Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit rontok el, miért nem megy?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit rontok el, miért nem megy?

Figyelt kérdés

Miért nem sikerül nekem összeszednem egy barátnőt, állítólag jól (de minimum erős átlag) nézek ki, jó a beszélőkém, és még belsőleg is oké vagyok... (nem én találtam ki, hanem ezt speciel egy lány mondta nekem , na mindegy..) Szoval ezek tudatában mi az amit elrontok mindig? :( Hogy túlságosan barát vagyok vagy pont ellenkezőleg, nem vagyok eléggé barát? Mert ugye ha valaki barátkozik, barátkozni akar, akkor abból sose lesz több, de ennek ellenére nemrég egyik lányismerős szerint majd a barátságból lesz valami...(jó ez is igaz, de ezek szerint én a határt a kettő féle barátság között rosszul lövöm be , vagy nem adom eléggé tudtukra, hogy nekem több kell?)


21 fősulis srác


2011. ápr. 3. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A nők maguk sem tudják mit akarnak, de az biztos, hogy mindig az ellenkezőjét annak amit épp megkaphatnak. menj prostihoz, időben, streszzben, és talán pénzben is jobban kijössz.
2011. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát lehet az a baj, hogy tényleg csak barátkozol.

A nők ha pasit akarnak szerintem kétféle tipus jön be nekik, az egyik aki elérhetetlen macsó, akiért döglenek a nők. A másik pedig a talpig uriember, aki tudja mit akar, mer kezdeményezni, elhív egy randira. Olyan a szövege, hogy elolvad tőle a csaj...


Na most szerintem te a kettő között vagy. Ami nem baj, ha csak haverkodsz, de ha társat akarsz, akkor állj rá az egyik vonalra, amikor meg akarsz hódítani valakit.

2011. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Girlnextdor ***** válasza:
hivj el randizni egy lanyt, igazi randira es vigyel viragot, bokolj, ezt mar nem ertheti felre egy lany sem...tiszta sor...udvarolj (ez az esetek tobbsegeben bejon) 21/L
2011. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én rájöttem: ha fel akartam szedni egy lányt, az sosem jött össze. Mióta nem akarok felszedni senkit, válogathatok a jelentkezőkből. Hülyén hangzik, de így van. A jelenlegi barátnőm azt mondja, "megszerzett magának". Nem kell a nőket megérteni, csak szeretni.
2011. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Girlnextdor ***** válasza:
elottem szolo nagy igazsagot mondott vala
2011. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy érdekes levél a jó barát zónáról!

Nemrég kaptam ezt az érdekes levelet: annyira tipikus problémát vázol, hogy érdemes itt a blogon is kiveséznünk a tartalmát!

Szia Peti!

A lánynak, akibe két éve szerelmes vagyok, barátja van, akivel viszont egyáltalán nem boldog, és elégedett. Állandóan azt mondja, hogy szeret engem, de mégsem hagyja ott a barátját értem. Várok rá már jó ideje, de annak ellenére, hogy egyre kevésbé elégedett a barátjával, úgy látom egyre közelebb kerül hozzá, és tőlem pedig távolodik.

Mikor várhatom, hogy elhagyja a barátját értem?

Laci Röviden?

Soha nem fogja otthagyni érted!

A leveled a “csak jóbarát” kategória tökéletes példáka! A lány, ha ezen az úton haladsz, soha az életben nem fogja otthagyni a „rossz fiú” barátját a belé szerelmes másik fiúért.

Ebbe az elég tipikus helyzetbe majdnem minden férfi belesodródik valamikor élete során, ezért gondoltam, hogy jó, ha egy ilyen szituációt itt a blogon is kielemzünk.

Lássuk a tényeket:

 A lány azt mondja, hogy szereti a fiút, ennek ellenére mégis a barátjával van, a barátjával dug, hozzá megy haza.

 A “rajongó” meg szenved, tűr, és vár.

A rossz fiú valószínűleg nem tiszteli annyira a lányt, talán megcsalta már, talán nem is mutatja ki annyira a szeretetét. (ha van egyáltalán) Laci viszont imádja…

Logikus lenne, hogy a lány Lacit válssza…

A probléma, hogy Laci is a logikájával, a józan eszével közelít a kérdéshet:

„A lány boldogtalan a kapcsolatában, ezért majd otthagyja a barátját, és velem fog járni, csak meg kell várnom, amíg ez megtörténik!”

Csakhogy párkapcsolati kérdésekben ezzel a fajta logikával gondolkodni butaság: “The attraction is not a choice.” monja DeAngelo, és jelen példa is bizonyítja, hogy mennyire igaza van!

A női vonzalom kialakulásának egészen más szabályai vannak, mint amit a sok nyálregény és szerelmesfilm kommunikál: A nő vonzódását a tőle érzelmileg független férfi kapcsolja fel leginkább! Tudatos szinten minden nő a kedves/rendes férfit választaná, de tudat alatt, ahol még az ősi ösztönök működnek, ahol a mindent eldöntő vonzalom kérdésében döntés születik, nem számít, hogy a férfi mennyire “kedves” és romantikus…

A valóban fontos tudat alatti szinten egy nőnél az számít, mennyire alfa hím, mennyire tudja azokat a kapcsolókat felkapcsolni, mely a nő ősi vonzalmi kapcsolóit lövi fel…

Egy pasi, aki mindent eltűr, figyelmesen hallgat, és várja, amig az alfa lelép a képből, lehet vonzó egy nő számára? Egy ilyen férfi vajon el tudna ejteni egy mamutot?

Valószínűtlen…

Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a lány minél régebben várnak rá, annál inkább a barátjához látszik közeledni.

Mi a másik ok, ami miatt a sztori ílyen rosszul alakul Laci számára?

Mert a lánynak ebben a helyzetben mindene megvan, amire a férfiaktól szüksége lehet. Bár sokat Laci nem erről nem írt, szinte biztos, hogy a “macho” barát kicsit elhanyagolja a lányt. Nem tölt vele annyi időt, amennyit elvárna, esetleg felmerült már a lányban a gyanú, hogy meg is csalja. stb.. stb… Tehát valószínűleg egy született rosszfiúról van szó, aki tudat alatt függetlensége és önbizalma ( megvan a lány nélkül is attitűdje ) folytán vonzó a nők számára (preselected by other women)

Tudatos szinten persze taszítja a nőket ez a magatartás -erről beszél a lány Lacinak állandóan- de tudat alatt- rettenetesen vonzódik hozzá. Lacit az vezeti félre, hogy nem a nő ösztönös lényével, hanem a tudatos részével kommunikál, akinek fogalma nincs, mi az, ami vonzalmat kelt benne…És Laci hisz neki! (pedig amit a nő érez, és amit mond, az két külön dolog…nem azért, mert hazudik, hanem azért, mert teljesen mást lép az ösztönös énje irányítása alatt,mint amit a tudatos énje megfogalmaz, és gondol..)

Ezért fekszik le a barátjával minden este, és nem Lacival: a nő azzal dug, akihez az ösztönös énje vonzódik…

Lacitól egészen mást kap: megkapja a törődést, aszerelmet, a gyengédséget.

Amire szintén szüksége van…Ergo ebben a formában a lány nagyon jól jár, mert mindent megkap, amire egy nőnek szüksége van egy férfitól. A férfias vonzerőt a barátjától, és a gyengédséget Lacitól.

Miért akarná ezt az ideális állapotot megszüntetni?

Ha Laci meg akarja várni, amíg a lány önként kilép ebből a helyzetből, hát jó sokáig várhat…

Ha sikert akar elérni, alapvetően mást kell tennie:

Meg kell fordítania a játszmát! Magas érdeklődési szintet kell felébresztenie a lányban:

 Más lányokkal kezdeni!!!!

 Befejezni a meleg barát viselkedést, vagy inkább kezdettől nem belemenni ilyen „jó barát” viszonyba.

 Szerencsés lenne, ha sokkal kevésbé lenne elérhető a lány számára, nem érne rá mindig végighallgatni a csaj panaszáradatát!

Lacinak egyszóval el kell érnie, hogy a lány lássa, nagyon is boldog nélküle. Laci boldogságából majd sokkal inkább részt akar, mint a sóvárgó depressziójából. Erre egyébként a legjobb mód egy másik lány felcsípése. Laxi eddig nyilván, ha a lány csettintett, akkor ugrott, hogy végighallgassa a panaszáradatot az érzéketlen barátról. Na, ez az, amit azonnal abba kell hagynia!

 Mostantól el kell utasítania a barát hibáit meghallgató jó barát/jó pszichológus szerepet. Meg kell mondani, hogy ebből többet nem kér.

 Aztán ott kell hagynia a lányt végleg!


Ha Laci elég erős, és meg tudja tenni ezt, akkor a történet hamarosan sokkal romantikusabbra fordul.

Miért?

Mert ezekkel a cselekedetekkel megmutatja a lánynak, hogy férfi. Olyan férfi, aki nem függ tőle. Aki pont olyan vonzalomfelkapcsoló tulajdonságokkal bír, mint az aktuális barátja…

Ha már nem tőle függ a boldogsága, mert pl. múlt héten két igen csinos nőt szedett fel, akkor valószínűleg a lány azt fogja gondolni magában, hogy: „ez a Laci egészen megváltozott.”, és megérezvén, hogy elvesztette a „szeretetadagot”, amit Lacitól kapott valami hiányozni fog neki, illetve realizálva, hogy Laci is egy vonzó független srác, kezdeményezni fog. Amit Lacinak majd először érdemes lesz kicsit elutasítania! Nem lesz könnyű neki, de meg kell tennie. Egészen addig, amíg a lány ki nem rakja a lovagját.

Ez az egyik lehetséges út.

A másik út Lacinak rosszabb: Lehet, hogy már annyira beleépült a “meleg barát” szerepébe, annyit hibázott, hogy nincs visszaút, és a lány Laci jól megkonstruált pálfordulása ellenére is marad a lovagjánál.

Ebben az esetben tényleg el kell engednie a csajt, tudva, hogy kár ebben a lányban gondolkodnia.

Hogy ez a második eshetőség miért jó Lacinak?

Mert eddig bizonytalanságban élt. Reménykedett, hogy még megszerezheti a lányt. Bizonytalan volt benne, de reménykedet. A bizonytalanság pedig szenvedélyt, a szenvedély magas érdeklődési szintet szül. Ha biztossá válik, hogy nincs esélye, és lelép, gyorsabban gyógyul ki a betegségéből, és hamarabb tud olyan nő után nézni, akinél már nem követ el ilyen súlyos hibákat.

2011. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Leírom az utolsó ilyen esetet: Volt egy lány, próbáltam elhívni egyszer valahova, erre a válasza az volt, hogy oda ne mert az túlságosan randi(hát erre mit tudtam volna mondani neki)... ez volt mittom 4 hete, aztán beszélünk azóta is általában ő keres... aztán egyszer felhozza, így derült égből a villámcsapás: mert én többet is akarnék, mondom igen blablabla milyen aranyos vagyok, meg neki is bejövök így blablabla, de inkább ne rontsuk el a dolgokat... de hát azóta is inkább ő keres , mert én inkább próbálom azóta visszafogni magam. Szoval egyenlőre pihenő vágányon van a lányka. És az utolsó válaszoló kommentjéből, ha pihi vágányon marad előbb utóbb rádöbbenne, hogy mit hagy ki? Ha jól értem? Mert egyébként ezt pont ő mesélte nekem, volt egy srác aki sokáig járt utána(3-4 évig talán) aztán egyszer már nem kajtatott mert talált másik lányt... Addig nem kellett neki a srác, viszont amikor lett barátnője, akkor rögtön.
2011. ápr. 6. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ne foglalkozz vele, ne keresd, és előbb-utóbb ő fog téged. Ha biztosra akarsz menni, húzhatod még az agyát, akkor is amikor már biztosan meglenne.
2011. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szinte mindig ő keres, én néha csak azé , mert lassan cikinek érzem hogy én meg nem keresem őt. Csak az a baj ilyen barátilag keres csak :S:(
2011. ápr. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!