Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék szexterapeuta?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetnék szexterapeuta?

Figyelt kérdés
Szexterapeuta szeretnék lenni, csak nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy ehhez hol kaphatnék megfelelő oktatást. Gondolom egy pszihológia alapszakkal kell kezdeni, csak azt nem tudom hogy utána hogyan tovább? Segítsetek légyszi!
2011. aug. 1. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
le kell feküdni a rektorral
2011. aug. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ezaz :D
2011. aug. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én a hagyományos eljárásra lennék kíváncsi :))
2011. aug. 1. 01:58
 4/8 anonim ***** válasza:
google a barátod ;)
2011. aug. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
okj?
2011. aug. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Először pszichológia alapszak, utána mesterképzés (igazából hogy azon belül milyen szakirány az mindegy), aztán ha konkrétan a "terapeuta" szót szeretnéd használni, akkor klinikai pszichológiát kell tanulnod posztgraduális képzésként (ez 4 év), akkor egészségügyi szolgáltató leszel, és tb-re is jöhetnek, akkor vagy mindennek a teteje, de amúgy a szexhez még semmi közöd:) Ahhoz pedig el kell végezned egy másik képzést, ami minimum két év, (de mondjuk az nem nappali rendszer, szal nem állandóan vannak kurzusok valszeg), itt nagyon csúnyát tudsz bukni, ha nem jót választasz, mert rengeteg olyan képzés van, ami nem azt nyújtja, amire szükséged van (pl ilyen pár hónapos tanfolyamok, amikre akár mittudomén vendéglátós végzettséggel is jelentkezhetsz). Ezekkel az a baj, hogy a szakma sosem fogja elismerni, és "kókler, kuruzsló" leszel a szemükben, ami nem lehet túl kellemes..Szóval, ha ezekkel kész vagy, akkor szexuálterapeuta vagy:P

De vannak kiskapuk. Ha például kihagyod a 4 év klinikusit, és csak szexképzést csinálsz az 5év pszichoegyetem után, akkor azt irhatod ki, hogy szexuál"pszichológus". Személy szerint nem hinném, hogy ez olyan rettenetes dolog lenne, persze nem vagy akkora májer, mintha klinikus lennél, de az a 4 év ehhez a szakterülethez szerintem halál felesleges, szimpla vagánykodásként meg azért az ember nem fizet félévente 200ezret 8 félévig, és akkor még nem is volt szó a sajátélmények áráról.

Szóval kicsit bonyolult az egész, de nem lehetetlen:)

Ha nagyon le akarod egyszerűsiteni, és abszolut nem számit a pszichológus szakma véleménye, akkor tulajdonképp lehetsz "kuruzsló" is, akkor szinte bármilyen képzést elvégzel, ami szexszel kapcsolatos, sőt nem is muszáj elvégezned semmit, akár most is kiirhatod, hogy szexuális"tanácsadó", az egy jókis joker szó, abba senki nem köthet bele, tanácsadó bármilyen végzettséggel nélkül lehetsz (lásd pl. életvezetési tanácsadó XD)

Nem tudom, egyáltalán el fogod e olvasni, de ha már elkezdtem, tehát:

szexuálterapeuta : 5év pszicho, 4év klinikai, 2év szakirányú továbbképzés

szexuálpszichológus : 5év pszicho, 2év szakirányú továbbképzés

szexuális tanácsadó : bármi.

Ezekkel a megfogalmazásokkal amúgy az a baj, hogy egy olyan ember számára, aki nem szakmabeli, ez nem mond semmit, nem lát különbséget (tök igaza van..), csak szexproblémája van, azt elmegy vmelyikhez, és nem a nevét nézi, pedig azért nem ugyanaz a tudásuk.

Én a középső lehetőséget ajánlanám, mert mint mondtam a klinikai csak arcoskodás (és rengeteg pénz, idő, energia feleslegesen), a tanácsadót meg nagyon durván lenézik és a szakmai tudást sem tudod rendesen összeszedni valszeg sehonnan.

A pénzügy még annyi, hogy ugye a klinikai félévente kb 200ezer, a szakirányú továbbképzések ugyancsak kb annyik, és bármilyen képzést csinálsz (az 5éves egyetemen kivül), ahhoz, hogy kapj papirt róla, szükséged van kb 200 óra sajátélményre, ami azt jelenti, hogy te kell legyél a páciens (nem "sima" pszichológusnál, hanem mindenképp kiképző terapeutánál, mert csak az igazolhatja neked, hogy tényleg voltál), ezt attól függően, hogy milyen szakirány érdekel, vagy megszabják milyen tipusu legyen (pl. csoportos vagy egyéni, dráma vagy analitikus stb) vagy nem. Szóval ha egyénibe mész, az mondjuk 8-10ezer/alkalom, csoportosban feleannyi (de azt nem mindenhol fogadják el). Az is rengeteg pénz. Viszont, ha van kereted végigcsinálni, szerintem baromi érdekes szakma lesz belőle, és nem mellesleg jól is fogsz keresni, bár nem érdemes visszaszámolni, hogy mennyi idő alatt keresed meg azt, amit ráköltöttél:D

2012. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igazán kellemes csalódás volt, hogy volt olyan aki komolyan vette a kérdést :) Én is valahogy így gondoltam, most jelentkeztem egyetemre, az ELTE pszichológia szakát jelöltem elsőnek. Valószínűleg fel is fognak venni :) Ezek szerint az elköv. 5évben nincs semmi különös dolgom, csak ott helytállni. Még egyszer köszönöm! :)
2012. júl. 12. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A szex részben tudok segíteni, de nem tudom mi az a terapeuta. XD
2021. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!