Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megoldani ezt a különbséget?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy én már nagyon szeretnék gyereket,de a párom még várna pár évet. Én viszont úgy vagyok vele, hogy mindig is szerettem volna 30 alatt túl lenni az összes gyereken. Persze más dolgok is közre játszanak(anyagiak,meg ilyenek),hogy várjunk még,de sose lehet tudni h. mikor van a megfelelő pillanat.Miért ilyen nehéz a férfiakkal.Főleg azért is mert a legtöbb férfi amúgy sem veszi ki a nagy részét a gyereknevelésből(legalább is az ismeretsségi körömben).

27/l


2011. aug. 8. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

lehet h te ezt így látod h nem veszi ki a nagy részét....az oké odáig nem pl. nem pelenkázzuk be vagy ilyesmi. de attól még az apja lesz és ha nem lenne hidd el a gyerek lelkileg sérülne elég rendesen. apa inkább nem csecsemőkorban fontos (persze azért akk is), hanem inkább amikor már serdül (és most tök mind1 h fiú a gyerek v lány.).

amúgy kénytelen vagy várni. ha ő nem akarja még akk nem tudsz mit csinálni. ráerőltetni nem lehet...

2011. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is, kifogás mindig van a gyerek ellen. Nincs még kocsink, nincs kész a fürdőszoba, megvárjuk, míg előlléptetés lesz, stb... Ezekkel nem kell foglalkozni.

El tudjuk majd tartani? Igen.

Erős a kapcsolatunk? Igen.

Akkor innentől nincs kérdés.

2011. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi is szeretnénk gyereket,de mivel albérletben vagyunk még nem vállaljuk be.Ha saját lakásotok van,akkor kicsit előrébb vagytok.Viszont a gyerek témát ne erőltesd,mert idővel az agyára fogsz menni ezzel.
2011. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nehéz egy fiúnak feladni a "szabadságát" és egyből apává válni,de egy nő nem várhat a végtelenségig.Főleg ha többet szeretnék, vagy ha megszeretném érni még a nagymamakórt,esetleg a dédnagyi kort:-)
2011. aug. 8. 10:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs saját, a szüleimmel élünk,bár a nővérem is az anyósánál lakik,szóval ez nem téma.Nem eröltetem,csak néha megemlítem,de nem minden nap, inkább a saját gondolataimban szerepel,de nem szoktam emiatt balhézni vagy nagy előadásokat tartani,csak úgy megemlítem, h.szeretnék.
2011. aug. 8. 10:55
 6/15 anonim ***** válasza:

"mindig is szerettem volna 30 alatt túl lenni az összes gyereken"


Ennek van valami konkrét oka? Mert szerintem hülyeség, de a magam példájából indulok csak ki. A nejem 31-35-39 éves volt amikor szült és ez nagyon rendben volt így. Mivel rendes saját lakásunk volt amikor már az első gyerek jött, volt idő előtte egymásra és élni is.

De ez csak egy példa ...


"a legtöbb férfi amúgy sem veszi ki a nagy részét a gyereknevelésből"


Ezt pedig sok férfi nevében kikérem magunknak ... ne általánosíts, én mindig büszke voltam rá, hogy teljes értékűen, mindenben részt veszek a gyerekekkel kapcsolatban!

2011. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen az a nagymamakór?:D

Amúgy mit mond a párod, miért szeretne még várni? Van rá valami logikus és elfogadható indoka? Oké hogy szerettél volna "túl lenni" a gyerekeken 30 év alatt, de sikerült egy olyan párt választanod aki viszont nem így van ezzel. Ráerőltetni nem érdemes, mert nem biztos hogy boldog lesz. Lehet hogy a te nézőpontod alapján nem veszi ki a részét a gyereknevelésből, de nem tudhatod hogy pont ő hogy lenne vele. Nem biztos hogy könnyű ilyen felelősségteljes döntést hoznia, hiszen mégis az a normális ha gondját viseli nagyon sokáig:) Az anyagi helyzeteteket nem ismerem, de ha tutira belefér, és előreláthatólag jobb már úgysem lesz, akkor előbb-utóbb belemegy ő is. Feltéve hogy egyáltalán valaha is akar tőled gyereket. Ezeket ti tudjátok.

2011. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Nincs saját, a szüleimmel élünk,"

hát itt a gond. ugyanmár. először LEGALÁBB legyen egy albérletetek és utána legyen gyerek..

nem csodálom h nem akarja így...

(nekem azokról az emberekről egy nagyon erős és negatív véleményem van, akik 25 fölött még a szüleivel él. és ezt most nem szeretném kifejteni.)

2011. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"negatív véleményem van, akik 25 fölött még a szüleivel él"


Ehhez mondjuk csatlakozom ...

2011. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Miért baj, hogy a szüleimmel élek, hidjéteke el nem én választaottam.Sajnos a szüleim azok akik nem "engedik",mivel anyagilag nagy segítség nekik, hogy a saját házra fizetem azt a díjat amit egy vadidegennek albérletre.

Illetve mivel jobb ez,mint nővéreméknek akiknek van gyereke mégis szülőknél laknak(ők se tudnak saját házat venni+a szülők öregek és segíteni kell őket)

Anyagiak miatt se akar a párom(de ez engem nem hátrál,mert sok olyan szülőt ismerek akik a gyerek születése után jöttek jobb anyagi helyzetbe),pl. a szüleim akik úgy építették a házukat h. mi már megvoltunk.Inkább azért nem akar mert még nem akar ilyen felelősséget vállalni, h. gyereknevelés.


Nem általánosítottam, hanem kiemeltem, hogy a legtöbb és az ismeretségeim között,mivel a legtöbb apuka dolgozik és csak annyi ideje van, hogy este megfürdesse a gyereket és adjon neki jóéjt puszit,amúgy meg ugyan azt csinálják mint gyerek elött,ah van idő haveroznak vagy leülnek a tv elé.Amit a gyerkekel foglalkoznak az emg inkább családi program amit egyébként is megtennének ha nem lenne gyerek a párjukkal.

2011. aug. 8. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!