Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok mennyire ítélitek meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok mennyire ítélitek meg az embert a bőrszíne alapján?

Figyelt kérdés

Olvasgattam gyakorit, és nagyon sok a rasszista, hozzászólás.Igen Cigány vagyok félig.(apám cigány,anyukám pedig magyar) Valamennyire látszik rajtam természetesen.

A kérdésem pedig hogy mennyire ítéltek meg egy ilyen embert ha pl az utcán meglátod?


2012. ápr. 9. 19:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem lány vagyok de...

Nem a bőrszín alapján ítélek meg embereket, de az utcán le lehet szűrni a viselkedésből, ki milyen. Pl. 2 sötétebb bőrű egyén a buszon elkezdett ordibálni, verekedni. Szerintem ha ilyesmiket nem csinálsz nem kell aggódnod. Amióta ember az ember voltak előítéletei. Ezzel együtt kell élni.

2012. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén? Én utálom őket... nem rasszista vagyok, mert egy kínai, néger, arab, akármi származású embert látok valahol lesz.arom.

Ha meglátok egy cigányt, a (halál)félelem,undor,gyűlölet érzése és hasonló zajlik le bennem. És ezt csak és kizárólag maguknak köszönhetik, szóval elhiszem én, hogy valahol jól eldugva van 0.01% normális cigány, de nem kockáztatok.

21L

2012. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, és nem tartozom ezek közé, intelligens,ápolt normális öltözködés, illedelmes...Nem bandázok, stb...Cigány haverjaim sincsenek, tehát közöm sincs olyan emberekhez amilyeneket elítélnek...De mégis mindig megbámulnak és elég szarul esik...
2012. ápr. 9. 19:26
 4/19 mus musculus ***** válasza:
100%

Én vállalom, hogy semennyire és már előre látom a következményeit, de már nem tud érdekelni. Nekem senki ne jöjjön azzal, hogy "nem a bőrszínükkel van a baj, lehetnének hupililák is, ha nem lopnának és kaszabolnának", ugyanis ha valakit csak származás szintjén ismersz, nem tudsz róla egyebet, minthogy erősebben pigmentált nálad, a viselkedését csak megtippelni tudod, így ha véleményt formálsz, azt igenis a bőrszíne alapján teszed.

Mindenki ember és nem feltétlenül rossz. Ez a romákra is érvényes.

2012. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos tudom hogy mit látnak az emberek nap mint nap, valamennyire megértem őket, de akkor is tudom hogy vannak normálisak is...Még ha nehéz is elhinni
2012. ápr. 9. 19:28
 6/19 A kérdező kommentje:

Csak pont a minap olvastam egy kérdést, egy lány tette fel hogy összemerjen-e jönni egy cigány sráccal...És elég megdöbbentő válaszok voltak (számomra ) ...


pl:"Ne mert elad k*rvának, meg összever stb..."


Azért ezek elég csúnya és rosszindulatú kijelentések...főleg úgy hogy az adott ember egyáltalán nem is ismerik...

2012. ápr. 9. 19:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem nehéz elhinni. 2 roma csaj ismerősöm van, akik teljesen normálisak, egyik érettségi után dolgozni ment, a másik tanár szakon van. A bátyjukkal együtt jártam általánosba és ő is sportgimibe jár, mert fociban egy igaz tehetség. Minden csak akarat kérdése és le se nézi őket itt a faluban senki. (Persze az már más ha átmennek olyan helyre ahol nem ismerik őket.)

A legtöbb ember tényleg inkább fél, mint elítéli (persze azt is, de nem az az első reakció). A régi lakhelyünkön cigány családok laktak a szomszédban, amikor nem voltunk otthon megmérgezték a kutyánkat és kiraboltak az egész házat. Na abba az utcába azóta fehér ember be se mer lépni, a kutyáik vadak és mind szabadon van, a kölykeik meg ott szaladgálnak és botokkal csapkodnak össze-vissza.

A saját felmenőid miatt fogsz szívni. És a magyar temperamentum is elég nagy szívás...

2012. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rasszista, de vannak minimális előítéleteim nyilván. Mert a környezetemben nagyon sok embernek volt már negatív élménye roma emberrel. De én mindenkinek adok esélyt, nem írom le csak azért, mert tudom, hogy egy fajtársa ezt, meg azt tette. Természetesen bennem van az óvatosság, és tartok is egy bizonyos szinten tőlük, mivel tudom, hogy milyen a többség. Viszont ha nekem bebizonyítja, hogy igenis rendes, tisztességes, normális ember (igen, van ilyen is, bár meg kell hagyni, ez sajnos nem a többség), akkor onnantól bárki bármit mond, ugyanúgy kezelem, ahogy bárki mást. Ha máson keresztül meg ismerek meg cigány pasit, pl az egyik barátom haverja, akkor fenntartás nélkül elfogadom, hiszen bízom a barátom ítélőképességében.


Aki azt mondja, nincsen tisztességes cigány ember, az hazudik, vagy csak beszűkült látókörű.

2012. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akinek van még véleménye nyugodtan leírhatná ...kíváncsi vagyok ki hogy vélekedik erről a dologról.
2012. ápr. 9. 19:50
 10/19 anonim ***** válasza:
Bevallom őszintén, ha vkin látom h cigány vér (is) folyik benne, messziről elkerülöm, mert abszolút nem bízom bennük és csak rossz élményeim vannak a sötétebb bőrűekkel. (sajnos ezt tapasztalat alapján írom) Volt h megtetszett egy fiú és akkor észrevettem h "félcigány" és ez elég is volt, máris lebeszéltem róla magam.
2012. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!