Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Óvszer vagy fogamzásgátló?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszer vagy fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Lány vagyok,nem nagyon szeretnék fogamzásgátlót szedni, maradnék inkább az óvszernél:)


Lányok ti hogy vagytok ezzel?

Fiúk ti mindenképpen elvárjátok a lánytól,hogy fogamzásgátlót szedjen? :)


2011. ápr. 16. 16:25
1 2
 1/12 You got OWNED! ***** válasza:
15%
Igen. Elvárom, hogy szedjen fogamzásgátlót.
2011. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Inkább óvszer.... Nem hiszem hogy jó ha mindenféle szarral telenyomjuk a szervezetünket, főleg fogamzásgátlóval...

De mindenkinek szíve joga választani..

2011. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbáltam a tablettát. Beállította a mesterséges ciklust, nem is fájt a hasam, minden kiszámítható volt, de híztam nyolc kilót másfél hónap alatt. Abbahagytam, lefogytam (tartós kapcsolatom volt, ezért gondoltam a tablettára), de nem vagyok oda a hatásaiért. (Szerintem ha a férfiak, akik gondolnak a családalapításra, kicsit jobban utánanéznének a mellékhatásoknak, nem feltétlenül erőltetnék. De ugye sokuknak nem tetszik a gumi, hogy abban milyen rossz, stb.)

Ennek ellenére hat éve vagyok együtt a párommal, és óvszerrel védekezünk, sosem akadt belőle gond. Ő sem érzi tehernek, én sem. Neki nem okoz gondot, és fontosabb neki az egészségem, mint az "ő kényelme".

De rengeteg más fogamzásgátló eszköz van, hüvelygyűrű, pesszárium, hüvelybe juttatható tabletták, kúpok, stb.

2011. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kortól is függ, én akiket ismerek, mindenki szülés után kezdett el fogamzásgátlót használni részben a magas hormontartalom miatt. Nagyon erős hatóanyagokat tartalmaz és én, így biztos nem mernék szedni 30 éves korom előtt. Plusz az óvszer, biztonságosabb, emellett higénikusabb (kiv., ha kiszakad, ami nagyon ritka) de, lehet hogy a fiúnak az a kényelmetlenebb. Szerintem nincs olyan, hogy elvárja a fiú egy lánytól, hogy szedjen fogamzásgátlót, ha velem akaratoskodna valaki biztos hogy elküldeném, ha neki nem tetszik valami :D
2011. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A barátom direkt kérte, hogy ne szedjek fogamzás gátlót. Nem akarja a szervezetem felesleges kockázatoknak kitenni. Inkább gumit húz.


Szeretem is érte :)

2011. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát mindkettő mellett is szól érv, meg ellene is.


A fogamzásgátló olyan hormonokat tartalmaz, amelyek alapból is megtalálhatók a szervezetedben, a maiak sokszor olyan nagyon keveset, hogy már éppencsak hogy hatásosak. Sok nőnél kifejezetten pozitív hatással van, például azoknál, akiknek egy kis férfihormon túltengésük van és emiatt pattanásosabbak, vagy jobban zsírosodik a hajuk, esetleg szőrösebbek, azoknál orvosolhatja ezeket a problémákat, Olyasmire is jó, ha pl valakinek rendszertelen a ciklusa, vagy erős görcsöktől vagy pms szindrómától szenved, mert ezeken is segíthet.

Ha fiatal vagy és tartós kapcsolatban élsz, de még nagyon nem szeretnél babát, akkor is nagyon hasznos, biztonságos megoldás lehet.

Ami ellene szól, hogy a nők egy kis részénél nem ajánlott, például azoknál, akik migrénre hajlamosak, vagy keringési problémáik vannak, vagy érfalgyengesége (pl visszér), mert a migrént előhozhatja, keringési problémánál pedig megnövekedik a trombózis valószínűsége. Ezért dohányzóknak, cukorbetegeknek sem ajánlott pl. A nők nagyon kis része libidócsökkenést is tapasztal.


A gumi akkor jó, amikor igazából nincs tartós kapcsolatod, vagy nem túl gyakran éltek szexuális életet (pl távkapcsolat), vagy még a kapcsolat elején, amikor bizonytalan vagy, hogy mennyire lesz később komoly (és ugye ha elkezded szedni a fogamzásgátlót, akkor azt azért mégse teheted meg a szervezeteddel, hogy 1 hónapig szeded, utána nem, aztán amikor megint alakul valami megint igen, aztán megint nem, az nagyon veszélyes lenne), vagy ha bizonytalan vagy a partnered előéletében és nemibetegségektől tartasz. És akkor is, ha valami miatt nem használhatsz hormonális fogamzásgátlót.

Ami ellene szól, hogy annyira nem biztos védekezési módszer, mert egyrészt balesetek mindig történhetnek, másrészt egy tartós kapcsolatban a gyakorlatban iszonyat nagy nyűg amikor arra a pontra értek a gumit keresgélni (mert ugye nem mindig tervezi meg előre az ember, hogy na akkor most 8-tól 9-ig szex), és nem mindig a hálószobában...stb. És arról nem is beszélve, hogy mondjuk mindig oda kell figyelni, hogy elég legyen otthon. Meg amiről nem sokan beszélnek, hogy a gumira nem kevesen allergiásak, és pl ha valaki ekcémás, akkor rosszabbodhat tőle.

És az élmény sem annyira teljes gumival, még a nő részéről sem, hogy a férfit ne is említsük.


És nem csak ez a két módszer van, pl van olyan, hogy hüvelygyűrű, ami hormonális, de helyileg szívódik csak fel, tehát nem terheled vele a szervezeted, van injekciós módszer, meg ezer másik, amiről érdemes lenne elbeszélgetned a nőgyógyásszal alaposan, nyugodtan leülve, úgy, hogy nem kell akkor eldöntened, csak tájékozódás képpen


Én kb 7 évig szedtem fogamzásgátlót, eleinte semmi bajom nem volt tőle, de mivel a családban is volt migrénes ezért várható volt, hogy előjön, és onnantól csak rosszabb lett, szóval végül abba kellett hagynom.

A gumival meg hazárdjáték, mert van, hogy elfelejtjük, de mondjuk már elég idős vagyok (25), nem akkora tragédia, ha becsúszik a baba, ezért sokszor megszakításos módszerrel védekezünk, mert gumival nem olyan jó érzés egyszerűen.

2011. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
A fogamzás gátló alap! 1.) Nem élvezhető a szex, se női oldalról annyira, férfi oldalról meg mégúgyse. 2.) Baromság, hogy a fogamzásgátlótól el lehet hizni, semmi köze nincs a hormonoknak a zsirhoz. 3.) A mai tabletták megbizhatóak, nagyon kevés mellékhatásuk van, ami van az is valami komplikáció más gyógyszer vagy környezeti hatás miatt. 4.) Nem kell minden alkalommal szétizgulni az agyad, hogy vajon most kiszakad a gumi vagy sem.
2011. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megjegyzés:


"Baromság, hogy a fogamzásgátlótól el lehet hizni, semmi köze nincs a hormonoknak a zsirhoz." - DE! Szerinted a kislányok miért pont a pubertás korban kezdenek el nőiesedni? (mell=zsír, derék+fenék-> zsír). ÉS miért kezd el a kismama is hízni pár kilót? (ebből a gyerek súlya le van vonva)

"A mai tabletták megbízhatóak, nagyon kevés mellékhatásuk van, ami van az is valami komplikáció más gyógyszer vagy környezeti hatás miatt." - Érdekes, mert engem pont egy nőgyógyász beszélt le a tablettáról, annak mellékhatásaira hivatkozva.


Nem baj ha az ellentábort képviseled, csak egy kicsit legyél tájékozottabb!

2011. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Óvszer !!


Aki azt mondja,hogy a fogamzásgátlótól nem lehet el hízni stb. az hazudik !

Én 3évig szedtem,elhíztam elég rendesen,és még szőrőseb is lettem..

És nem csak én vagyok így,testvérem is,és vannak barátnőim akiknél ugyan ez van.

Jó persze nem mindenkinél van ilyen probléma..

Most már nem szedem,óvszerrel csináljuk,barátom is megérti,és fontosabb az egészség úgy gondoljuk:)

2011. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyikért sem vagyok oda. Az óvszerrel volt olyan, hogy kiszakadt, a fogamzásgátló meg felborítja a hormonháztartásomat. Ha már választani kell, akkor egy jó minőségű óvszer.
2011. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!