Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el, nézik le az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el, nézik le az emberek a rockereket? Én 16 éves lány vagyok és néhányan undorító módon lenéznek, és még barátom sem volt.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

És te hogyan állsz az emberekhez?


Nem mindig a többiekkel van a probléma... Lehet, hogy inkább te nézed le a többieket, mert nem egyezik a zenei ízlésetek?

2011. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Sosem ítéltem el ha valaki rockot hallgat, én is szoktam.


De, ha valaki fekete ruhákba öltözik, mosómedvésre sminkeli magát, bűzlik mint a sz*r, iszik mint a gödény és még keménynek is gondolja magát, akkor megkapod a választ a kérdésre.


Ha Te nem ilyen vagy örülök, de az emberekben ez a sztereotípia él a rocker csajokról, és lássuk be, a sztereotípiáknak mindig van alapja.

2011. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha visszafogott rocker vagy és nem nézel úgy ki, mint egy zombi, akkor nekem speciel nem lenni semmi bajom veled. De azért úgy ne járj suliba, mint ahogy pl Marylin Manson

kinéz. Szóval inkább hallgass rockot, meg öltözz rockosan is, mint plázacica legyél, csak ne vidd túlzásba.

2011. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a 13-18 éves kor között olyan hűdefontos, hogy kinek mi a stílusa. Engem csak ez zavar, hogy valaki be akarja magát skatulyázni. Szeresd a rock zenét, semmi közöm hozzá, de nem mondd, hogy "rocker vagyok".
2011. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem sminkelem magam, vagy csak nagyon ritkán, de akkor sem viszem tulzásba... És nem vagyok igénytelen sem. Próbálok nyitni az emberek felé, nem negatívan állok hozzájuk. Viszont aki úgy áll hozzám, az ne várjon sokat.
2011. ápr. 6. 19:03
 6/18 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen együtteseket hallgatsz?
2011. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen mondom magamra, hogy "rocker vagyok". Ha megkérdezik csak azt mondom, hogy rock zenét hallgatok/szeretek, feketében járok, és döntse el az illető, hogy minek itél meg...


A tipikusok pl: ACDC, Guns 'N Roses, Metallica, Iron Maiden meg még SOAD, Nightwish, Nirvana, Manowar, Lordi, Apocalyptica, The Rasmus, LP., Foo Fighters, The White Stripes. Néhány magyar pl: Depresszió, Road... stbstb.

2011. ápr. 6. 19:15
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem érdekel hogy ki melyik szubkultárhoz vagy mihez tartozik. 19/F
2011. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mert hülyék, és nem hajlandóak engedni a sztereotípiákból. Ugye mint ez, hogy ne fehérre kifestve járj iskolába... mégis hány ilyet láttok naponta, hogy viszonyítási alap legyen? Gondolom az ezt hangoztatók nagytöbbsége maximum képen látott ilyet, esetleg ott sem, csak valahol hallotta, és akkor onnantól aki rocker, az úgy néz ki, mint egy KISS-énekes, és punktum. Ő meg utálja az ilyesmit, hisz a kicsi lelkecskéje már nem képes ezt befogadni, ergo utál minden rockert is, mivel azok mind ki vannak festve. Az egész az átlagember ostobasága miatt van. (hülye jogvédők kedvéért: ugyanilyen ostobaság pl. a diszkósokat b.zi drogos bunkóként azonosítani, és ezt úgy mondom, hogy nem igazán kedvelem a fajtájukat)

És a végére egy kis közhely: tökmindegy, milyen stílusúnak vallod magad, a lényeg úgyis az, hogy milyen ember vagy. Az meg, hogy van jópár egyed, aki szándékosan veszi fel egy-egy stílus jegyeit, és tipikusnak lehet mondani, őróla ad (nem túl jó) képet. (ugye a barmok meg ezekkel azonosítják az összes hasonlót)

2011. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Aki k.rvának megy, ne sírjon ha b.sszák.


A rocker, punk, skinhead, stb. szubkultúrák régen nem csak divatirányzatok voltak, hanem mindnek volt valamilyen sajátos világfelfogása.

A közös az volt bennük, hogy a többségi társadalom bizonyos értékeit és normáit elvetették, sajátot alakítottak ki. (Persze sokaknak már akkor is csak a piálás meg az önsajnáltatás volt a lényeg, de például a punkok közül sok művész és különböző politikai aktivista került ki.)

Ne lepődj meg, ha lenéznek, elvégre az öltözködéseddel nem csak a zenei stílusodat fejezed ki, hanem magadra veszed ezt az örökséget is.

2011. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!