Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A HPV virust csak elkapni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A HPV virust csak elkapni lehet? Vagy pl. valaki születhet ugy h benne van a szervezetében ez a vírus?

Figyelt kérdés
mert ugye a HPV okazza pl. a szemölcsöket. és láthatunk fiatal gyerekeken is szemölcsöket akik valószinüleg nem élnek sexuális életet.
2011. okt. 13. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A HPV nem olyan szemölcsöt okoz, mint amit az arcon vagy a test pontjain látsz.

Aki simán szemölcsös, az nem HPV beteg, és tudtommal így nem lehet születni, szóval csak úgy nem kerül beléd. Esetleg születéskor az anyától lehet elkapni, de ha az anya egészséges, akkor a gyerek sem születik HPV-sen.

2011. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2011. okt. 13. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Engem ezekkel a nemi betegségekkel kapcsolatban inkább az érdekelne, hogy ha csak fertőzött emberektől lehet elkapni, akkor hogyan alakult ki? :D Arról soha nem szól a fáma...
2011. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, akkor az élet eredete sem lenne rejtély előttünk :)

A vírus mondjuk egy különleges valami, mert önállóan nem igen vannak életfunkció, ellentétben a baktériummal, amik önállóan is elvannak. Na most ha tudnánk ők honnan jöttek, mint élet, akkor az emberi életet is tudnánk, vagy legalábbis közelebb lennénk hozzá.


Amúgy engem is érdekel az ilyesmi, de utána olvasni lusta vagyok :D

2011. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Megcáfolnám az első válaszadó indokát, mivel igenis lehet HPV-vel születni, csak a gazda szervezetében már előre kialakul az immunítás, így nem betegedhet meg..
2011. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na jó oké, de nem lesz beteg, a kérdező meg erre gondolt.
2011. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Legalábbis szerintem, aztán lehet én értettem félre :D
2011. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
arra gondoltam hogy ha nekem van egy hpv.vel született barátom akkor elkaphatom? vagy nincs oylan h vele született?
2011. okt. 13. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "gyárilag" hpv fertőzött. Lány létedre tudhatnál valamicskét a placentáról.


(A magzati vér és az anyai vér közvetlen nem keveredik. Ezért van, hogy az aids-es anyának is lehet egészséges gyermeke pont a placenta miatt. Ha mégis megfertőződik az szülés folyamán történik meg, vagy szoptatással.)

2011. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne bántsd már utolsó. Könnyen lehet, hogy egy olyan lánnyal beszélsz, aki még korából adódóan nem tart az emberi biológiánál.

Sosem néztem le azokat, akik nem értenek a szakterületemhez. Én meg a geológiához nem értek.

2011. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!