Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel? Mit tehetnék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, aki gondolja olvassa el, és légyszi írjatok is, ha már rászántátok az időt!

Először is, van barátom, több éve, akit szeretek, bár volt elég sok gondunk...

Egyetemre járok, és már fél év elején is tetszett kicsit az egyik tanárom (csak gyakorlatot tartott, huszonéves srác), de nem igazán foglalkoztam vele, csak helyesnek találtam. Aztán amikor az utolsó órám volt vele, utána beszélgettünk kb egy órát, akkor biztos lett számomra, hogy tetszem neki, bár előtte is sejtettem, de itt nagyon látszott rajta. Magamban még aranyosnak is találtam, de még itt se érdekelt. Aztán abból a tárgyból vizsgáztam (nem ő vizsgáztatott), és előtte megkértem, hogy segítsen nekem pár dologban, amit nem értek, mert korábban felajánlotta, hogy bárkinek szívesen segít. Ekkor együtt voltunk több órán át, nagyon kedves volt, jókat beszélgettünk, és hát láttam rajta, hogy teljesen kész van, megőrül értem, és én is pont ezt éreztem, tudjátok mondják néha, hogy két ember közt izzik a levegő, na hát ez pont olyan helyzet, sose éreztem ezt még ilyen intenzíven. Miközben készültünk bejött valaki a terembe és az ő reakciója is az volt, hogy ez mennyire látszik...

Utána együtt mentünk haza, mondta, hogy elkísér egy darabig, mert már este volt. Itt vártam volna, hogy próbálkozzon nálam, de nem tette...

Eltelt pár hét, és írtam neki egy levelet, hogy nagyon hálás vagyok, amiért segített nekem, ez milyen sokat jelentett. Majd erre az volt a reakciója, hogy bevallotta, hogy valami elképesztően tetszem neki, és rengetegszer gondol rám, de elárulta, hogy van barátnője, így hiába minden.

Mióta ezeket elmondta, egyszerűen teljesen lelkibeteg vagyok, komolyan mondom, nem birok enni, ha mégis, akkor egyből hányok, nyugtatókat eszek, de semmi hatás, szörnyen érzem magam... több okból is.

Egyrészt milyen szánalmas, hogy egy tanárom megtetszik, és milyen szemét vagyok, amiért van barátom és másra gondolok, ráadásul valaki olyanra, aki foglalt!

De a legrosszabb az az egészben, hogy én is tetszem neki, de soha nem fog kiderülni, hogy milyenek lehetnénk együtt, az esélyt se adja meg! Pedig komolyan ilyen erős szenvedély ritka két ember közt, mint ami akkor ott volt köztünk, higgyétek el!

Gyűlölöm magam ... :(((

Ezzel az egész helyzettel nem tudom mit kezdhetnék, de lassan félek, hogy valami bajom lesz tőle. Mit csináljak??

Tudom, hogy elítéltek, nem baj, én is elítélem magam, nem tudom hogy süllyedhettem ilyen mélyre :(

És a barátommal szemben is nem értem hogy viselkedhetek így :( Bár azt hiszem, el fogom neki mondani, még ha nem is volt semmi...

Bármilyen tanács jól jönne!


2012. jan. 18. 22:50
 1/8 Nazira ***** válasza:
100%
Ha van barátnője neked is barátod és ő legalábbis nem szeretne szakítani a partnerével sajnos akkor csak az idő és felejtés segíthet más nem. A barátodat szereted jóban rosszban tudod mindig együtt, foglalkozz vele amennyit csak tudsz próbálj felé jobban közeledni ne hanyagold el és nem lesz jobb ha elmondod neki ezt a dolgot. Valami kikapcsolódás kell neked, h ne mindig ezen járjon az eszed. Nem 1 nagy tanács de ennél jobbat mit, nem mehetsz oda a sráchoz, h szakítson azért is a barátnőjével ha nem akar.
2012. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy ítéllek el, nem vagyok én Jóisten..

Először is: ne utáld magad. ember vagy, érzésekkel. Nem tudhattad, hogy van barátnője.

A helyedben én nem mondanám el a barátomnak. Mi változna, ha elmondanád neki és mi nem? FElesleges. Nem történt semmi, csak egyszerű fellángolás volt. Próbálj meg a barátod felé fordulni, szeresd őt. El fog múlni ez a szar érzés.

2012. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de miért ítéled el magad? az, hogy ekkora az izzás köztetek, az nem a te hibád...vagy sejted, hogy esetleg megcsaltad volna a barátod? figy, én azt mondom, ne ítéld el magad, emberből vagy....ha esetleg mégis lenne köztetek valami, azért szerintem légy őszinte a barátoddal, de mindenekelőtt arra jöjj rá, hogy te mit akarsz valójában!! aztán tedd azt, csak ha lehet, légy fair.
2012. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De igazából az fáj a legjobban, hogy én nem mondom, hogy szakítanék a barátommal, mert azért igazán nem is ismerem őt, így én se tudom, hogy mi lenne a helyes, de azt mondta nekem, hogyha titokban elkezdenénk találkozgatni, hogy megismerhessük egymást, tudja, hogy nem bírna nekem ellenállni, és nem akar ilyen szemét lenni a barátnőjével. Viszont ha nem találkozunk, csak úgy meg nem dobja el őt magától... Ez a tehetetlenség idegesít, hogy egyszerűen nem adja meg az esélyt se, pedig szerintem ő is érzi ezt a vonzalmat.

Mert igazából ő volt az, aki elmondta nekem, hogy tetszem neki... minek mondta volna, ha nem így van? Alapból kellemetlen helyzet, hisz a tanárom volt...

2012. jan. 18. 23:06
 5/8 Nazira ***** válasza:
Tegye azt amit jónak lát? A srác ahogy kilehet venni nem fogja ott hagyni a barátnőjét, a lány elviekben szereti a párját csak azok a fránya hormonok bezavartak nála és beindult 1 helyes srácra, idővel el lehet felejteni. A barátodtól ha nem akarsz már semmit azért közöld veled ha szereted tényleg akkor ő legyen most a mindened csak vele foglalkozz ezért ne utáld magad ez érzés nem csináltál semmit.
2012. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nazira ***** válasza:
Tetszel neki ez oké de ha lenne vmi köztetek és mégsem akkor ő kitolt a barátnőjével te meg a pároddal és ha kiderül mindennek vége senki sem lenne. Ez meg amit írtál ,h talizgatna hát akkor ő nem vette annyira komolyan mint te mert te nagyon benne vagy ő meg inkább marad a biztosban.
2012. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tevetke ***** válasza:

Mint már írták, emberből vagy megesik az ilyen. Bár részemről szép dolognak tartom a mai világban, hogy ennyire lelkiismeretes vagy. Ha ennyire ott motoszkál a fejedben ez a srác és képes lennél vele találkozgatni, akkor felvetődik a kérdés, hogy vajon tényleg szereted-e még a barátod, nem csak a megszokás tart-e mellette?! Valamit lépned kell!

Én is ilyen lelkis vagyok és amikor ennyire megindított bennem valamit egy másik srác, otthagytam a 3éves kapcsolatomat, mert tudtam, hogy nálam ez már a végét jelenti. Persze nem vagyunk egyformák, voltak nálunk más problémák is, de feltételezem, ha köztetek is minden klappolna, akkor ez nem eshetett volna meg...

Nagyon vágyakozol más után és tudod, hogy ez nem fer a barátoddal szemben, ezért vagy a dologtól ilyen depis. Mindegy hogyan fogsz dönteni, csak azt úgy tedd, hogy onnan már nincs visszaút. Szilárd elhatározást kell hoznod és aszerint cselekedned, akkor oldódni fog benned a feszültség, megnyugszik a lelked és megszűnnek a testi tüneteid is...

2012. jan. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, igen, így értettem, amit írtam, ahogy az utolsó. döntsd el mit akarsz valójában, aztán cselekedj úgy. de ne a biztos siker érdekében cselekedj, ne maradj a biztonságos kapcsolatban, csak mert nem vagy biztos a másik srácban, és ne is csald meg a párod a háta mögött. azért tégy úgy, ahogy teszel, mert azt akarod tenni, és akkor tényleg megnyugszol. ha esetleg nem vagy már biztos a kapcsolatodban, és szakítasz a pároddal, utána léphetsz egyet a tanárod felé, kimutatva, hogy érdeklődsz, és akkor esetleg ő is szakítana a barátnőjével, aztán pedig kideríthetitek működne-e a kapcsolat kettőtök között. persze ez egy felelősségteljes és nehéz döntés, ám de a lelki békét az ilyen döntések hozzák meg...a lényeg, hogy ne a félelem határozza meg, hogy hogyan cselekszel...mindenestre én nem ítéllek el, bármit teszel:)
2012. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!