Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye ez korrekt döntés részemr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye ez korrekt döntés részemről? (Előre bocsátom: hosszú történet. )

Figyelt kérdés

Még ősszel közelebbi viszonyba kerültem egy sráccal, akit korábban csak felületesen ismertem, mivel volt barátnője. Elvileg az egész egy laza szórakozásnak indult, bennem a daccal, hogy úgysem fekszem le vele, de azért jól érzem magam, randizunk, szórakozunk.

Részemről elég várható volt, hogy meg fogom szeretni, és ezzel tisztában is voltam a legelejétől, így a nyúlcipőm mindig készenlétben volt. Egyszer már meg is szakítottam vele a kapcsolatot, de akkor csak ideiglenesen, így egy hónap múlva újra beszélni kezdtünk, de én már nem akartam folytatni a kavarást.

Természetesen ő ezt máshogy gondolta, engem meg őszintén szólva nem kellett sokat győzködni az újabb randikról. A dolog már bőven túlment a kavarás fogalmán, mert ő is érzéseket kezdett táplálni irántam. Erre akkor jött rá, mikor véletlen elszólásból kimondta, hogy szeret. Ekkor nem vettem tőle komolyan, hisz nem azt akarta mondani, csak nyelvbotlás volt. Viszont komolyan gondolta (ezt vegyük ténynek), de, mint kiderült, volt 2 másik lány is, akikkel elszórakozgatott, de nem úgy, mint velem. Ezután eléggé elgondolkodott, és végül úgy döntött, hogy elküldi a másik 2 lányt, mert nem fair, amit velem művel, főleg, hogy elérte (az ő szavaival élve "kierőszakolta", bár közel sem volt erőszak, mivel önként maradtam...), hogy kitartsak mellette. Erről én nem tudtam, csak utólag mondta el, hogy lezárta a dolgot a másik 2-vel. Ekkora viszont már megrendült benne a bizalmam, hiába tehette azt szabadon, amit akart, mert nem voltunk együtt. Tudom, ez az érzés pedig részemről nem fair, hisz belementem, és vállaltam, hogy mással is azt tehet, amit akar. Ettől függetlenül megtörtént, a bizalmamnak annyi, és elég erősen gondolkodom, hogy végleg felhúzom a nyúlcipőt, amitől viszont ő van teljesen pánikban. Nem túlzás azt mondani, hogy retteg attól, hogy elveszít, hisz mint barát is számít már rám, hozzám menekül a gonjai elől, én ölelem át éjjel, és jelentek számára támaszt. Összejönni velem még nem mer, mert ősszel lett vége a 3 éves kapcsolatának, így jelenleg szabad akar lenni egy kicsit, mert fél, hogy nyomás hatására hülyeséget csinálna. Ezen kívül sajnos az élete sincs teljesen egyenesben, gondja van az egyetemmel, a melóval, és a szüleivel is, szóval tényleg összejöttek neki a dolgok. Mondjuk én ennek ellenére sem igazán értem, hisz most is rám támaszkodik, ahogy már írtam, és egy kapcsolat sem lenne sokkal másabb... de ő mégis fél, leginkább attól, hogy ő csinál hülyeséget, és megbánt engem.

Ezek fényében lássuk be, elég jogos részemről a nyúlcipő. Úgy gondoltam, hogy idén már nem beszélek vele többet, úgymond érezze a hiányomat, hogy milyen lesz, ha elveszít. Tudja átgondolni nélkülem az érzéseit, és latolgatni, hogy megéri-e, könnyebben rendezi-e le így az életét...stb. Aztán újév elején találkoznánk, mert nálam van 1-2 dolga, így mindenképp találkoznunk kell. Akkor is nálam aludhatna, bárhogy dönt, hogy nyugodtan legyen időnk akár átbeszélni az egész éjszakát. Akár hogy nyugodtan elengedhessük egymást, ha úgy alakul, mindent alaposan, személyesen átbeszélve.

Ha továbbra is maga mellett akar tartani, akkor vissza kell nyernie a bizalmamat, és meg kell ígérnie, hogy ennek pár hónapon belül vége lesz, és biztosan el fogja tudni dönteni, mit akar (az időpont a fejemben már megvan, de ott is marad, nem fogom vele közölni, legyen meg ez a bizonytalanság benne, hoyg vajon mikor mondom ki, hogy elég volt, ne tovább. Én pedig tartom magam hozzá, csak arra tartok fenn jogot, hogy korábban elküldjem, ha kiborulnék). Nem akarom kapcsolatba kényszeríteni, annak nincs értelme, de azt se akarom, hogy palira vegyen, és évekig húzza ezt a se veled se nélküled állapotot. Ha van értelme, ki tudok tartani még pár hónapig, de nem tovább. Ellenben, ha bizonytalan, és nem tud semmit garantálni, nem tudja visszanyerni a bizalmam, akkor a dolognak vége.


Mindketten huszonévesek vagyunk, igen, a szex már megtörtént az utóbbi 1-2 találkozón, isteni, de közel sem akörül forogtak a találkozók. Nem a szexért csinálja. Ezeket kezeljétek tényként, a kihasznál a szexért jellegű dolgok nem érdekelnek, mert ennél többről van szó.


A kérdés tehát: fair döntés-e ez részemről, kellően türelmes vagyok-e, ha valódiak az érzései (mert midnen jel arra utal, hogy azok, csak nem akarok indent leírni, így is hosszú...)?


Köszönöm azoknak, akik végigolvasták, és a normális válaszokat is!


2011. dec. 28. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak félig olvastam el mert abból is látszik,hogy kis idióta vagy.Teljesen felesleges blogot írni ide,mert aki hülye az itt nem lesz okosabb pl te sem.
2011. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy csak félig olvastad, és egy idióta vagy, aki tájékozódás nélkül mondja a baromságait. Nem kötelezett rá senki, ha nem tetszik, olvasás nélkül rá lehet kattintani a kis piros x-re a sarokban, azért van.
2011. dec. 28. 11:30
 3/10 anonim válasza:

1, elég fari

2, pár hónapot adj neki

3, mindenképpen beszéljétek meg

2011. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Én elolvastam a sztorit végig,és azt kell hogy mondjam teljes mértékig fair lenne a részedről amit leírtál. A te türelmednek is vannak határai és ha ezt nem veszi észre a akkor jogosan húzhatod a nyúlcipőt a gyerek nem lehet valami erős jellem mondhatni inkább akarat gyenge ha ilyen jellegű labilis támaszokkal veszi körül magát bízván abban hogy majd ettől jobb lesz könnyebb lesz az ő gondterhelt élete . Szóval összegezve a tényeket adj neki még talán egy két hónapot maximum és ha addigra se cselekszik tényszerűen jobb az ilyent félbe hagyni mint tovább kapirgálni benne .


Üdv:Sziklaszar

2011. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Solarian ***** válasza:
Teljesen fair, de mindenképp beszélj vele erről, lehet, hogy csak félénk továbbhaladni.
2011. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kezeljük tényként.. oké. Te meg kezeld azt, hogy ebből nem lesz semmi komoly. Nem voltatok együtt, azt tehetett, amit csak akart-te is. Most sem vagytok együtt-talán lehetnétek- de nem tudod neki megbocsátani azt az időt, mikor igazán még csak közötök sem volt a másik lelkéhez... Csak tüske lesz.
2011. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Azt meg egyenesen marhaságnak tartom, hogy nem mer összejönni veled, mert fél, hogy hülyeséget csinál. Hogy megcsal? Akkor nem szeret. Később is megtenné/megtehetné ha ilyenektől tart. Mégis mi ő? Valami állati ösztönlény, hogy félnie kell a kiszámíthatatlan viselkedésének következményeitől? Fékezze magát!! Véleményem szerint csak kell egy támasz neki, kapcsolat nem. Majd jön valaki, akivel el tudja magát képzelni és aki mellett nem kell félnie, hogy hülyeséget csinál- akibe szerelmes lesz- te meg hoppon maradsz.
2011. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondolom veled soha nem fordult elő, hogy kibillentél az egyensúlyodból, és olyat/olyanokat tettél, amit megbántál volna =) Tudod, emberek vagyunk, eredendően tökéletlenek, csak némely embernek van annyi intelligenciája, hogy ezt felfogja, és ha érzi, hogy ilyen időszakon megy keresztül, nem ránt magával mást, vagy legalábbis megpróbál figyelni.

Én éltem át ilyet, így valahol meg tudom érteni. Ezért nem okolom, nem vádolom őt, és nem is fúrom meg azt, amit mond, ellenben nem értek egyet vele, mivel ahhoz már most túlzottan belefolyt, hogy ne bántson meg, de ő erre képtelen egyelőre ráeszmélni. Nem kételkedek az érzéseiben, ahhoz túl sok mindent tett értem, amiket nem álltam neki részletezni, ezért írtam, hogy kezeljük tényként. Írhatnék neked olyanokat, amikből talán még neked is leesne, de felesleges, mint halottnak a csók.

Szóval a javaslatom: húzz az álságos minden pillanatban tökéletesen cselekvő, kultúrlény dumáddal a tökéletesség szigetére, ahol hozzád hasonló hibátlan élőlények vannak, és majd akkor ott verheted a melled. Itt nem.

Nem a helyzetről kértem véleményt, hanem a döntésemről, hogy kellően türelmes, de nem túlzottam "papucs" viselkedés-e. Nem szeretném évekig húzni a dolgot, de ésszerű mennyiségű időt mindenképp hagyni akarok neki, mert ér annyit a srác. Eddig ismerősei közül senki nem mondott rosszat róla, aki csak ismeri, tisztességes, gondokodó srácként tartja számon, és én is ezt tudom alátámasztani, csak rossz időszaka van. Ha nem lenne róla ennyi pozitív tapasztalat, már réges rég elküldtem volna melegebb éghajlatra. Úgyhogy totálisan naiv, hülye p*csának sem kell nézni, köszönöm.


Azok, akik a kérdésemre válaszoltak: köszönöm, és figyelni fogok, és természetesen a dolog meg lesz beszélve vele, hisz rá is tartozik =)

2011. dec. 28. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!

Nem ártana a jómodorra is fektetni némi hangsúlyt.. Itt senki sem bántott téged, mégis elküldöd a p*csába, a tökéletesség szigetére, hogy ott verje a mellét-ne itt. Már nem azért, de ez itt úgy megy, hogy felteszel egy kérdést és más válaszol rá, elmondja a véleményét. Abban az esetben ha nem tetszik a válasz, ne küldd el az illetőt melegebb éghajlatra miközben majdhogynem idiótának titulálod. Rendkívül érett gondolkodásra vall ha egyből leugatod azt, aki neked nem tetsző választ ad..

Remélem, erre is írsz pár dühöngő sort..

2011. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha a kérdésre válaszolt volna, akkor nem is írtam volna rá semmi bántót. Direkt kiemeltem, hogy CSAK A KÉRDÉSEMRE KÉREK VÁLASZT. Egy értelmes ember, ezt képes feldolgozni =)

Olyannal meg nem viselkedem kimérten, aki nem tartja tiszteletben, amit kérek. Ha nem kapom meg a tiszteletet, én sem adom meg. Nem kötelező válaszolni, de ha már valaki veszi a fáradtságot, akkor arra is vegye már, hogy nem feleslegesen koptatja az ujjait, hanem arra válaszol, ami a kérdés.

2012. jan. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!