldódik örök életre.

2011. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb rossz dolognak oka van. Például nem dolgoztál elég jól és kirúgnak. Vannak amik természetesek, például hogy az idős szüleit az ember sajnos idővel eltemeti.

Vannak olyan esetek, amit nehéz feldolgozni, mert nem a dolgok természetes rendje szerint alakultak úgy. Például amikor azért rak ki a főnök, mert nem feküdtél le vele, vagy ha elveszíted a kisbabád. Az első esetben az ember elkönyveli, hogy a főnök egy bunkó. A második esetben sajnos nehéz feldolgozni, sokan egyébként ilyenkor fordulnak valamilyen vallás felé, ami segít vigaszt találni.

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Aki ezotériával foglalkozik, tudja, hogy mindennek van oka és okozata, hogy a változásért tenni kell, és hogy minden tettünk következményekkel jár, akár az élet határain túl is. Hogy a döntéseink határoznak meg minket és a dolgokhoz való hozzáállásunk, hogy nemcsak fizikai, hanem lelki szinten is meg kell dolgozni az életünk jobbá tételélért."


Egy szinten én is hiszek, de nem olyan szinten hogy mind kis recsre váááá szellem vagy váááá démon vagy mit tudom én. nem foglalkozok semmi ilyesmivel, de ezeket mégis tudom, mindig is mondtam, hogy mindennek van oka és következménye. (azt sose mondtam, hogy életen túl is mert nem tudom, hogy van-e), és azt sem hiszem, hogy a tudomány szent és sérthetetlen, mert a mai fizikai törvények alapján nem alakulhatott volna ki a Föld. Valamely szinten szkeptikus vagyok, ezeket mégis tudom. Nos...? :)

2011. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Egy szinten én is hiszek, de nem olyan szinten hogy mind kis recsre váááá szellem vagy váááá démon vagy mit tudom én."


Az ezoterikusok sem. Csak a babonások, vagy a félős tinik. (Mondjuk pont én beszélek, aki állandóan minden kis reccsre betörőkkel riogatja magát! :D )

2011. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én épp most vagyok túl egy nagyobb problémán, azt hittem sosem heverem ki, aztán mégis.. Hogy mivel vigasztalatam magam? A barátaimmal, kikapcsolódással és azokkal a dolgokkal, amiket szeretek.. Rajzoltam, festettem, zenét hallgattam és végül rájöttem, hogy nem állt meg a világ..:)
2011. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!