Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nem engedi, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem engedi, hogy segítsek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátomék sosem álltak jól anyagilag,de most főleg nem.Alig van pénzük ennivalóra is lehet lassan már arra sem lesz:/ Mi (én,családom) nem vagyunk dúsgazdagok,de annyi azért van,hogy tudnánk nekik segíteni ,ha nem is sokat de legalább kajára..vagy azt is mondtam neki hogy akkor kaját viszek neki és nem pénzt.De semmit nem fogad el,azt mondja,hogy ő neki kell megoldania meg ő neki kell megcsinálnia és nem fogadhatja el..meg tartozni sem akar.Én mondtam hogy nem lenne tartozás.. de semmit sem fogad el.Most nézzem végig ahogy majd talán éhezni is fognak?Üljek ölbe tett kézzel és nézzem végig míg mi meg tudnánk is segíteni?? Miért nem fogadja el miért jó ez neki? Most mit csináljaak?:(

köszi elöre is és bocsi hogy hosszú


2011. nov. 5. 12:08
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:
100%

1. Az önbecsülésének fontos, hogy ő tegye rendbe a helyzetet. Ezt ne vitasd el tőle!


2. Azzal semmit nem segítesz, hogy pénzt/kaját adsz nekik. Egy ideig jó lesz, de elvonod a figyelmüket az igai problémáról - hogy ők maguk sodorták ide az életüket. Most az ő felelősségük rendbe tenni. Szóval ha segíteni akarsz nekik, akkor támogasd őket lelkileg, és tanácsokkal, vagy segíts barátodnak munkát találni.

2011. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Inkog Nito ***** válasza:
Én például utálok tartozni valakinek,még akkor se szoktam pénzt elfogadni ha már indokolt lenne.Viszont nekem szokásom ha van akkor mindenkinek adok akinek tudok.Ilyen fajta,nem akarja hogy más miatt tudjon normálisan élni a saját lábán akar boldogulni.
2011. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat:)

hát jó:((

amúgy szerintem nem tehetnek róla,anyukája nyugdíjas és nem sok a nyugdíja és mellette még dolgozik de hát azért sem kap sok pénzt és nem mindig talál munkát.apukája meg nem él velük.:/

2011. nov. 5. 12:19
 4/12 anonim ***** válasza:
elég sokat segítesz azzal, ha néha áthívod vacsorára, ebédre. esetleg együtt fürödtök nálatok, ezzel is tudnak spórolni.
2011. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem akar tartozni a családodnak pénzel stb.És lehet hogy szégyenli is hogy így élnek.

Ha nem fogad el semmit se pénzt se kaját.Akkor segíthetsz neki melót találni.És támogasd.

2011. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat:)

remélem minden rendben jön:/:)

de azért jó lenne ha elfogadna néha segitséget:D namind1:S

2011. nov. 5. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért nem fogadja el, mert túl büszke.

Én sem szeretek tartozni, de ti egy pár vagytok, szeretitek egymást. Természetes kellene, hogy legyen az, hogy mindig az segít, akinek van.

Azzal tudnál szerintem segíteni, hogyha párszor áthívod magatokhoz kajálni (közös családi vacsi). Abba nem hiszem, hogy találna kivetnivalót :)

Vagy keressetek közösen állást.

Esetleg azt is meg lehetne próbálni, hogy munkát adsz neki és utána "kifizeted" (pl. segít felkészíteni téged vmilyen vizsgára, v segít bevásárolni...stb) Így a férfiúi önbecsülésén sem esne csorba

2011. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
esetleg segít a szüleidnek pl fát hordani, fát vágni, és ők adnak neki egy kisebb összeget a segítségért
2011. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
jaj de jóó:D ez jó ötlet :P majd kipróbáljuk mit szól hozzá:) köszönöm szépen:)
2011. nov. 5. 12:57
 10/12 anonim ***** válasza:
rosszul állsz hozzá! ne kérdezd meg, hogy mit szól hozzá! a szüleid tudjanak az ötletről. ha ott van nálatok a fiú, akkor a szüleid megkérik, hgoy segítsen. tuti, hogy nem fog nemet mondani. ha végzett a segítséggel, akkor adják oda a pénzt. ne tudjon arról, hogy ez ki van tervelve, mert nem fogja elfogadni!
2011. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!