Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál hosszú távra tervezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnál hosszú távra tervezni olyan emberrel, akinek teljesen más világnézete van vallási szempontból, mint neked?

Figyelt kérdés

Nem olyasmire gondolok, hogy egyik katolikus, másik meg református, hanem olyan alapvető világnézeti különbségekre, mint például hogy te a reinkarnációban hiszel, a másik fél meg még a lélek létezésében hinne, vagy hasonlók...


Én például nem tudnék, mert az én életemben nagy szerepet játszik a hitem, szerintetek ez baj? Ti hogy vagytok vele?


2011. máj. 29. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Én sem hiszek a lélek létezésében. :)


Úgy vagyok vele, hogy ezeket jobb a kapcsoalt legelején tisztázni, hogy később senki se érjen csalódás.


Sajnos a tapasztalatom már egy ideje az, hogy nagyon sok vallásos ember valamiféle felsőbbrendűséget érez és lenézést tanusít a nem vallásosokkal szemben. Mintha ők sértőnek éreznék azt, hogy én kétségbe vonom a vallás által hirdetett dolgok létezését.

2011. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A párom református én nem vagyok megkeresztelve, nem hiszek istenben. Bár, ha nyugisabb lennék és kevésbé nagyszájú, akkor biztosan buddhista lennék. Én inkább a reinkarnációban hiszek, minthogy a halállal a menyországba/pokolba kerül az ember.


Mi ketten ennek ellenére közösre tervezzük az életünket.

2011. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Tegnap E.T-vel volt erotikus álmom, ezek után gyakorlatilag tök mindegy, hogy kivel jövök össze.
2011. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én elfogadom ha a párom hívő :)

nem tudom.. nekem egyéb tulajdonságok nagyságrendileg meghatározóbbak.

2011. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem központi téma a reinkarnáció, meg a lélek, úgyhogy igen. Nekem kb olyan fontos ez a kérdés, mintha azt beszélnénk meg, hogy én a csoki fagyit szeretem, ő meg a vaníliát. Tudomásul vesszük, és nem beszélünk róla többet, mert nem lényeges.
2011. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A párommal sokszor szoktunk róla beszélni mert nagyon mások az ilyen nézeteink. Én inkább anyagias vagyok, talán a munkámból kiindulva is, de én sem a lélekben, sem istenben sem semmi ilyet felsőbbrendű cuccban nem hiszek. A párom meg nagyon szereti az ezotériát, hisz a reinkarnációban, a itenben, hogy egymásnak teremtettek...

De ezt felnőttek szintjén meg tudjuk beszélni és sosincs belőle baj.

2011. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket :-)
2011. máj. 29. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Én is hasonló cipőben járok. Hiszek a reinkarnációban, karmában, meg ilyenek, a párom meg ateista. Nehéz...
2011. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!