Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ciki kimondani, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ciki kimondani, hogy szerelmem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy majdnem mindenki úgy emlegeti azt, akibe szerelmes, hogy barátom/barátnőm. A barátság más. Akibe szerelmes vagyok, az a szerelmem.
2011. jún. 4. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igazad van. Legajobban amit utálok az a barát barát.
2011. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem is hülyeség ez a barát barát kifejezés, hiszen akibe szerelmes vagyok, több mint barát. A barátomba viszont nem vagyok szerelmes.
2011. jún. 4. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ezek az érzés dolgok mindenkinek relatívak. Például számomra ha egy nő barát akkor az már a barátnőm, szerelmem. Ha viszont nem barátom akkor csak haver. Ezért sincs számomra férfi és nő között barátság szex és szerelem nélkül. Az max csak haverság. 29/F
2011. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

egyszerűen ez a kifejezés terjedt el

sokan azért nemszeretik állandóan hangoztatni a szerelmet, hogy megmaradjon a súlya annak a kifejezésnek, nehogy elcsépelté váljon

2011. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az utóbbival értek egyet...

de pl én a "szerelmemet" párom-nak szoktam emlegetni, de tényleg gyakoribb, hogy azt mondom, a barátom.

viszont olyan fiú ismerősömre, akivel nagyon jóban vagyok, de nem táplálok iránta semmilyen érzelmet, a jóbarátom, vagy a haver szót használom. bár sztem a haver kifejezés egy lazább kapcsolatra utal, mint egy szoros barátság.

2011. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Végül is, a párom is jó, de valahogy meg kellene különböztetni a barátot és a szerelmet.
2011. jún. 4. 09:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát aki iránt nem táplálok érzelmet az nem lehet barátom. Szomorú hogy nem vagytok tisztában a barátság súlyával. A párom szótól egyenesen herótom van.
2011. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én a szerelmemre azt mondom hogy A baràtom, egy ismerösre pedig Egy baràtom.

egymàsnak szoktunk szerelmemet mondani ilyesmiket, de szerintem ezt csak rànk tartozik

2011. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a barátom/barátnőm tényleg gyakori, de nem hiszem, hogy baj lenne vele. a szerelem egy olyan szó, ami csak az érintett két (adott esetben 3-4-5) emberre tartozik. valahogy nekem ez olyan, mint amikor egy pár csókolózik a villamoson. kiráz a hideg tőle, nem tartozik rám. amit viszont a nők előszeretettel használnak: a "párom". na, nekem ettől áll fel a szőr a hátamon. ez 70 éves néniknél elmegy, akik 50 éve házasok (náluk is idegesítően hangzik), de a fiataloknak ne legyen már párjuk. inkább legyen barátjuk, vagy szerelmük.
2011. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi haverok közt néven szoktuk emlegetni barátnőinket, hameg olyannal beszélünk aki nemismeri névről akkor barátnőm. másnak miért emliteném ugy hogy szerelmem? azzal hogy egy fiú a barátnőjeként emlit valakit, azzal világossá teszi azt is hogy szereti is és jóeséllyel szerelmes is belé. ha nem a barátnőmről csak egy lányról van szó akk keresek rá egy más kifejezést, nem nehéz találni, annyira nem szegényes nyelv a magyar, hogy ne tudjuk másképp kifejezni...
2011. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!