Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lehet még a condyloma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet még a condyloma?

Figyelt kérdés
előbb voltam a nőgyógyászomnál,ő mondta,hogy condylomám van,adott rá krémet meg minden.Kérdeztem tőle,hogy mitől lehet ez? azt mondta,h nemi úton terjed,de én meg a párom csakis egymással feküdtünk le,én sem meg ő sem csalt meg,az tuti!! de ő akkor is állította,hogy csakis attól lehet .. de az lehetetlen.Mitől lehet még? lécci csak értelmes válaszokat,meg aki tudja miről van szó..köszi
2011. szept. 19. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Condyloma betegség, nem csak kizárólag szexuális úton terjedő fertőzés! A hpv.vírus okozza, ha jelen van a szervezetben! Lappangási ideje 16hónap. Tehát a fertőzéstől számítva 16 hónappal okoz tünetet! Nem szabad vele szórakozni, mert sajnos rákossá is fajulhat!

37/N

2011. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor is ha 16 hónappal ezelőtt még szűz voltam?
2011. szept. 19. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:

A condyloma HPV (humán papillóma vírusok) okozta kontaktfertőzéssel terjedő nemi betegség. Leggyakrabban nemi érintkezés során terjed, de az érintett területtel kialakuló bármilyen érintkezés során kialakulhat a fertőzés, még születés közben is fertőződhet a csecsemő.

Az egyik leggyakoribb nemi betegség, bár fertőzöttek többsége tünetmentes. Csak a fertőzöttek 1-5%-ánál alakulnak ki a szemmel jól látható szemölcsök. A vírusfertőzés és a szemölcsök megjelenése közötti lappangási idő néhány héttől akár egy évnél is tovább tarthat.

Azt le kell szögezni, hogy bár a HPV okozhat rákos megbetegedéseket is (pl. méhnyakrák), a condylomát okozó vírus altípusok általában nem vezetnek rákos elfajuláshoz.


Tehát a kérdésedre a válasz, hogy valószínűleg a párodtól kaptad el nemi érintkezés során. a párod lehet tünetmentes hordozó, vagy még fel nem ismert beteg, aki korábban kapta el a fertőzést. Érdemes lenne neki is elmenni orvoshoz.

De az is előfordulhat, hogy mástól kaptad el a betegséget, ha volt szoros test-test kontaktusod az érintett testrészen.

2011. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem a párom az első,meg én is neki .. szóval nem érintkeztünk mással .. páromnak nincs semmi tünetet.. és abban pedig biztos vagyok,hogy nem csalt meg.. úgy is el kaphattam,hogy pl.idegen helyen ráültem a wc-re? az orvosom azt mondta,hogy nem .. dehát másra nemtudok gondolni :S
2011. szept. 19. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Ajánlok egy oldalt olvassad el! Általában a Feminán jól és érthetően fogalmaznak.

[link]

2011. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

de itt sem írják,hogy mitől lehet még :/ ja,és 16 hónappal ezelőtt még szűz voltam .. nemtudom hogy szedhettem össze ilyen fiatalon :S

Egyébként valakinek volt ez kapcsán műtétje? fáájt? :S és a wartec krém beválik? vannak valamilyen mellékhatásai?

2011. szept. 19. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Sajnos a legutóbbi kérdésedre nem tudok válaszolni, tedd fel a kérdésed így, hátha akad valaki aki tapasztalt e téren!

2011. szept. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!