Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem elég a testi vonzalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem elég a testi vonzalom az embereknek, miért kell szerelmesnek is lenni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy az emberek teljesen irracionálisan gondolkodnak és viselkednek a szerelmes helyzetben, képesek figyelmen kívül hagyni más egyéb fontos, esetleg még fontosabbakat is. Sokkal egyszerűbben menne az élet szerelem nélkül, elég lenne a testi vonzalom és a szeretet.
2011. nov. 19. 23:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Fiú vagyok, logikusan gondolkodom, és a logika szerint is szükség van a szerelemre. Na ilyenkor mi van?
2011. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
minden 15. lány iránt érzek testi vonzalmat aki szembe jön az utcán, viszont nem vagyok beléjük szerelmes. ha csak a testi vonzalom miatt lennék valakivel akkor nem tartana sokáig... feltételezem hogy másoknál sem...
2011. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
lány vagyok, logikusan gondolkodom, és láttam mit tesz a szerelem az emberek egykori álmaival. ne mondd hogy ez logikus.
2011. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem értelek, kifejtenéd bővebben?
2011. nov. 26. 16:11
 25/31 anonim ***** válasza:

kifejteném persze. de ha nembánod egy általánosító példával:


tehát főszereplőnőnk minden álma hogy pl, az első női űrhajós legyen amerikában. meg is tesz érte mindent. de aztán jön álmai lovagja, és mi lesz nagy általánosságban:

persze szivem, igazad van, maradjunk itthon, végülis, a gyerek legalább a nagymama közelében lesz...igen szivem igzad van, azűrhajózás veszélyes, inkább leszek háztartásbeli, és nevelek 3 gyereket.

persze nem mondom h így nem lesznek boldogok, de a nagy álmát a többség feladja, és a végén kapuzárásnál kijön belőle egy bárban üldögélve egy sör mellet, h lehetet volna az első női űrhajós is. és a végén a sírján mégis csak annyi fog álni, h volt egy férje meg egy labradora...nem logikus. aki így boldog, legyen, én nem sajnálom tőle, de ne hozza fel a logikát mint érvet.

2011. nov. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Szép lenne


de


ez nem történik meg olyan gyakran. Egyrészt az emberek kevés százalékának vannak űrhajóshoz fogható, avagy nagyratörő álmai. Még kevesebb akarja valóban megvalósítani. Az ember szerelme meg pont hogy bátoríthatja is az álmai elérésében, nem kell feltétlenül visszafognia a nyugodt családi élethez. És mivel az emberek többségének kisebb álmai vannak (jó munka, nagy ház, jó hobbi stb), nem kell feladni értük a normál életet, így megvalósíthatók szerelem mellett is, sőt, az még plusz erőt ad nekik.

A szerelem a fő motivációs tényező miatt fontos a logika szerint is. Akár a testre gyakorolt pozitív élettani hatásait is mondhatom (van negatív is, tény), de a legjobb, a viszonzott szerelem nagy lökést ad az embernek, és elsősorban megválogatja, kivel jöjjön össze. Egy tőlünk teljesen eltérő, taszító emberbe senki nem lesz szerelmes, így elkerüli a későbbi diszharmóniát. Pont emiatt van sok boldogtalan pár, szakítás és válás, mert "csak úgy" összejövögetnek, aztán meg pofáraesnek. A szerelem egyfajta szűrőként is funkcionál.

2011. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
nem a példa volt a lényeg, hanem h túl sok a kompromisszum. akár a külföldre való kiköltözés vagy egy autó vagy a vékony alak megőrzése bármi lehet álom, és az alapján amit eddig az életben láttam, az ilyen kis szrokból is túl sokat adnak fel az emberek. ha gyereked lesz, már nem mondhatod h holnaptól körbeutazom a világot, mert családdal ez körülményes, ha férjhez mész már nem te döntöd el h melyik városban fogtok letelepedni..stb. lehet megint szr példa, de az elv a lényeg. hogy a saját életedről már nem csak és kizárólag a tiéd lesz a döntés, hanem meg kell beszélni, kompromisszumot kötni...sztem ez elég logikátlan. jó h kell a támogatás hátulról (akármilyen értelemben XD) nade ennyire? ..arról nem is beszélve hogy ha egyszer szerelmes leszel már csak a baba lesz az egyetlen álmod, ami szintén logikátlan, mer úgy már nem magadért élsz majd.
2011. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Öö, igen, szar példa a világkörbeutazós, de ha nem tudsz jó példát felhozni, gondolkodj el rajta, hogy lehet nincs is jó példa, avagy az érvelésed igazából nem vezet sehova. (:

A kompromisszum nem egy olyan dolog, ami szükségszerűen rossz valamennyire, sok esetben nyitás egy új dolog felé. Saját magának az ember kiszámítható, de ha van egy másik tényező - a másik fél - a döntésben, az eredmény már izgalmakat is tartogathat. Ezért jobbak a multiplayer játékok, mint a CPU elleniek.

Na meg ha a környezetedben az emberek nem lesznek boldogok a szerelemtől, az nem azt jelenti, hogy nem is lehet annak lenni (: Nekem sikerült, engem motivál a párom, jobban csinálom az eddigi dolgaim, és olyanokat is teszek, amit magamtól soha. És viszont. És nem a baba az egyetlen álmunk OO Ezt honnan veszed?

2011. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
van jó példa, csak egyik sem az olyanokra illik akinek élete netovábja felnevelni egy gyereket, aztán meghalni. honnan veszem..nos miért mi az álmod?...és mi lesz 20 év múlva? azt ne mondd h nem akarsz gyereket életed szerelmétől, és azt se meséld be, hogy ha már ott lesz a gyerek akkor nem az ő álmait akarod majd megvalósítni a magadé helyett, de ha mégis ezt akarod bemesélni, ne vállalj gyereket, mert az félvállról nem megy.
2011. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
neked nagyon savanyú a szőlő úgy látszik..attól hogy valaki szerelmes lesz,meg gyereke lesz még nem hal meg! ugyanúgy lesznek álmai vágyai,nekem legalábbis vannak,van egy kisfiam,mellette tanulok,vannak céljaim álmaim,meg is valósítom,közben felneveljük a gyerekünket,meg ha úgy alakul többet,de közben nekünk is van,a gyerek álmait nem nekem kell megvalósítani,nekem biztosítanom kell a megfelelő,körülményeket,hátteret,nevelnem,gondoskodnom kell róla,szeretnem kell,de az álmait ő valósítja majd meg,nagyon "tragikusnak" látod te ezt a gyerek dolgot,attól hogy valakinek gyereke van attól nem kell mindent feladni
2011. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!