Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik a szerelem fajtáinak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik a szerelem fajtáinak, felejtés módjainak stb. valami tudományos, pszichológiai leírása?

Figyelt kérdés

Pl. miért éli meg az ember a szerelmet több emberrel kapcsolatban különböző módon? Milyen pszichológiai okai vannak annak, ha pl. valakit nem bír az ember elfelejteni és nem is akar annak ellenére h hosszú ideje nem is látja, stb.?


Igen, ostobaságnak tűnhet a kérdés, tudom, de ettől eltekintve, írtak már ilyenekről könyvet tudományos megközelítésben?


2011. júl. 14. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:

az ember h*lyének teremtetett. remélem sokat segíthettem!

én is h*lye vagyok amúgy :P ÓJE

2011. júl. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ostobaság.Guglizz rá az úgynevezett szerelemhormonra.
2011. júl. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Inkog Nito ***** válasza:
Ha jól tudom amikor egy személyre gondolsz akibe a mi fogalmaink szerint szerelmes vagy endorfin keletkezik a szervezetedbe,mintha csokit ennél folyamatosan de nem hízol el tőle viszont boldog vagy.
2011. júl. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ateista de naiv keresztény se és azt mondom vannak dolog amiket nem szükséges megmagyarázni. Ezeket érezni kell nem megmagyarázni.
2011. júl. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsóval, bár valószínűleg a dolog leírható és megmagyarázható tudományosan, és ez tudományosabb is lenne, mint amiket az evolúcióról hablatyolnak össze úgy, hogy soha nem látták, ahogy egy fajból kialakul egy magasabb rendű másik faj.


Ilyenek érdekelnének, hogy miért nehezebb X személyt elfelejteni, mint Y-t, ebben az életkörülményeknek, akkori lelkiállapotnak stb-nek biztosan szerepe van.

2011. júl. 14. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!