Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lány, csaj, nő esetleg hölgy?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lány, csaj, nő esetleg hölgy? Melyik megszólítást kedveled?

Figyelt kérdés

Ha egy idegen férfi megszólít melyik esne legjobban? Mennyi idős vagy? Honnantól nem lány egy lány szerinted?


(A fiúknak nem muszáj vicces válaszokat írni...)


2011. ápr. 14. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A csajt utálom. A másik kettő mindegy. 24 vagyok én még lánynak nevezem magam. Párom ha így szóba jön mindig nőként emleget és kijavítja hogy nem lány vagyok már, és fura is hallani.
2011. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szamóca. ***** válasza:
74%

nekem oly mindegy.

de hölgynek távolról sem vagyok nevezhető... az olyan karótnyelt.

2011. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem megszólításba egyik sem illik. Vagy hogy gondoltad? "Szia lány/nő/hölgy/csaj, hogy vagy"? Ezek a szavak nem illenek ilyen szövegkörnyezetbe.

De amúgy nekem a lány tökéletesen megfelel. Fiatalos és kedves. A csaj bunkó, a hölgy meg öregesnek hangzik...

2011. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hmm talán a "megszólítás" rossz kifejezés, valóban...


Arra gondolok inkább, hogy egy lány van a közelemben és egy ismerős, akkor az ismerősömnek ha mondok valamit erről az idegen lányról, akkor milyen szót használjak.


Vagy ha van 2-3 idegen lány és valamit akarok tőlük, akkor hogy szólítsam meg a csoportot....


Köszi az eddigi válaszokat is!

2011. ápr. 14. 12:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
kisasszony :P
2011. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én "sziasztok"-al köszönnék simán, de ha valamelyik jelzőből kéne választanom, akkor "sziasztok lányok"at mondanék, a csajt utálom, a hölgy meg túl mesterkélt nekem.
2011. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
igaz én már házas vagyok.de nem zavar ha lánynak vagy nőnek szólitanak.a csajt én is utálom az olyan bunko és semmitérő a hölgy meg öreges és hivatalos pl:a banktol vagy más hivatali akármitől szoktam kapni levelet és ott szokott lenni hogy hölgy.
2011. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
hölgy, lány
2011. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönéskor:

"Sziasztok!", "Sziasztok lányok!"


Másoknak:

"Ma megismerkedtem egy aranyos lánnyal. Irtó kedves csajszi."

"Az a nő! Hát ő egy igazi tündér! :)" (Kicsit jobban kifejezed vele, hogy nőként is szimpi, nem csak emberként.)


Neki:

"Rég találkoztam ilyen nyitott és kedves lánnyal, amilyen Te vagy!" (Ezt amikor még félénkebb vagy, vagy nem akarsz tolakodóbb lenni.)

"Hát Te hihetetlen egy csaj vagy! :)", "Ne csináld már, csajszi! :)"(Ha már jobban ismeritek egymást - akár barátilag, akár "tetszésből")


Viccesen: Jöjjön hölgyem! :)


Szóval a lány finomabban közeledő; a csaj bensőségesebb viszonyt fejez ki (baráti is lehet); a nő pedig jobban érezteti, hogy ő nő, nőies. (Ez is lehet akár közelebbi barát vagy rokon, ilyenkor már érzi az ember a különbséget.)


23L

2011. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Úrhölgy:D

Komolyra véve a szót, amúgy a lány, ami nekem a legoptimálisabb megszólítás. A hölggyel sincsen semmi bajom, de az olyan fura, ha nekem mondják. A csaj meg tényleg olyan semmitérő, ahogy az egyik válaszoló már írta. 16/L

2011. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!